Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni? Egyáltalán...

Mit lehet tenni? Egyáltalán kell e valamit tenni? Az unokaöcsém 11 éves, értelmes, okos, kedves, jó tanuló gyerek, sok barátja van.

Figyelt kérdés
Az a baj hogy rendkívül szégyenlős,még azt sem szeretik ha véletlenül meglátják a szülei alsóban,így volt,hogy az általános orvosi vizsgálatnál is ki kellett hagyni a nemiszerv fejlősésére vonatkozót.Ezt leszámítva egy teljesen egészséges gyerek,ha egészséges és nincs semmi baja akkor hagyni kell,nem szabad erőltetni v. mi a teendő?Csak az apját tűri meg,de előtte is zavarban van,egyébként kimondottan szép gyerek.
2010. ápr. 21. 13:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
DE tényleg a kisgyerek teljesen egészséges,kedves,de erőszakkal lehetne csak rávenni a vizsgálatra,úgy kellene lefogni hozzá,amit meg nem szabad.Szóval ha egészséges akkor békén kell hagyni?
2010. ápr. 21. 13:14
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nem akarja magat mutogatni, akkor ne tegye. Ha barki megprobalna eroszakkal megvizsgalni a gyerekem ugy, hogy a gyerek reakcioja nem sima hiszti akkor ott ko kovon nem maradna.
2010. ápr. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szóval hagyjuk,végülis apukája is látta és semmi baja nincs,meg utána is nézet az interneten,mert tényleg okos kisgyerek és ott tudta meg,hogy nyugodtan ellentmondott,szóval ez nem olyan nagy baj.Örülök neki,mert én is így gondoltam,akkor a szüleit is megnyugtatom,pedig más osztálytársa sem engedte és ott sem lett belőle gond.
2010. ápr. 21. 16:15
 4/11 A kérdező kommentje:
A lefogást úgy értettem,hogy a saját szülei sem tudnák elvinni,nekik is úgy kellene lefogni,a gyerek csak akkor hajlandó ilyenre ha tudja hogy baj van vele,valami nem stimmel.
2010. ápr. 21. 16:50
 5/11 anonim ***** válasza:
16%

Na ne ez kész Bocsi a megjegyzést de városi Luxus B*zik vagytok.. ennyi kész Én bevallom vidéki parasztgyerek vagyok bammeg és érdekes mikor még kicsik voltunk mi az hogy kötelező fejlődési hablaty? Zségyenlős? Úr isten... Mi mesztelenül fürödtünk 7-8 évesek lehettünk a kerti tóba lányokkal együtt... De most is van hogy Csak úgy öltöznek a fiúk tesin bejön 1 lány és nekiáll kezetmosni meg ha ott se lenne.... Túlságosan akarjátok ti azt a gyereket "szo*atni" Már bocsi... HOzzátok ide le hozzám vidékre másnap pesten már rá se lehet ismerni... Kicsi uncsitesóm is tök "vagány" lett mióta kezelésbe vettem :D

14/F :)

2010. ápr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ő vagány kissrác,csomó haverral,állandóan mászkál,csak nem szeret mások előtt meztelenül mutatkozni,de nem attól lesz vagány valaki,ha bárki előtt meztelenkedni mer,az már nem teljesen normális iskoláskorban,,az meg megint más hogy alsóban meglát valaki,az olyan mintha fürdőgatyában lennél.De lehet fére értettelek.


Nem akarja hogy a doki,illetve már csak akarta,múlt idő mert el lett intézve,hogy megnéze a nemiszervét.


Ő egy nagyszájú,vicces kissrác,de ezek a vetkőzős vizsgálatok nem jönnek be neki.Szóval nem a természete szégyenlős,nem visszahúzodos.

2010. ápr. 28. 18:15
 7/11 A kérdező kommentje:

FAlusi gyerek egyébként,és tök önálló,a városba mindenhova sokszor a dokihoz is egyedül megy,nem pesti.


Egyébként az egész családunk nem egy magamutogatos fajta,akárki előtt csak mert csaj(lány vagyok és jóval idősebb az unokateómnál 23) én sem öltöznék át,max a legjobb barátnőm előtt,a szülők nálam is ki voltak már az ő korában zárva,ne keverjen senki ha az ember fürdik,v. öltözik,én sem hagytam volna hogy diákként a doki a intim részeimhez akarjon bekandikálni,mert az nem az iskola orvosra tartozik.

2010. ápr. 28. 18:21
 8/11 anonim ***** válasza:

11 éves a kissrác, elkezdett kamaszodni. Teljesen természetes, hogy szégyenlős, a legtöbb kiskamasz ilyen. Én mondjuk sosem voltam az, engem és a tesóimat úgy neveltek, hogy a meztelenség nem bűn. Persze nem flangáltam szándékosan 2 szál cs*csben a lakásban ennyi idősen, de pl. ha a fürdőszobában jutott eszembe, hogy a köntösömet vagy a samponomat a szobámban hagytam, visszamentem ruha nélkül és senki nem volt megbotránkozva. Kiskoromban például rendszeresen együtt zuhanyoztam a szüleimmel.

Semmiképpen ne erőltessétek a dolgot!

Írtad, hogy az apja előtt kevésbé szégyenlős. Inkább ő beszélgessen vele az ilyen témákról, meg minden egyébről, ami mostanság foglalkoztathatja a kissrácot, hiszen hamarosan olyan dolgok történnek vele, amelyek által férfivá érik. Talán az apukája előtt jobban megnyílik, aki ezekben a dolgokban a segítségére lehet. De ő se erőltessen semmit, szeretettel, bizalommal kell fordulni a gyerekhez, mert nagyon sérülékeny és ez még csak fokozódhat.


26/L

2010. okt. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

26/L!


Köszi a választ,te egy nagyon normális fiatal hölgy vagy,főleg mert téged bár nem zavar a meztelenség és az én unokaöcsémet,sőt engem sem neveltek szégyenlősségre,de van akiben ez eleve bennt van és még sem ítélkezel,mert sokan ítélkeznek,akár olyanok mint te akár olyanok mint én ebben a témában.De maga a meztelenség nem zavar,csak én nem szeretek meztelenkedni,az nekem zavaró lenne.


Az apukájával sokata beszélegettek,meg velem is nagyon sokat szokott,a vizsgálat elmaradt,nem lett belőle baj,apuka meg eleve nagyon figyel is rá,mert azért ilyan letapadásról lehetet sokszor hallani korabeli fiúknál,de hál istennek mindkettőnkkel olyan a viszonya hogy amint észrevenne valami problémát megmondaná v. változást.


Köszi a tanácsodat és nem is erőltetjük,de sokat szoktunk beszélgetni vele és bármit kérdezhet mindent persze az ő szintjén elmondunk neki.És miután lerendeződött ez a dolog sokkal nyitottabb,bár régebben sem volt ezzel problémája.

2010. okt. 2. 19:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen a dicséretet :))

Valóban nem ítélkezem, hiszen nem vagyunk egyformák.

Örülök, ha segíthettem! ^^ :)


26/L

2010. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!