Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hagyják a szülők a...

Miért hagyják a szülők a gyerekek agresszióját elfajulni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 16:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

Mire gondolsz? Vagyis milyen korú gyerekekre?

Alapvetően szerintem nem arról van szó, hogy hagyják elfajulni, hanem arról, hogy olyan miliőben élnek, ahol egy csomó agressziót látnak. Ha valaki bekapcsol egy mesecsatornát, tudja mire gondolok.

2010. aug. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

mert nem tudják kezelni a legkisebb hisztit sem és inkább ráhagyják

ugyanígy hagyják a csípést,karmolást,rugdosást,mert a gyerek nem hallgat a szép szóra,verni nem lehet,a rácsapás nem használ és a sok kicsi felfejlődik nagy agresszióvá

2010. aug. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagy lendülettel indítanak, aztán a kialvatlanság, szoptatás után már a nevelésre nem marad energia.

Nem akarják hagyni sokszor, csak nincs már bennük kitartás és türelem 1-3 év után.

Utána jön az ordítozás, fenyítés a beszélgetés és a gyerek figyelmének lekötése helyett.

Tehát jól akarják csinálni, csak végül félresikerül valahogy.

2010. aug. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Valami olyasmire gondolok, amit a Második is írt, rúg, csíp, kitépi a másik kezéből a játékot, és a szülő meg jót mosolyog, hogy eleven, meg hadd tanulja meg a másik megvédeni magát. Vagy oda sem néz...


A szülő kötelessége megtanítani a SAJÁT gyereküket a kulturált viselkedésre, nem a többi szülőé vagy a közösségekben dolgozóké úgy, hogy a gyerek nulla alappal, szinte csak erőszakkal érkezik. Egyre több az ilyen gyerek, és nemcsak a fiúk, a kislányok is durvák, erőszakosak, a nagyobbak szemtelenek és agresszívek.

2010. aug. 26. 16:29
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért amit írsz:mert sok szülő azt gondolja,az életre neveli a gyereket,és tudjon könyökölni,legázolni,különben nem érvényesül.És egyébként is,milyen stramm kiskölyök,ő a főnök a játszótéren.

Aztán a gyerek iskolába kerül,ahol már nem nézik el,h terrorizálja a környezetét,és a szülők meglepődnek,tiltakoznak,kapkodnak fűhöz-fához.

Olyant is olvastam,akinek a kicsi-1-2 éves-gyereke verte a szüleit,nagyszüleit,de az anyukát kivéve senki nem akarta leszoktatni erről,mert olyan aranyos.Ilyenkor meg ugye anyuka próbál szél ellen...

Én sosem engedem,h agresszívan viselkedjenek,egymással sem.megbeszéljük ha valami elfajul,próbálom arra rábírni őket,h verbálisan rendezzék-azt értem,h elmondják mi a baj,vagy rászóljanak a másikra,ne odacsapjanak rögtön-.Szerencsére nem verekedősek,mégis jártunk úgy,h a játszótéren egy anyuka hisztizni kezdett,amikor a nagyfiam eltolta az ő 2 évesének a kezét,amivel éppen a gyerekeim játékát akarta elszedni.Szerinte hagyni kellett volna,mert ez frusztrálta!!! az ő gyerekét.(Tehát se ellökés,se megütés nem volt,eltolta a kezét,ezt anyuka is elismerte.)Mit tanul egy ilyen gyerek?"Neked mindent szabad édes fiam!"

2010. aug. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
igen,utolsó,modern nevelési elvek,frusztráció meg ilyesmi...hagyjon már a hülyeségével...
2010. aug. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Ön és közveszélyesnek gondolom magam! Ha valaki felidegesit ha nincs a közelembe semmi magamban teszek kárt(ökköllel ütögetem magam, nyakamat szoritom) Ha visznt a közelembe lenne valaki biztos orditanék vele ésinkább nem folytatom szerencsére erre még nme volt példa eddig mindig magamon vezetem le a dühömet!!

Anyám ésrevette nem 1x mondta hogy megyün pszihiáterhez! Én mennék mert tudom h baj van,d enem megyünk!!!


11/L

2010. aug. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Nemcsak én látom így a helyzetet...
2010. aug. 26. 22:02
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem agresszív a kisfiam.2 éves.Az okát nem tudom és azt sem,hogy miért fajult idáig a dolog.Mindig is ilyen volt szinte babaként is.Már kicsi korában a hajunkat húzta,csípett,karmolt.1 évesen amivel a másik gyerek játszott az kellett neki is,később lökdösődött,picit odalegyintett.Most még rosszabb a helyzet.Mindent megteszünk annak az érdekében,hogy ne legyen így.Rászólunk természetesen és nagyon szégyelljük magunkat ha így viselkedik.Pedig szeretve van,nem verekszünk...Nem is tudom miért lett ilyen.Higgyétek el anyukák,hogy nem minden szülő vádolható meg nemtörődömséggel ha ilyen szituk állnak elő,csak nagyon nehéz,mert ugye,ha pl. bánt valakit és ráütök,agresszió agressziót szül.Ha nem ütök rá csak rászólok,akkor azt mondják,hogy na milyen egy bunkó szülő.Nehéz ez és örüljön az akinek nincs ilyen problémája.
2010. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ha Te rászólsz a gyerekedre, akkor legalább valamit teszel ellene, és egy vagy a millióból.

De sokan egyáltalán nem szólnak, sőt fel vannak háborodva, ha más megelégeli, hogy az a gyermek bántja vagy erőszakos a sajáttal.

Éppen ezzel viszont egyértelműen azt üzenik az agresszív gyerekeknek, hogy mindent lehet. Ez megy 2 éves kortól, mi lesz ha 12 évesek lesznek???

2010. aug. 26. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!