Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy kezeled más gyerekek...

Hogy kezeled más gyerekek agresszióját a tiéddel szemben?

Figyelt kérdés
Sajnos az a szomorú tapasztalatom, hogy már egészen kicsi kortól kezdve (1-1,5 év fölött) megjelenik a gyerekekben az agresszió, mégpedig olyan formában, hogy bántják a társaikat, vagy akár a szüleiket.. Az okokat most nem firtatom, biztos mindenkinek van erről egy álláspontja. A kérdésem igazából a következő: az én kisfiam nemrég múlt két éves, és amolyan "naivan áldott jó szíve van". Soha, senki felé nem láttam még csapkodni, pedig a játszótéren van része bőven ilyet látni, sőt tapasztalni. Ő az a típus, akit ha megüt egy kisgyerek vicsorogva,(akár ok nélkül, nem kell, hogy elvegye a játékát) max meglepődik, de nem sír, inkább továbbra is mosolyogva futkos utána, esetleg megöleli, megpuszilja... Ilyenkor a szívem szakad meg érte, és bizony nem tudom abban a pillanatban "szeretni" a másikat. És sokszor azt veszem észre, hogy nagyon sok szülő ilyenkor sem szól rá a gyerekére, én meg nem tudom, hogyan kezeljem! Nem akarom, hogy "anyámasszonykatonája" legyen majd a fiam, de most én is neveljem agresszióra, hogy védje meg magát, üssön vissza? Esetleg van ilyenkor jogom rászólni (az anyja helyett..) a másikra? Tudom, hogy még nála is előjöhet ilyen korszak, de már előre félek, mi lesz vele, ha majd óvodába kerül? Mennyi csalódás, bántás fogja majd érni? És mindezt hogyan értessem meg vele, hogy ez bizony az élet velejárója, Neki kell ezt majd lekezelni?
2012. márc. 26. 11:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

2 éves múlt a fiam, és én már nem vagyok szívbajos.

Simán rászólok a másik gyerekre, nem csúnyán, de határozottan. A fiamnak sem engedem, hogy más kezéből kitépje a játékot, de bíztatom is őt arra, hogy ő se engedje másoknak.

A szülők néha meglepődnek, de többnyire nem mernek szólni.

Egyébként zárójelben, az én fiam is ilyen volt, csak kis Buddhának hívtuk itthon. Aztán 21 hónaposan bölcsibe került, azóta megjött a hangja, velünk szemben is sokkal határozottabb!

2012. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%

Igen, szólj rá a másik gyerkőcre hogy nem szabad!


Én soha nem engedtem hogy valamelyik gyerek is agresszíven lépjen fel az enyémmel szemben. Ha a szülője nem szólt rá, hát én igen. Csak megvédem a saját gyerekem.

Ettől még nem lett anyámasszony katonája.

Viszont helyén van az értékrendje. Tud viselkedni, tisztelettudó. Ami a mai világban kezd kiveszni a gyerekekből.


Most szombati nap (mivel tanítási nap volt) úgy jött haza a lányom a suliból hogy minden ok nélkül combon rúgta az egyik osztálytársa. Az én gyerekem, aki 1 rossz szót nem szól senkinek!

Képzelheted milyen dühös lettem. Megtudtam hogy a tanárnéni már beszélt az illető gyerekkel és anyukájával.

De azért ez nem tart vissza attól hogy elbeszélgessek a sráccal. Csak finoman, de azért közlöm vele hogy ez volt az első és utolsó.

2012. márc. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Eddig én úgy kezeltem a dolgot, hogy kiemeltem az én gyerekemet a szituációból. De most végigolvasva a kérdésedet elgondolkodtam, hogy nem biztos, hogy ez a megfelelő. Igaz az enyém lány és még csak 1 éves múlt, de nem lehetek majd mindig vele....
2012. márc. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
60%

Ez inkább "DAC" korszak, mintsem agresszió.

Hiába nevelem "normálisan" a gyerekem, sokszor olyan megnyilvánulásai vannak hogy magam is meglepődöm. Ennyi idős korban ez mondjuk még normális, majd később lesz probléma ha nem múlik el.

És a fiam csapkod, toporzékol, hanyattvágja magát...stb....akinek ez ismerős nem kell tovább részletezni....1,5 éves kora előtt ilyesmi elő sem fordult.tehát nem érdemes a szülőt is elítélni azonnal. Én nem neveltem agresszióra soha sem, végképp arra nem hogy üssön vissza, szerintem ez egyik Édesanyának sem szándéka. Természetesen az lenne a normális a játszótéren hogy az anyuka a gyerek mellett van, vele játszik, és nem ül a padon és olvas, mert ebből bizony már lehet agresszió, mivel anyuka letojja a gyereket, az meg ezzel a viselkedéssel hívja fel magára a figyelmet. Szólj rá nyugodtan!

Bár mikor nálunk ilyen hiszti lett a játszótéren (belharc folyt az 1db hintáért), és a hónomalá csaptam a gyereket és elmentünk....

2012. márc. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kedves 4. Válaszoló, sztem azért van különbség a dackorszak és az agresszív megnyilvánulás között, hiszen én is láttam már a fiamat a földre feküdni, mert nem akart továbbjönni az utcán, vagy magába "toporzékolni", mert nem kapott csokit.. De soha, senkit nem ütött még meg, pedig erős akaratú gyerek. Én inkább azokról a szituációkról beszélek, amikor akár nálánál kisebb gyerekekkel önfeledten kacagva kergetőzik, aztán az egyik hirtelen megfordul, és a lapáttal a kezében "bemos egyet" a fiamnak - az ilyet tényleg nem tudom mire vélni. Azt mind írtátok, hogy nyugodtan szóljak rá a gyerekre határozottan, meg is fogom ezek után tenni, de legszívesebben az anyjától is megkérdezném, miért nem ő teszi meg..
2012. márc. 26. 13:17
 6/30 A kérdező kommentje:
Ja és igen, úgy van, ahogy írod, ezek az anyukák legtöbbször a padon ülve csacsognak, kb 50 m-re a gyerektől, de ha észre is veszik az affért, akkor sem szólnak, csak elfordítják a fejüket, de láttam már olyat is, aki jót mosolygott rajta!
2012. márc. 26. 13:19
 7/30 anonim ***** válasza:
51%

3. vagyok.... Nem tudom, komolyan.

Utálom, ha egy gyerek bántja az enyémet, nyilván nem is hagyom. De azt is gyűlölöm, amikor egy anyuka a játszótéren mindenért rászól az én gyerekemre... Nyilván nem arra gondolok, amikor bántja az övét..

Tegnapi sztori: enyém gyerek meglátja, hogy az övé előveszi a homokozó játékokat. Persze elindul felé, hogy ő is, ő is játszik. Megyek utána, beszélek hozzá, hogy elővesszük az övét is, és játszanak együtt, de nem veheti el másét.... mire az anyuka (gyerekem még hozzá sem ért a JÁTÉKUKHOZ) "Nem szabad! Nem veheted el másét manó, csak ha elkéred" mindezt úgy, hogy túlkiabál engem, a gyerek anyját, aki éppen normális hangnemben nevelni próbál egy 1 évest.... Azt hittem, felrobbanok!

Másik múlt heti történet: gyerekem szikrázó napsütésben leveszi a kiskalapot (eleve nem melegít, fülét nem takarja, stb. látványosan DIVAT sapi) erre középkorú mamika: "Nem szabad! Rossz kislány, nem veheted le a sapkát!" Ez mi már ?!?!

Harmadik: Etetem kint a gyereket, mert ugye mikor máskor legyen éhes és kérje az uzsonnát, mint a játszótéren... :) Szépen harap a kekszből, erre rohan oda egy ismeretlen nénike a tőlem 2 lépésre totyogó lányomhoz, hogy "Köpd ki! köpd ki! nem szabad megenni a köveket!" ?!?!?!?!?!


Szóval óvatosan ezzel a rászólni más gyerekére dologgal. Természetesen, amikor INDOKOLT, és pl a te gyerekedet bántja, az rendben van, akkor szólj rá. Vagy ha ki akar szaladni az úttestre, akkor sem kell nyilván kiengedni. De nálam ez a sapkás sztori minden eddigi élményemet ütötte... :S :S

2012. márc. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Kedves 3.! Természetesen arra gondoltam, hogy akkor fogok rászólni a másikra, ha bántja az enyémet. Persze, hogy nem az én dolgom nevelni a másik gyerekét, soha nem is tettem ilyet, látod, még az is gondot okoz, amikor pedig jogos lenne...
2012. márc. 26. 13:30
 9/30 A kérdező kommentje:
Azért a köves sztorid se semmi!:)) Na igen, ez már egy teljesen más történet, amikor más beleszól abba, hogy a TE gyereked mit csináljon.. ettől én is falra másznék. És bizony, ilyenkor lehet, hogy annak a nénikének, vagy másik anyukának sem ártana "beszólni", hogy foglalkozzon a sajátjával...
2012. márc. 26. 13:37
 10/30 anonim ***** válasza:

:D Megtettem. :D

Csak az már nagyon off...

2012. márc. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!