Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Volt már olyan, hogy annyira...

Volt már olyan, hogy annyira kikészített a gyereked viselkedése, hogy legszívesebben ott hagytad volna a fenében?

Figyelt kérdés

4 éves lány, kb 1 éve küzdünk, figyelemzavar, összerendezetlen mozgás, hipermotilitás, de mindez semmi lenne, ha nem lenne iszonyat akaratos, és hisztis.


Kikészít minket, semmi nem jó neki. Hiába próbálunk kedvesek, türelmesek lenni, ő addig feszíti a húrt, hogy ordítozunk vagy vele, vagy egymással (férjemmel).

Jártunk fejlesztésre, de mivel nem vették be a nev. tan-ba, így magán úton voltunk, amit anyagilag nem tudtuk tovább vállalni.

Az az érdekes, hogy ő egyik pillanatról a másikra váltani tud, és mintha semmi nem történt volna, megy tovább az élet. Az én vérnyomásom meg 200, és majd szétdurranok. Oviban nincs vele különösebb magatartási probléma. Én már kivagyok, nagyon csúnya gondolataim, érzéseim vannak vele kapcsolatban:(


Legalább, ha tudnám, hogy javulni fog a helyzet, de gyakorlatilag 1 év alatt nem történt semmi. Vannak jobb időszakok, aztán megint kezdődik a napi többszöri ordítva-toporzékolva hiszti:((((

Nagyon el vagyok keseredve...


2012. máj. 4. 07:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
29%

Milyen érdekes......valahogy az én koromban ilyenek nem voltak.

Most meg mit látok? Hogy kb. minden 2. gyerek kezelhetetlen és hisztis!

Meg ilyen-olyan pszichés betegsége van....állítólag. :O

Megbolondult a világ?

2012. máj. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
57%

Érdekes vagy nem, én most éppen gyermekpszichiátrián vagyok a gyerekemmel, a kételkedőknek érdemes lenne egy hetet eltölteni ott és látni, hogy tényleg mennyiféle probléma van, és hogy a szülőket ez mennyire megviseli.

Hogyan lehetséges az, hogy egy szülőnek az első egy-két gyermekével (akit ugyanúgy nevelt, ugyanazokkal a módszerekkel) nincs gond, aztán az egyikkel mégis?

Hogyan lehetséges, hogy a gyerekkel az óvodában, iskolában sem tudnak mit kezdeni a hagyományos eszközökkel (gyógypedagógiai módszerekkel viszont látványos eredményeket lehet elérni)?


Én mindig azt mondom azoknak, akik kételkednek a gyerek problémáiban, és nevelési kérdésnek titulálják, hogy csinálják végig egyetlen hetemet, vagy bármelyik szülőét, aki hiperaktív, autista, vagy tourette-szindrómás gyermeket nevel és utána jöhetnek a beszólások! Addig viszont nem érdekel, az egyik fülemen be, a másikon ki!

2012. máj. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Senki nem szólt be, de régen ilyen tényleg nem nagyon fordult elő.....
2012. máj. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
De előfordult, csak nem voltak "szem előtt", mert a hiperaktív gyereket (150-es IQ-val) berakták kisegítő iskolába.
2012. máj. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az, hogy az ovodában normálisan viselkedik azerintem azt jelenti, hogy csak szivat titeket.
2012. máj. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!