Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kétnyelvűségnél vannak ilyen,...

Kétnyelvűségnél vannak ilyen, , tünetek"?

Figyelt kérdés

3 éves 3 hónapos fiam kétnyelvű és első pillanattól így beszélünk hozzá. A második nyelvén csak apukája beszél hozzá ill. néha Ő is magyarul, de az apuka magyar tudása szinte tökéletes.

Kisfiam sokat ismételget (4-5 alkalommal egymás után)egy-egy szót ill. mondatot.

Szókincse kisebb a korabelieknél.

Névmás használata változó. Van amikor teljesen jó, még a Rá vonatkozó is, de van hogy helytelen.

Beszéde tulajdonképpen folyamatosan változik, mert már alig van benne halandzsa, pedig kb 3 hónapja még volt.

Beszélgetni még nem szokott, idegenek előtt majdnem tök kuka vagy csak 1-2 szót mond, de lehet nem pont oda illő.

Ezek jellemzőek lehetnek a kétnyelvűekre vagy csak egy nyelven beszélő, de megkésett beszédfejlődésre?



2012. máj. 14. 01:10
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Arról sokat hallottam hogy ilyenkor lassabb a beszédfejlődés és kisebb a szókincs.

A többi is előfordul másnál?

A nyelvtani problémás és az ismételgetés is?

A kiejtése mindkét nyelvnél jó, sőt kimondottan szép.

2012. máj. 14. 01:14
 2/14 anonim ***** válasza:

Az en lanyom is beszeli mindket nyelvet. (3 eves), de nem mindig helyesen nyelvtanilag. Amikor meg magyarul beszel, sokszor gorogosen hangsulyoz.

A lanyom szokincse kb olyan, mint a tarsaie

2012. máj. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
az enyem is ketnyelvu. 2.5 eves. spanyolul beszel es valaszol a magyart erti de nem beszeli meg.
2012. máj. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én úgy veszem észre, hogy a szókincs nézőpont kérdése.

Van aki azt mondja hogy a fiam szókincse kevés, van aki pedig azt mondja hogy az egy nyelvű gyermeke sem beszélt többet.

Nekem egy logopédus azt mondta hogy a kisebb szókincs és a helytelen nyelvtan általában jellemző a kétnyelvűekre.

Nálunk a kifejező beszéd a kérdés és a névmás használat ami ha Rá vonatkozik hol helyes, hol helytelen ill. a szó ismételgetés (nem 100x és nem egész nap!) csak néhányszor.

Más gyerek is így volt ezzel?

A múltkor a játszótéren beszéltem egy kisfiúhoz kb 3 volt és totál kuka. Motort akarta elvinni, de nem válaszolt arra hogy visszahozza-e.

Amikor az apja odajött, akkor derült ki hogy kétnyelvű.

2012. máj. 14. 09:32
 5/14 A kérdező kommentje:
Az még hozzá tartozik a történethez, hogy nem járt közösségbe és túl sokat gyerekek közé sem, mert a gyomrával van gond ill. már kezd helyre jönni. Tesó sincs. Talán szeptembertől megy oviba.
2012. máj. 14. 09:37
 6/14 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, ahogy a kisfiad beszélget (vagy éppen nem beszélget). Amíg nem válik el élesen a számára a két nyelv, addig előfordulhat, hogy a ragozást és a hangsúlyt összekeveri, ezen úgy tudtok segíteni, hogy te következetesen magyarul, az édesapja pedig csak a második nyelven beszél hozzá. Az egynyelvű gyerekek is szoktak ismételgetni számukra új kifejezéseket, amik megragadják a figyelmüket, ezzel sincsen semmi probléma.


Két éve írnom kellett egy dolgozatot a kétnyelvűségről, akkor azt olvastam egy tanulmányban, hogy a kétnyelvű gyerekek ugyan később kezdenek el kommunikálni, felnőtt korukra viszont sokkal nagyobb lesz a kifejezőkészségük mindkét nyelven.

2012. máj. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond. Ahogy közösségbe fog járni, idővel szépen elkezd majd megnyílni.


Mi kisfiunk 2 és fél évesen kezdte külföldön a bölcsit. Nem sokat beszélt addig se, de én betudtam annak, hogy csendes tipus. Azt tudtam, hogy tud beszélni viszont. Mi itthon magyarul beszéltünk kis tv-ből tanulta az angolt, meg amit tőlünk és másoktól kint hallott.

Bölcsiben is csöndes volt, még 4 évesen is. Épp ehhez a 2,5 - 3 éves korhoz tudom kötni a dolgokat, mivel akkor kezdte a bölcsit, hogy ő is ismételt. A kérdésekre ahelyett, hogy válaszolt volna. Egy év múlva jobb lett, de még csendes volt. 5 éves volt mire tényleg kezdett megnyílni, 6 évesen meg már annyit beszélt, hogy túlzás. Viszont én mindig azt gondoltam, kicsit visszább van, mint a többi beszédileg, de idegenek mindig az ellenkezőjét állították.

Legyél türelmes, változni fog, ahogy eddi gis tette. Ha nem halad egy év múlva sem, akko érdemes megnézetni, van e valami lemaradás.

De ilyenkor még semmi gond szerintem nálatok.

Igen, jellemzőek lehetnek, bár nem mindig van így. Nyugi.

2012. máj. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat!:)
2012. máj. 15. 20:51
 9/14 anonim ***** válasza:

Kétnyelvűségnél szoktak ilyen gondok lenni, káosz van a fejében:)

Gondolj bele, te nem beszélnél egy nyelvet sem és már egyből két nyelvet hallasz, fogalmad sincs, milyen rendezvényre jöttél:)

Egyik ismerősöm gyerekéhez anyuka magyarul és németül, apuka csak angolul beszélt és majdnem 4 volt, mire először megszólalt. Most 9 éves és simán 3 nyelvet tud, de kezdetben komoly nehézségei voltak.

2012. máj. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Igazából valamit hallottam a két és többnyelvűségnél előforduló nehézségekről, csak mivel nálunk van még 1-2 lemaradás ami nem komoly, de ezek összeadva már egy kis aggódással töltöttek el, ezért megfogadtam egy tanácsot amit nem kellett volna.

Most aztán már kötelező logopédushoz vinni a gyereket!

Mondjuk lehet hogy ártani nem fog, de ha le akarnak beszélni a két nyelvről, azt tuti nem hagyom.

Közben beszéltem már logopédussal (sajnos hozzá nem mehetünk, mert nincs magánrendelése)és véletlenül neki is két nyelvűek az unokái.

Ők már 4 évesek, de nyelvtan terén tök káosz.

Az azért fontos, hogy iskolára helyre rázódjon, de az még messze van.

Egyébként az utóbbi pár hétben is sokat fejlődött:)

2012. máj. 24. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!