Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért van ennyi autista...

Miért van ennyi autista kisgyerek?

Figyelt kérdés
Újabban sok szülőtől hallom, hogy a 3 év körüli gyerekeknél tömegesen diagnosztizálnak autizmust. Ez lenne a valós helyzet?

2012. máj. 17. 23:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

genetikát mondanak ma a pszichiáterek és állítólag csak a diagnosztika jobb. És már olyan adatot is olvastam, hogy 1:161 az arány.

Nekem 5 évesen diagnosztizálták, de előtte 3 évet rohangáltam orvostól orvosig, mire kiderült. Aki nem specializálódott erre a területre, csak sejti max., a vadaskertben kaptunk végül diagnózist.

2012. máj. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Előző, mintha a saját sztorimat olvastam volna!!!! Szintén Vadaskertben kaptunk diagnózist, több év rohangálás után. A szakértő bizottságnál is azt mondták, hogy mindent, amit az Aspergerről tudnak, a Vadaskertből tudják.
2012. máj. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Épp tegnap olvastam, hogy nem genetikai. Hiszen ha az lenne,akkor éppen nem egyre több lenne, hanem kevesebb, hiszen igen ritka, hogy két autista házasodjon, sőt az is, hogy autistának gyermeke legyen (előfordul persze)

Szerintem többet tudnak kutatnak fejlődik a tudomány, és egyre több derül ki.

Még folytatom a könyvet amit olvasok, hátha megtudok erről is többet.

A könyv figyelemzavar autizmus és hasonló betegségekről szól, illetve egy orvos nyitott egy fejlesztő központot, mert úgy hiszi, és tapaszt alapján gyógyulnak a gyerekekek akik kapják az effajta fejlesztést. Az agy diszkonnektolva van, és felébresztik az agy annak részét amelyik a lassabb gyakorlatokkal.

Lehet, hogy a TSMT is ilyesmi. Azt is hallottam róla, hogy fejlődnek attól is, bár nem pontosan tudom autisták e.

2012. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
45%

Nem feltétlen autista...


Hallottam olyanról is, hogy félrediagnosztizálták hogy biztos autista, pedig (szinte) egyáltalán nem foglalkoztak vele a szülei, és tiszta olyan tüneteket produkált, mintha autista lenne...

2012. jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
71%

Hát azért ezt elég nehéz félrediagnosztizálni... Ma már szerencsére rengetegféle teszt létezik, amiknek az égvilágon semmi köze a neveltetéshez...

Persze lehetséges, hogy korábban előfordult ilyesmi, de mostanra sokat javultak a diagnosztikai eszközök...


Ahhoz pedig, hogy az autistákat gyógyítani kellene: nem tartana itt a világ, a technika, a tudomány, ha nem lennének autik. Egész más a gondolkodásuk, mint az átlagembernek, és rengeteg tudományos, technikai eredményt köszönhetünk nekik. És ami a legfontosabb: a többségük jól elvan a maga világában, csak mi kényszerítjük rájuk a normáinkat, szokásainkat és szembesítjük azzal őket, hogy "nem normálisak". Pedig a maguk mércéje szerint azok. Az aspergeres kultúrában neurodiverzitást hirdetnek: vagyis hogy az auti agy, gondolkodás nem rosszabb, nem jobb, mint a neurotipikus, csak MÁS. És ezt kellene megtanulnunk elfogadni. Nagyon sokat lehet tanulni az autiktól!

2012. jún. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!