Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyümölcsevés. Mi tévő legyek?

Gyümölcsevés. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
3 és fél éves a lányom, és egyáltalán nem eszik gyümölcsöt. Próbáltam neki mindenféle formában, állagban, de kihányta. Nem direkt csinálja, egyszerűen nem bírja lenyelni. Próbálkozik vele szegénykém, de csak sírás és hányás a vége. Oviba is ez a helyzet. Dietetikus és gyerekorvosunk azt tanácsolta, ne erőltessem, mert rosszabb lesz. Kb 1 éves korától van ez. Addig kizárólag "itthoni" gyümölcsöket evett(eleinte pürésen, később már rágcsálta is). Jelenleg üveges bébigyümit eszik, abból is csak egyetlen márkát( szerencsére cukor és adalékmentes, bio).Hiszti lenne? Erőltessem? Van valaki esetleg hasonló helyzetben?
2012. ápr. 5. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mi öcsémmel voltunk ugyanígy, ezer meg ezer praktikát próbált anno anyum, nagyim, de tényleg, a legcselesebbeket. Most 17, azóta sem eszik semmilyen gyümölcsöt, kizárólag almát, egy évben egyszer kb... :/ A férjem orvos, próbálta pár észérvvel is meggyőzni, olyankor megkóstol egy epret, de abszolút nem tartós.


34 hetes kismama

2012. ápr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd.És nem direkt csinálja.Az én fiam is 1 éves korától,ha meglátta,hogy egy gyümölcs gurul (szőlő,ribizli,meggy stb) Hányingert kapott.Tejjel turmixnak,viszont szívesen megitta.Eltelt egy pár év ,és mindegy,csak gyümölcs legyen.Viszont s zöldségeket szívesen ette nyersen,még a krumplit is,amin csodálkoztam.
2012. ápr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Turmix, joghurt, akár joghurtital, bármi jöhet, csak ne legyen benne darabos gyümölcs. Zöldségekkel nincs gond, azt megeszi.
2012. ápr. 5. 22:54
 4/7 anonim ***** válasza:
. Dietetikus és gyerekorvosunk azt tanácsolta, ne erőltessem... Rájuk halgass!
2012. ápr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hogyha zöldségeket eszik, akkor semmi gond nincs. Nálunk meg éppen az van, hogy semmilyen zöldséget nem eszik, csak gyümölcsöt. Azt viszont bármilyet, bármennyit. A háziorvos mondta, az a fontos, hogy vagy a zöldségeket vagy a gyümölcsöket elfogadja. Amit megeszik, abból viszont kapjon minden nap.Erőltetni nem szabad. Ha éppen esztek kínáld meg, de ha nem kér, hagyd rá. A szülő dönti el, hogy mit és mikor kapjon enni a gyerek, de a gyerek dönti el, hogy eszik-e belőle és ha igen,akkor mennyit.
2012. ápr. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az én fiam sem evett semmi gyümölcsöt,joghurtot is csak akkor,ha nem darabos volt.most már almát eszik,banánt ritkán.nem erőltetem,megkínálom,ha nem kéri,megeszem én.
2012. ápr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg vegyetek egy jó juice csináló gépet, és italként igya meg, hátha úgy belemegy. De ha zöldségeket eszik az is nagyon jó, akkor ne erőltesd. Legyen lehetősége, lássa, de csak ha már rááll a foga és kéri akkor adjátok neki.
2012. ápr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!