Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Most mit tegyek? Nem értik mi...

Most mit tegyek? Nem értik mi bajom, de nem figyelnek rám..

Figyelt kérdés

Anyám és a mamán alkoholisták,apám elhagyott négy éve mostmár.

Nagyon egyedűl vagyok,növérem és bátyám nem rég haza költöztek azt hittem h igy jobb lessz de nem.

Mindenki szivja a másik vérét.

Nagy anyám utál apám miatt mindennap le K***váz meg ienek.

Anyám nem tesz semmit mert mamám nélkűl megse tudnánk élni.

Összejöttem egy fiuval ,mostanába mindig nála vagyok,elszökök itthonrol.

Iszok ,lázadok.

Szűleim nem értik h mi a bajom.

Miért nem értik meg h azért csinálom mert csak igy figyelnek rám ?:S

Nem birom itthon :S


2009. jún. 13. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy szörnyű így otthon, teljesen megértem. Azt viszont nem, hogy azzal próbálsz figyelmet kicsikarni magadnak, hogy tönkreteszed az életedet.

Nem írtad, hány éves vagy. Gondolom, még iskolás korú. Tanulsz? Ha igen, gondoltál már kollégiumra? Akkor nem kellene otthon lenned, élhetnél egy normális életet és ott azt sem hagynák, hogy igyál, zülljél... Ez így nem lesz jó, ebből nem lesz normális élet, kár így csinálnod.

Van ismerősöm, aki hasonló cipőben járt. Kollégiumba költözött, délután munkát vállalt, hogy legyen egy kis pénze is. Ma már kényelmesen él, jó szakmája van, keres szépen, lakása van, családalapítás előtt áll éppen...

Az életeden csak te tudsz változtatni, de gondolj arra, hogy nem mindegy, mi lesz veled majd később!

Ha kiskorú vagy, kérhetsz segítséget a gyámügytől is.

2009. jún. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

15 éves vagyok,és hát a kolesz kilöve sajnos =/

Nem tudom h mit tegyek :S

2009. jún. 13. 16:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Legutolsó és legdrasztikusabb megoldás, ha intézetbe mész. De az már tényleg a legvégső eset. Legalább egy kis időre költözz rokonokhoz. (Keresztanya, Unokatestvér) Menj el táborokba (nem tudom megengedhető-e anyagilag) és addig sem otthon vagy! De ne igyál! Ennyi idősen nem tesz jót! Bocsánat, hogy ezt mondom, de a szüleid buták. Anyukádnak nem szabadna hagyni, hogy a mamád leku..ázzon! Vezess naplót, az talán segít az érzéseidet tisztázni. És azt már próbáltad, hogy anyukáddal, 2-esben beszélgessetek? Ha megértő, akkor talán el is költöznétek a nagymamától. Nem írtad, hogy a testvéreid miért költöztek haza! Eddig tartot kolesz? Vagy csak ideiglenesen?
2009. jún. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Apukáddal próbáltál beszélni? Talán (még ha csak egy picit is) odaköltözhetnél hozzá. Vedd fel vele a kapcsolatt! Meséld el, mi történt veled!
2009. jún. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudod az a baj, ha már 15 évesen iszol simán u.olyan alkesszé válhatsz, mint anyukád és mamád, akikre pont nem akarsz hasonlítani. Egy csomó más dologgal fel tudod magadra hívni az emberek figyelmét, pl. jól tanulsz, beszélsz egy idegen nyelvet, bekerülsz egy menő egyetemre, csinos vagy, sportolsz, érdekes hobbid van, érdekes könyveket olvasol, tájékozott vagy a világ dolgaiban, kreatív vagy, stb. Persze ezekért tenni kell, erőfeszítésbe kerül, zülleni egyszerűbb. Bár még nagyon fiatal vagy, a családod miatt gyorsabban fel kell nőnöd, mint a kortársaidnak. Vedd a kezedbe a sorsodat és ne a rossz példát kövesd. Nehéz lesz, hiszen ösztnösen lemásoljuk a szüleink viselkedését, de mindig arra gondolj, te ennél többre vagy hivatott, többre vagy képes. Jó jel, hogy felismered h nem a jó úton jársz, legyen hát erőd tenni ellene. Sok erőt, kitartást kívánok, szorítok neked!
2009. jún. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Aki az intézeteseset írta az elég buta(bocs).Nem az a legvégső megoldás! Irt egy pár ember jó dolgot:gyámügyisek, keresztszülők, apukád....

Én legszivesebben(a helyedben) az egyik családtaghoz költöznék.De ezt te tudod, előtted a döntés! Ja, és NNNEEEE igyál, attól nem lesz jobb!!

És az intézet ne jusson eszedbe!!

2009. jún. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Keresd fel a helyi családsegítőt! Légyszi próbálj meg fenntmaradni a vízen, és túlélni a nehéz időket!
2009. júl. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia,az én lányom is 15éves,neki is voltak gondjai a kis öccse miatt.Ő úgy hívta fel a figyelmemet h.nem lázadozott,mindig kedves és szerény volt bárhogy le szidtam.A problémáiról akkor beszél mikor nyugodt vagyok.Azt tudnod kell h.a bosszú bosszút szül,ha te változtatsz a magatartásodon arra biztosan fel figyelnek.A mamádnak is biztosan meg van a maga problémája,azért iszik.Én nem védeni akarom csak realista vagyok,úgy gondolom h.ha valaki őt is meg értené talán meg változna és jobb lenne a kapcsolatotok.Hidd el az én családomban is van alkoholista,tapasztalatból mondom h.a szeretet épít!Írhatsz privátot nekem és be mutatlak a kislányomnak ha te is akarod,nem lennél annyira magányos.
2009. aug. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

14- évesen bekerültem a kollégiumba és elszívtam életem első füvescigiét...

17- éses koromra drogfüggő lettem...

18- éves koromra elérten hogy nem drogozom sőtt még buliban sem iszom...

Hasonló módon kezdődött mint nállad. Elvált szülők...Elszakadás a barátoktól... Hisz én csak lázadtam...

Bármi tőrténik.A barátok jönnek mennek. A családod melleted lessz (ha csesztetnek is de melleted maradnak). ezerszer inkább viselj el egy utálatos nagyszülőt, és egy tehetetlen Anyát. Mintsem hogy elkallódj.

15 éves vagy nemsokára felnőtt. Bírd ki míg nem tudod eltartani magyad.

Az emberek többsége nem jó és, nem kedves!

(19 L)

2009. szept. 10. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!