Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fog valaha beszélni a kislányom?

Fog valaha beszélni a kislányom?

Figyelt kérdés
A kislányom 2 és fél éves lesz júliusban de még mindig nem beszél.Megérteni megérti amit mondunk neki pl ha azt mondjuk gyere el a tv-töl eljön de ö is kifejezi magát ha akar valamit pl ha azt akarja vegyem fel nyujtja a karját hogy vegyem fel vagy ha ki akar menni az udvarra nyujtja a kezét hogy fogjam meg neki hogy sétáljunk.De nagyon rossz ha azt mondom neki hogy ne szaladjon el mellölem akkor fogja magát elkezd szaladni rámnéz kiröhög és tovább szalad.Mit tehetnék hogy végre beszéljen?
2012. máj. 31. 21:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Miért nem fordulsz orvoshoz?
2012. máj. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem semmit nem tehetsz azért, hogy beszéljen. Még nem érett rá.

Orvoshoz csak 3 éves kora után vinném, előtte felesleges.


Amúgy, ha már beszél, akkor sem fog megállni melletted, nincs összefüggés közte:)

2012. máj. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan így voltam! 3. Szülinapja előtt kezdett el beszélni! Akkor egyszer csak fel kapcsolta a villanyt, és mondta villanykapcsoló! Így napról napra jöttek elő belőle a szavak! Rá két hónapra farsang kor felvette maga a jelmezét, és mondta: Na, hogy tetszik szép ruhám!?

Elsírtam magam:)))

Voltam vele orvosnál, 4 éves korukig nem

Foglalkoznak vele! Azt mondta most alakul a szókincse, annak ellenére higy nem mondd semmit, van egy paszív szókincse, ami majd egyszer csak előjön! Elő is jött, oda adom neki az ennivalót, mondja köszönöm, ha ad valamit mondja parancsolj, szóval a te gyermeked is biztos raktározza a szavakat, és majd elő jőn belőle! Fél év alatt most már szépen megtanult, illedelmesen beszélni! Légy türelemmel!

2012. máj. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Korai Fejlesztőben logopédus foglalkozik vele 3 éves kor előtt is. Ha úgy gondolod, hogy ez megnyugtat téged, elviheted, ingyenes, bár nyáron már nem hiszem, hogy foglalkoznak vele, esetleg júniusban felmérik, hogy milyen állapotban van. Fiammal jártam, onnan tudom.


Az a lényeg, hogy kislányod mindent megért, a maga módján kommunikál is. Némely szónak az elejét mondja legalább? Van olyan szava, amit következetesen egy dologra alkalmaz (pl Vau-vau a kutyára)? Nekünk azt mondták, hogy ez a lényeg. Ha ez megvan, tuti beszélni fog.

Ne tegyetek úgy, mintha nem értenétek, mert az magatartásproblémákhoz vezet.

Nem szabad erőltetni sem a beszédet, inkább a beszédkedvet kell meghozni azzal, hogy örültök minden egyes szavának.

4,5 éves korig nem szabad hangot direkt módon tanítani, javítgatni, utána meg logopédus foglalkozik vele, ha szükséges. Az a lényeg, hogy ha tartalmilag jól mond valamit, de rossz kiejtéssel, akkor is meg kell dicsérni. pl "Appa". "igen, alma." És utána mondhatsz egy mondatot, ami a helyzethez kapcsolódik, és benne van a szó. Pl "Itt a finom, piros alma." Szóval, ha jó mintát hagysz neki, azzal segítesz neki a legtöbbet, javítgatással csak elvennéd a kedvét a beszédtől. Meg azért sem szabad hangokat javítgatni, mert más hangok blokkolódhatnak. A logopédus azt mondta, hogy a beszédtanulás természetes folyamat, és nem szabad beleavatkozni úgymond hang-, és kiejtés-tanítgatással.


Ha hall tőled egy szót, kedvesen megkérheted, hogy "most mondd te is". Hátha utánozza.

Kisfiam is belejött a beszédbe, bár ő is leginkább mutogatott régen. Most már minden szót utánoz, rengeteget értelemszerűen használ.

Meg először olyan volt, mintha nem jutnának eszébe a szavak, és azért nem mondta volna őket. De ahogy elkezdett ismételgetni szavakat, idővel a többi szót egyre könnyebben tanulta meg (bár a kiejtés még nem stimmel, vagy időnként nem is felismerhető a szó).


Szóval lehet, hogy nemsokára már az lesz a gondod, hogy nem tudod felismerni, melyik szót mondja. Esetleg a szavakból csak a magánhangzókat mondja, pl. iá=vidám, vagy felcserélgeti a hangokat, szótagokat. De ez mind a beszédtanulás része.


A logopédus ki tudja szűrni, hogy van-e gond a hangképző szerveivel.

Meg ajánlhat tornát is, ami ingerli az egyensúlyközpontot (TSMT tornának is nevezik), nekünk is ajánlották. Annyi a lényege, hogy ritmikus mozgást ajánlott végeztetni a gyerekkel, pl hintázás, gördeszkára fekve kézzel hajtsa magát, plédben hintáztatás, nagy labdán fekve előre-hátra mozgatás.

Nyelvét, arcizmait is lehet játékosan izmosítani. Fújogasson sokat (pl szívószállal levegőt fújhat vízbe, gyertyát, ping-pong labdát), nyelvtorna-cica körbenyalja a száját, nyelvcsettintés. Ne erőltesd, inkább néha csináld ezeket, és hátha utánozza. Ez majd később hasznos lesz. A rágózás is hasznos.


Beszédindító terápiát is lehet kezdeni, az Én is tudok beszélni 1 c. könyv segítségével. Ebben képek vannak, könnyű, gyakori szavakkal, meg olyan képek, amikkel a nyelvtanra is rá lehet vezetni a gyereket.

Van hozzá segédlet is: A megkésett beszédfejlődés terápiája. Szerintem jól jártok, ha beszerzitek őket.


A fenti javaslatokkal tudsz segíteni a kislányodnak, remélem, hasznosnak találod őket.

2012. máj. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
hordom korai fejlesztésre egy gyógypedagogus foglalkozik vele aki sokt beszél hozzá.Itthon mi is sokat foglalkozunk vele kint ha játszunk ott is sokat beszélünk hozzá.Nekem azt mondzák beszéljek hozzá sokat.Nem tudom ez sokat jelent e de én is késön kezdtem el beszélni kiskoromban.Legyek még türelemmel?
2012. jún. 1. 07:48
 6/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém is 2 és fél lesz júliusba,és ő is kislány,és egy szava sincs...Mondjuk én már év elején elvittem megnézetni,nálunk ki is derült,h mi a gond,de ő nem is értett meg egyszerübb utasitásokat sem.Mi is járunk korai fejlesztőbe,és ott mindig azt mondják,h fog beszélni,csak idő,türelem.

2012. jún. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Az én gyermekem 4 éves lett volna 2 hónap múlva amikor elkezdett beszélni pedig mi 2 és fél éves kora óta beszéd-inditásra és tornára is jártunk.Ma 6 évesen is vannak problémák beszél de csak ismerösökkel és nem nagyközönség elött. Pedig mára már nagy a szokincse választékos a beszéde és itthon állandóan csak beszél néha úgy érzem mindent megakar magyarázni.

Ez a mi történetünk

A válaszom

Bizz benne, hogy fog de ezért ne hagyd magad vidd szakemberhez lehet, hogy nem kell és tényleg magátol megoldodik minden. De ártani biztos nem árt. Tegnap még azt irtam volna ha más baj nincs tutti fog beszélni.

Ma már azt irom pont egy tegnapi találkozás miatt Mi nem tudhatjuk erre a választ csak vizsgálat után a megfelelö szakember.

2012. jún. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

mi onnantól, hogy elkezdtük a fejlesztést a koraiban, pár hét és beszélt! 4 hónapja járunk, semmi gondunk már :)

nekünk mindenre hangutánzó szavakat kellett mondanunk, ezeket kezdte is utánozni, majd erre 2 hétre beindult a beszéd.

szinte minden használati tárgyhoz kaptunk hangutánzó szavakat, pl. guriguri, puffpuff, csurrcsurr, koppkopp....

2012. jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

4. válaszoló vagyok.

Azt írtad, gyógypedagógus foglalkozik vele, gondolom logopédiára szakosodott gyógypedagógusról van szó.

Igen, fontos, hogy sokat beszélj vele, de nem csak ez számít. Van olyan, akinek 3 gyereke van, szószátyár típus, de a második gyerekénél később indult a beszéd, mint a többinél. Szóval a gyereken is múlik.

Azt mondják, a genetika is számít, hogy a szülők mikor kezdtek beszélni, bár én ebben nem nagyon hiszek.


Nem írtad, de abszolút semmit nem mond a kislány? Azt sem, hogy "pá-pá", vagy "anya"? A logopédus játékosan szokott foglalkozni a gyerekekkel. Játék közben nem szokott megnyílni annyira a kislány, hogy legalább egy-két szót utánozzon?

2012. jún. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
OFF. 8-as válaszolótól kérdezném, hogy mennyire pösze gyermeked? (ez ilyenkor még normális jelenség, de érdekelne a válaszod, mivel azt írtad, hogy semmi gondotok)
2012. jún. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!