Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » JÓ VAGY ROSSZ AZ ALUDJ JÓL...

JÓ VAGY ROSSZ AZ ALUDJ JÓL GYERMEKEM KÖNYV? Milyen tapasztalatotok van?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon-nagyon sok vitát kiváltó kérdés, és nem fogsz rá egyértelmű választ kapni. Akiknek bejött, esküsznek rá, mások szerint csak azt tanulja meg belőle a gyerek, hogy nem számíthat az anyjára.

Én még nem próbáltam, de leírás alapján nem tűnik olyan elvetemültnek. Azoknak való, akik nem szeretnek a gyerekkel egy ágyban aludni/évekig mellen altatni stb. Ha Te is ilyen vagy, és nem leszel lelkibeteg attól, ha pár percet sír, akkor tetszeni fog, ha inkább a másik fajta nevelési módszert pártolod, akkor felháborítónak fogod találni. Nem baj, nem vagyunk egyformák.

2011. jan. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én próbáltam ezt a módszert is de nem voltam szívem hallgatni ahogyan üvölt a kisfiam és inkább kézben altattam el nagyon sokáig! 16 hónapos koráig kézben aludt el a kisfiam de utána leszokott róla! Most már elég ha csak ott vagyok az ágya mellett és elalszik!


Ha tudod hallgatni ahogy üvölt a gyereked akkor vágj bele de kitartónak kell lenned!

2011. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy a gyerek nem pár percet sír, hanem van hogy egy órát , és nem sír, hanem üvölt. jó esetben hamar beletörődik, hogy nem érdekelnek senkit az igényei (és miért ne lenne jogos igénye egy babának, hogy az anyukájával aludjon?), és abbahagyja (de ez csak beletörődés, csak azt tanulja meg, ha valami baja van, akkor a szüleihez ugyan ne forduljon vele). rosszabb esetben nem hagyja abba, hanem mondjuk a hányásig sír. még rosszabb esetben, mint a barátnőmék babája, egyszer csak, kb. fél órás üvöltés után hirtelen abbahagyta. a barátnőm 10 perc múlva beosont, hogy megnézze, elaludt-e. nem, nem aludt el. hanem a 8 hónapos kislánya kimeredt szemmel, némán bámult a sötétségbe....ennyit a módszerről. én meg nem próbálnám soha. az enyém 21 hónapos koráig kelt éjjel, és együtt aludtunk. onnantól hogy átaludta az éjjelt (mert lement a fogzás meg a mozgásfejlődés), onnantól nem alszunk együtt. ilyen egyszerűen. az elalváshoz még mindig igényli, hogy odafeküdjek mellé, de hát engem nem zavar, mert az anyja vagyok.

2 éves kislány édesanyja és 11 hetes km

2011. jan. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt jól leírták az előttem szólók: attól függ milyen típus vagy. Nekem 14 hós a lányom, cicire alszik el és nem alussza végig az éjszakát. Van, hogy egyszer van hogy hatszor ébred, de 1-2 perc és alszik is tovább. Szóval én ez ügyben talán már túl sokat is olvastam (arról, hogy szoktassam le a cicin elalvásról és az éjszakai ébredésről), de mivel én az a tipus vagyok, aki nem képes a gyereket sírni hagyni 1 percnél tovább nekem nem lenne hasznos ez a könyv.
2011. jan. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia


Sajnos nekem sem sikerult hasznositani.Lehet az en gyengesegem, de nem tudom hallgatni, hogy sir a babam.

1 eves es egyutt alszunk.Sokszor kel ejjel foleg ha jon a foga vagy uj mozgasformat tanul (szuletesi oxigen hianya van, igy mindent kemeny munkaval kell megtanulnia.Most tanitjuk a kuszast).

2011. jan. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!