Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A csecsemők, hány hetes...

A csecsemők, hány hetes kortól kezdenek el nappal egyre többet fent lenni, és mikortól figyelnek már a szülőre?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen az érdekelne még, hogy mikortól jön el az az idő, amikor már huncutkodhatok vele egy kicsit, mert már tud figyelni rám (nem pár hónaposokra gondolok).
2011. júl. 30. 11:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy a 8 hónapos kor körül van egy fordulópont. Persze előtte is nagyon édesek a babák, de 8 hónapos koruk körül még jobban nyílik a kis értelmük és egyre ügyesebbek, okosabbak, és egyre többet tudsz velük játszani, "huncutkodni".
2011. júl. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem most 3 hetes a babám és kiváncsi lennék, hogy mikor kezdjek hozzá, úgy valóban gügyögni vagy mutogatni csörgőket, ami esetleg majd kicsalhatna egy mosolyt. én erre a korai szakaszra gondoltam. de köszönöm válaszod.
2011. júl. 30. 11:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom 6 hetes lesz holnap, úgy 1 hete vettem észre, hogy egyre több ideig leköti az élénk színű csörgő, plüss kutyus , nagyon édes, már figyel rá, próbálná mondani a magáét, fordítja utána a kis fejecskéjét... először csak fél-egy percig figyelt rá, de most már 1-2 percig is leköti egy dolog, evés után olyan 10-15 percet már tudunk mókázni :)
2011. júl. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kb. 2 hónapos korban már mosolyogtak az enyémek. Most 3 hónaposak és már huncutkodnak, hangosak kuncognak és gügyögnek.
2011. júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves 11:27-es!


És megkérdezhetném, hogy mennyit van fent napközben a kicsid? vagy esetleg jó baba, és minden evés után 15 perc játék után már alszik is?

2011. júl. 30. 11:36
 6/11 anonim ***** válasza:

11.27-es vagyok


De stép is lenne, ha így lenne, hogy evés-játék alvás! :) Sajnos nagyon hasfájós a picúrkám, nagyjából úgy telik egy nap, hogy evés ( ami pelusozással-büfivel 1 óra) , majd kis játék, beszélgetés vele , s utána jön a pocakfájás, ami miatt 40-50 percet nyüglődik szegénykém, s jó esetben alszik utána egy órát a következő evésig - nem egyszerű, néha úgy érzem mást sem csinálok, csak szoptatok, és szoptatok :)

2011. júl. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az még kimaradt, hogy éjjel viszont szerencsére nincs gond, este tíz körül elalszik, hajnalban 3 körűl eszik, s utána 6-7 ig alszunk - ezért nagyon hálás vagyok neki! :)
2011. júl. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy hasfájós a pici, de akkor, ha te ezt mondod, akkor lehet, hogy nálunk is ez a helyzet, mert nekem meg van, hogy 1,5-2 órát sem alszik, peddig kissebb, mint a te babád. Jó babázást kivánok nektek!
2011. júl. 30. 12:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 7 hetes a kislányom, és 5 hetes kora óta kezd nyitni a világ felé. Ma már imád csörgőket, színes dolgokat nézegetni, szereti a tornáztatást, a babamasszázst. Mostanra enyhült a rettenetes hasfájása is. Este 11 után fekszik le, és 7-ig alszik (kb.). Éjjel 1x szopik, majd 7 körül, aztán vagy rögtön visszaalszik, vagy fél óra után, majd 11 körül szopik újtra, és aakkor 1 órát fent van, és 112-kor újra szundi. 3-kor felkel szopni, majd 5-ig fent van, vagy 6-ig, és ilyenkor már csak éber alvások következnek (10-20 perc) a fél 7-es fürdésig. Innentől 11-ig sajnos sírás-rívás a pocak miatt. :( Az esték nagyon kemények, de már javul a helyzet. Ez idő alatt össze-vissza szopik, illetve még fürdés előtt vagy után eszik egy jót.
2011. júl. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. akkor már nem sokat kell várnunk nekünk sem. :)
2011. júl. 30. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!