Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért van ennyi autista...

Miért van ennyi autista kisgyerek?

Figyelt kérdés
Újabban sok szülőtől hallom, hogy a 3 év körüli gyerekeknél tömegesen diagnosztizálnak autizmust. Ez lenne a valós helyzet?

2012. máj. 17. 23:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

3 évesen már diagnosztizálnák? Nem hiszem, az autizmust hivatalosan csak később. Gyanú lehet rá, és mivel az autizmus spektrumzavar, így többségébe nem is azt mondják, hogy autista a gyerek, hanem autisztikus tünetei vannak (vagy Asperger-szindrómás).


És hogy belőlük is több lenne, mint régen, nem tudom... Szerintem régen is voltak, csak egyéb fogyatékosnak titulálták, vagy különcnek, problémás gyereknek.

2012. máj. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek az első válaszolóval.

én fiam is autista gyanús, de ha autista akkor majd csak hosszú évek múlva derül ki.

és azért van most sok mert egyrészt már tudják, hogy mi az!

másrészt olyanok a tünetek amik elég gyakori a hétköznapi embereknél is, így nagyon sok problémás gyereknél felmerül.


pl: beszédfejlődés késése, zárkózottság vagy túl nagy közvetlenség, szereti a rendszert, sorba tesz dolgokat, hiszti/dührohamai vannak, 3 éves korára nem szobatiszta, vannak kényszeres dolgai, szokatlanul ragaszkodik tárgyakhoz, rituáléhoz, helyzetekhez, unalomig ismételget 1-1 dolgot, szemkontaktust nem tart, nem szeret ölelkezni, vagy épp szereti ha állandóan ölelgetve van, egyedül sokáig is eljátszik...

most több nem jut eszembe, de biztos 2-4 évesre ráillik 1-2. nagyon éles a határ. azt én se tudom hol van a határ, most próbálok rájönni :)


egyébként utánunk az az intézmény aki kimondta a gyanút heti 10.000Ft-ot vesz fel, plusz mi is fizetünk havi 4.000Ft-ot, bárki bármit mond, ez is biztos benne van

2012. máj. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos statisztikák szerint évről-évre emelkedik a számuk, de még így is elenyésző.


Mi okozza? Az jó kérdés, nem tudni. Egyes szakvélemények összefüggésbe hozzák a felgyorsult életvitelünkkel.


De az újabb kutatások szerint valószínűsíthető, hogy genetikai okai vannak. Bár sokan ezt is vitatják.


A régi elméletek többsége megbukott, mint a szoptatási zavarok és hasonlók, elutasító rideg anyai magaviselet elmélete.

2012. máj. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az okozza, hogy regen nem vizsgaltak. 1-1 autista felnottet csak siman "lebolondoztak" vagy "lefurcsaztak".

Kulfoldon elek, baratnom kisfia lassan 4 eves.

5 szot tud, nem tart szemkontaktust, nem jatszik csak a testvereivel, de inkabb elvan egyedul, jar oviba, de ott csak kenyeret eszik, ha valami nem a szokasos modon tortenik, elkez d sikitani stb stb stb.

Szerintem autisztikus tunetei vannak. De mivel itt nincs lehetoseg ezt kivizsgalni (de ha lenne, akkor sem vinne a legtobb szulo, merthogy mar milyen ciki, a gyereknek nincs semmi baja, csak ilyen a karaktere).

Egyebkent a kisfiu meg tudja ertetni magat, el tudja mutogatni, ha valamit akar, idegeneket meg egyszeruen nem fogad el.

2012. máj. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Nekünk most lett diagnózis (5 évesen). Autizmus spektrum zavar, azon belül Asperger-szindróma (légyeges tehát, hogy az Aspergeresek is autik, csak magasan funkcionáló autik, de az autizmus spektrumzavar tünetek rájuk is igazak!).

Autista, Aspergeres eddig is nagyjából ugyanannyi volt, csak nem nagyon volt ismert ez a terület. Az Asperger-szindróma leírása csak pár évtizede létezik, a diagnosztikai eszközök is csak nemrégiben alakultak ki. Azt olvastam, hogy míg a típusos autizmus aránya 1:1000, addig az Aspergeresek ma a teljes népességen belül 1:300 arányban fordulnak elő. Tehát egy random vizsgálat azt mutatta ki, hogy minden 300. ember Asperger-szindrómás! Tehát egyáltalán nem ritka.

A lényeg, hogy eddig is voltak - manapság rengeteg autit diagnosztizálnak felnőtt korban, akiket kiskorukban furcsának, különcnek tituláltak, de akkor még nem voltak diagnosztikai eszközök, és nem volt ismert ez az állapot.

Egyébként 3 évesen nálunk még csak gyanú sem volt, nem olyan könnyű diagnózist szerezni, nekünk kb. egy-másfél éves folyamat volt, mire a "valami gond van"-tól eljutottunk a tényleges diagnózisig. Esetünkben valós a helyzet, az autizmusról leírt tünetek fennállnak, az Asperger kritériumai is. (Nagyon sok szakirodalmat olvastam, és a diagnózis is kompetens szakemberek által történt.)

2012. máj. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

Most kezd nagyon előtérbe kerülni ez a probléma. Most folynak komolyabb kutatások ezen a téren.

Hogy nem hagyjuk rá, hogy csak fucsák, ne legyenek lenézve, hanem igenis legyenek kezelve ezek a gyermekek.

Eddig amolyan elvoltak hanyagolva, kevesebb volt a tudás ezen a téren.

Lehet eddig is volt, csak nem így álltak hozzá.

Én olvastam az indigó és kristálygyerekekről azokat is betudják autistának, pedig csak a jövő gyermekei. Érdekes. Ki tudja.

Ezek a gyermekek nem rosszabb, vagy butább gyerekek, mint a többi, csak mások. Az pedig már elég, hogy kritizálják őket sajnos, de én örülök, hogy a tudomány kutatgat értük.

2012. máj. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Nemhogy nem buták, az Asperger diagnózisának egyik fő kritériuma az átlagon felüli IQ! Ráadásul képesek olyan dolgokat meglátni, érzékelni, értelmezni, amiket egy "átlagember" nem, Temple Gradin úgy magyarázta, hogy az autik mindig mintákban gondolkodnak, észlelnek, és ezért képesek különleges teljesítményre.
2012. máj. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamat 2 évesen diagnosztizálták egyéb nem meghatározott pervazív fejlődési zavarral. De elmondták, hogy tulajdonképpen autista, de először ezt a diagnózist kapják a kicsik hátha mégsem...

Azóta kap autizmusspecifikus fejlesztést.


Azt nagyon sokan szeretnénk tudni, hogy mi okozza az autizmust! Sajnos erre nincs válasz. Ami biztosnak látszik, hogy valamiféle civilizációs betegség. Arra sincs válasz, hogy mitől szaporodnak robbanásszerűen a diagnózisok. Nem csak a kifinomultabb diagnosztikai eljárásoktól.

2012. máj. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Az én kislányom is autista,2 éves,tehát diagnosztizálnak,ha nagyon egyértelmüek a tünetei.Mi is járunk fejlesztésre.

2012. máj. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A barátnőm kisfiánál is 3 évesen diagnosztizálták,egyértelmű tűnetei voltak(vannak).
2012. máj. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!