Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mik a "szokásos" diagnózisok...

Mik a "szokásos" diagnózisok a korai fejlesztéssel foglalkozó intézményekben?

Figyelt kérdés
Egyre többször hallom, hogy "beskatulyázzák" a gyerekeket. Ti mit tapasztaltok ezzel kapcsolatban? Van kiút ezekből a skatulyákból? Egyáltalán van reális alapjuk?

2012. máj. 1. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy három év alatti gyereknél vizsgálható a mozgás, a kommunikáció, szenzomotoros képességek, szociabilitás (hogyan teremt kapcsolatot).

A szülőt alaposan kikérdezik a gyerek előéletéről, veszélyeztető tényezőket keresnek, mert egy-egy tünetet másképp kell értékelni egy teljen "tiszta anamnézisű" gyereknél, mint egy 600g-mal született babánál, akit agyvérzés ért a születés után.

Ha valamelyik területen elmaradást tapasztalnak, javasolhatják a fejlesztést. Nem értem mi ebben a beskatulyázás.

Egyébként elég széles sáv az, amikor azt lehet mondani, hogy ez az elmaradás a normál határokon belül van, de mivel csak bizonyos valószínűséggel állíthatjuk, hogy a gyerek a spontán fejlődés során is kiegyenlíti ezeket a lemaradásokat, sokan a "biztonság kedvéért" belefognak a fejlesztésbe.

Jó esetben ezek a foglalkozások kellemesen együtt töltött időt jelentenek a szülőnek és a gyereknek, és már ez önmagában nagyon jó hatású mindkettejük pszichés állapotára.

2012. máj. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
sokszor hallom ezt a beskatulyázást én is.mi is járunk fejlesztésre és nekem is nagyon rosszul esett amikor autisztikus tüneteket véltek felfedezni a lányomon.Sok szülő ez ellen tiltakozik úgy hogy homokba dugja a fejét.A szívük mélyén ők is érzik hogy gond van a gyerekkel.Én hordom a gyereket tornát,logopédiát,és fejlesztést gyógypedagógiai eszközökkel "írtak "fel neki.Nem gondolom hogy csak azért mert én vagyok az anyja jogom van felülbírálni szakemberek véleményét és a gyerekem fejlődése útjába állni.Nekünk nagyon jót tett már két hónap is sokat számít.Sokszor olvastam már itt is hogy csak azért írtak a gyereknek fejlesztést hogy a szülő fizessen.Erre fogják a diagnózisok megszületését a szülők.Mi semmiért nem fizetünk mindent az OEP áll tehát ez a hipotézis is megdőlt sztem.
2012. máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!