Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív kisfiamnak nem...

Hiperaktív kisfiamnak nem igazán akad játszópajtársa, mert egy átlag gyerek nem tud vele mit kezdeni. Alább leírtam a helyzetet, engedjem barátkoznni?

Figyelt kérdés
Pár napja két kisgyerek jön hozzánk,amolyan kis csellengők,a szülők egész nap hagyják,hogy arra mehetnek amerre csak akarnak(ebédre nem kell hazamenni,este 9-kor még az utcán kerékpároznak) ,csúnyán beszélnek.
2011. júl. 5. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én nem engedném. rossz társaság és ennyi idősen még nem tud felelősséggel dönteni.
2011. júl. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

hupsz.hány évesek? vmit elnéztem...:)

ha kiskamaszok,nem engedném

ha nagyobb és tud felelősségteljesen gondolkozni,akkor meg bízz meg benne

2011. júl. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy próbát szerintem megér. De figyelj nagyon, mert elképzelhető, hogy negatív hatással lesznek a gyerekedre.

Te otthon vagy? Mert ha felügyelsz rájuk, akkor végül is nem gond. Lehet kicsit "nevelned" kell a másik kettőt is.

2011. júl. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

7 év körüli gyermekekről van szó.

Én itthon vagyok a kistesóval,tudok rájuk ügyelni igen.

Idáig azért szomorkodtam,mert ha átjöttek a szomszédból az átlagos,jól nevelt gyerekek azok nem tudtak mit kezdeni a hiperaktív kisfiammal.


Mivel hiperaktív ezért igen fogékony arra ,hogy átvegyen rossz szokásokat.Ezeket a gyerekekekt sajnálom is bevallom és nem értem a szintén otthonlévő szüleiket,hogyan lehet,hogy azt sem tudom hol van a 7 éves gyerekem,nem is kell hazajönnie ebédelni,este még a sötét utcában kerékpároznak kivilágítatlanul,bármi történhet velük.



Lehet,hogy annak van igaza aki azt javasolta,hogy meg kell próbálni talán ha odafigyelek még akár jóbarátság is kialakulhat anélkül,hogy csak a rossz dolgokat adnák át egymásnak.


Az is nagyon bántott,hogy a kisfiam aki ugyan hiperaktív ,de mégis nagyon ki tudja mutatni a szeretetét ezen gyerekek előtt velem is csúnyán beszélt,mintha csak vagánykodni akart volna a többiek előtt,aztán mondtam neki,hogy azt hiszem a kis barátainak most el kell mennie ,mert megbeszélnivalónk van,akkor már persze mindjárt mondta,hogy nagyon szeretlek anya.


Nem nagyon vagyok gyakorlott ebben a dologban,mármint abban,hogy a kisfiamhoz rendszeresen jönnének gyerekek,idáig kiközösítették a furcsa viselkedése miatt,persze ha átlagos gyerekem lenne lehet én sem támogatnám,hogy egy olyan kisgyerekkel játszon aki nem tudja kontrollálni az indulatait,ha mondjuk nem kapja meg azt a játékot amit szeretne...


Gyakorlatilag örülnöm kellene ezeknek a gyerekeknek,mert ha odafigyelek rájuk,felügyelettel játszanak az talán jót tesz mindannyiuknak.Megpróbálom.

2011. júl. 5. 19:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálatok játsszanak, és a "háziszabályaitok " rájuk is legyenek érvényesek, amíg ott vannak. (Csúnya beszéd, verekedés, stb.)Ezt elég könnyen el fogják fogadni. A fiadnak jó, hogy van kivel játszania, jól teszed, hogy nem akarod elüldözni őket.
2011. júl. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon vigyázz és figyelj rájuk, nehogy belerángassák vmibe. Éppen a napokba fulladt bele a 7 éves ikerpár egy tóba, mert a szülők nem foglalkoztak velük és ők úgy gondoltak majd úszkálnak. Nagyon nehéz helyzetben vagy, nem akarsz inkább hasonló hiperkatívokkal felvenni kapcsolatot? Biztosan sok hasonló gyerek van a környezetedben akiket inkább "bezárnak " a szüleik a szégyenkezés miatt,
2011. júl. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
miért sajnálod a másik 2 gyereket? lehet, hogy jobban szórakoznak, mint a te gyereked, aki egész nap veled van a házban. csúnyán beszélni meg minden gyerek fog. elkerülhetetlen
2011. júl. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azért sajnálom őket,mert a szülők nem foglalkoznak velük.

Az egyiké a pszichiátrián van bent,mert öngyilkos akart lenni.


Azt mondják,hogy nekik nem kell hazamenni ebédre,mert nincs ebéd,este 9-kor még kerékpároznak a kivílágítatlan kerékpárjukkal.Egész nap a 7 éves gyerekemet biztosan nem engedném el,úgy ,hogy azt sem tudom hol van.


Az enyémnek is kell a társaság,de az én kontrollom nélkül nem merném elengedni máshová,mert a hiperaktivitásából kiindulva ha nem úgy van valami ahogy ő szeretné,akkor agresszív lehet.

2011. júl. 16. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!