Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fog valaha beszélni a kislányom?

Fog valaha beszélni a kislányom?

Figyelt kérdés
A kislányom 2 és fél éves lesz júliusban de még mindig nem beszél.Megérteni megérti amit mondunk neki pl ha azt mondjuk gyere el a tv-töl eljön de ö is kifejezi magát ha akar valamit pl ha azt akarja vegyem fel nyujtja a karját hogy vegyem fel vagy ha ki akar menni az udvarra nyujtja a kezét hogy fogjam meg neki hogy sétáljunk.De nagyon rossz ha azt mondom neki hogy ne szaladjon el mellölem akkor fogja magát elkezd szaladni rámnéz kiröhög és tovább szalad.Mit tehetnék hogy végre beszéljen?
2012. máj. 31. 21:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

8. vagyok.

hát igen, nem arra értettem, hogy nincs gondunk, hogy olyan hű de szépen ejti a szavakat, hanem, hogy mindent mond :D


szótagokat is cserél és betűket is. na meg persze van 2-3 betű ami egyáltalán nem ejt még ki, pl. a v, r, ny, j-nek ejti ezeket.

szótagcserélés szerencsére csak pár szavánál van,pl. papucs az pacsu


és ugye vannak a nehéz szavak amik nem igen akarnak még összejönni, a hegedűt ma vagy 10 percig mondogatta de mindig valami más sült ki belőle vagy ma még a tengerimalac volt ilyen. de azért lehet érteni ha figyel az ember, nem annyira ejti rosszul a szavakat.


de mivel "csak" 2,5 éves lesz, azt mondják, hogy ez bőven belefér, ha 3 éves koráig nem változik, akkor járhatunk logopédushoz, addig fejlesztésre se kell mennünk, jövőhéten lesz az utolsó óránk :)

2012. jún. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Kedves 8. Köszi válaszodat. Mi is hasonlóan vagyunk. :) De ilyenkor még az a lényeg, hogy beszéljen, a többi mellékes, majd alakul.
2012. jún. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Az én lányom sajnos nem akar beszélni pedig érti amit mondok pl ha arra kérem adja oda a papucsomatakkor odaadja ha arra kérem jöjjön el a tv elöl akkor eljön.De ha mondok neki szavakat pl cica vagy hogy baba nem ismétli de ezeket mondja hogy hö he ve vö va ezeket mondja ez jelent valamit?
2012. jún. 2. 18:26
 14/21 anonim ***** válasza:

saját nyelvén beszél?

nekünk tényleg a nagy áttörést a hangutánzó szavak hozták meg.

ha gurítottuk a labdát akkor 10 percig mondtuk, hogy guriguri guriguri... ha kiengedtem a vizet akkor csöppcsöppcsöppcsöpp... ha elment egy motor akkor brummmbrummbrumm, ha leesett valami akkor puffpuff, kopogtunk és akkor koppkopp.

egész nap ezt nyomattuk, pár nap után ezeket elkezdte mondani és utána hozzá adtuk mindennek a nevét, tehát csöppcsöpp csöpp víz... guriguri labda, puffpuff leesett és szépen ezek a szavak is beindultak, majd elkezdte ismételni a szavakat és napi 100 szóval bővült a szókincse.


én fiam is pont annyi idős volt mint a tied ekkor.


ja és azt a feladatot is többször végigcsináltuk, hogy egy első szavaim könyvet megnéztem, összeszedtem minden olyan dolgot ami benne volt, labda, baba, kocka, vonat, autó, zokni, kacsa...

és akkor mutattuk a képet, hozzá a kis játékot, és mondtuk a nevét. szerintem ez is sokat jelentett :)


igen amúgy nekünk azt mondták, hogy ne beszéljek folyamatosan a dolgokról, hanem egy egy szót emeljek ki, egy színt, egy tárgyat és azt próbáljuk körbe járni, mint ha egy idegen nyelvet tanultunk volna, teljesen az alapoktól kezdtük.

kitartás, fog beszélni a kislányod!!!! :)

2012. jún. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Még nem tudom milyen nyelven fog beszélni mert egyenlöre még csak probálkozik de probálom neki mondani a szavakat cica,baba,mama,papa,apa de ö nem utánozza hanem a maga modján azt mondja amiket leirtam he hö ve va
2012. jún. 2. 19:07
 16/21 claidheamohmor ***** válasza:

És olvass neki este sok mesét :)

Fura, hogy ezt nem írta senki...

2012. jún. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Azt is próbálhatod, hogy némán eltátogsz neki egy szót, és azután mondod ki, először halkabban, azután normál hangerővel, miután figyelte a szádat. Ezáltal megfigyelheti a hangképzést, és könnyebb utánoznia.


Megkérdezhetem, hogy miért jártatok gyógypedagógushoz? Milyen probléma miatt?

2012. jún. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
2012. jún. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

szia. nekem apa mesélte, hogy én is ugyanilyen voltam, mint a te kislányod. már ő is el akart vinni orvoshoz, hogy mi van. először arra gondolt, hogy talán nincs hangom, de ezt gyorsan elvetette, mert ordítani azt nagyon tudtam:)

azóta pedig már folyamatosan beszélek

2012. jún. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Az már már haladás a kislányomnál ha a nemet meg azt hülye már mondja?Bár mondjuk azt hogy hülye nem én tanitottam neki hanem az uncsi tesojától hallota
2013. máj. 17. 07:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!