Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tudtok olyan autós gyerekülést...

Tudtok olyan autós gyerekülést javasolni (9-18 kg), amiből garantáltan nem mászik ki a gyerek? Küzdött más is ezzel a problémával? Mi lett a megoldás?

Figyelt kérdés
Másfél éves a kisfiam és még mindig nem szeret autózni.

2012. jún. 7. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy hogyan tud kimászni az ülésből a kisfiad. Jól meg kell húzni a hevedereket, tuti mozdulni sem tud!

Nekünk ilyen van, ebből nem tud szabadulni a lányom, de nem ajánlom, mert gyenge minőségű a huzat, már szakadozik mindenhol, a heveder pedig állandóan megtekeredik, örökké azt kell igazgatnom.

A szíj viszont könnyen állítható, mikor beültetem a lányom, én mindig ráfeszítem, persze, hogy a vállát azért ne húzza le.

[link]

2012. jún. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen van:


[link]


Nem azért linkeltem, mert ebből tutira nem mászik ki, csak le akartam írni a sztorinkat, és mellé, gondoltam azért odateszem a gyerekülést is.


Szóval, a lányunk (2 év 3 hónap) utálta már a babahordozót is, a gyerekülésben sem akart egyáltalán megmaradni. Minden utazás kész horror volt. Sokszor elgyengültünk apával, és kivettük őt (tudom, ez szörnyű, de úgy ordított:(). Aztán barátnőméknek (van egy 5,5 éves kisfiuk) tavaly nyáron sajnos autóbalesetük volt, hál' Istennek nem lett komolyabb bajuk, de akkor mi is nagyon megijedtünk, és tényleg beláttuk, hogy muszáj valahogy az ülésbe szoktatni a gyerkőcöt.

Anyukám egy közeli kis faluban lakik, gyakran megyünk hozzá, lányom imádja. Elkezdtünk kettesben járni (én és a lányom), párom nem jött, és szépen elmagyaráztam a lánykámnak (majdnem másfél éves volt már akkor), hogy mamához megyünk, és szépen ott kell maradnia az ülésben, mert különben nem mehetünk. Eljátszottuk ezt így párszor, aztán a következő lépésként apa is beült a kocsiba, amikor elindultunk, aztán már együtt ültünk be mindannyian és valahogy megszokta a gyerek, hogy senki nem veszi őt ki, és neki ott kell az ülésben ülnie. Ma már ő magyarázza el, hogy anya becsatol, rendőrbácsi megbüntet...:) Sosem hittem volna, hogy valaha tudunk menni majd nyugodtan az autóval, de tényleg megszokta. Olvasom, hogy Nálatok "kicsit" más a helyzet, mert a gyerkőc szabaduló művész:), de próbálj vele "beszélni":), okosak ők már nagyon. Menjetek rövidebb utakra, hogy nem szabad kijönni, aztán fokozatosan növelni a távot.

Remélem, nem voltam túl hosszú és érthetetlen...:)

2012. jún. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
mindegyik ilyen... be kell kötni a biztonsági övet és meghúzni! nincs az a 1,5 éves aki ki tudná oldani a kapcsolóját, nekem is nehéz benyomnom :O
2012. jún. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi vettünk az Elefániban egy műanyag pánt összetartó vackot, és így nem tud kibújni a pántokból a lányom. Nem tudom mi a neve. :(

Egy kb 10 centis ovális műanyag és a két biztonsági pántot kell átbújtatni rajta miután bekötöttem a gyereket és nem tudja leszedni, de én egy mozdulattal ki tudom akasztani.

2012. jún. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekünk maxi cosi priorink van és ebből tuti nem tud kiszabadulni a gyerek. Ha a tiétekből ki tud mászni akkor az nem csak a gyerek ügyessége miatt van, hanem mert bocsi, de szar az ülés. Egy jó ülésből nem lehet kimászni, annak biztonsági csatja van amit egy nagyobb gyerek (4-5 éves) sem tud vagy nehezen tud kinyitni. Ha meg nem lehet rászorítani az övet és nem akartok másikat venni akkor jó ötletnek tűnik az az övszorító amit itt valaki írt.
2012. jún. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha kinyitja a csatot, rossz az ülés.

Ha kibújik a hevederből, túl laza, nem is védi rendesen, még ha nem mászik ki, akkor sem.

Kettesben kell utazzatok? Akkor én is csak a fokozatosságot, gyakori megállást, szaladgálást tudom javasolni, illetve az éjszakai utazást. Gondolom dönthető az ülése.

Ha van még egy felnőtt, az üljön a gyerek mellé és szórakoztassa. Ölbe vett tálcán egész jól lehet játszani. Bábozhat, mesélhet, énekelhet, játszhat ölbeli játékokat úgy is, hogy a gyerek mellette ül a kisszékben.

az én kisfiam kedvence volt "Cappedli és Poppedli", amihez a mutató és középső ujjammal lépegettem a karján, fején, és folyamatosan kommentáltam, hol jár C. és P. melyik megy elöl, mit lát, leesett, visszamászott és így tovább. Sose bírtam annyit belőle, hogy a gyerek megunja.

Hasonló siker volt, mikor a két lehúzott zoknijába bújtattam a kezem, és a kispárnáját paravánnak használva báboztam hosszú órákon át. Az első alkalom után ezt a játékot is rendszeresen kérte.

2012. jún. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és a jó ötleteket!

Amúgy nem kicsatolásról, hanem kibújásról van szó. Remélem, hogy egy jó ülésnél ez tényleg nem fog előfordulni. bár az övszorító mindenképp megoldás, nem is tudtam, hogy van ilyen bolti cucc. Én próbálkoztam házilag gyártani,de nemigazán jött be.

2012. jún. 8. 22:27
 8/11 anonim ***** válasza:
2000 Ft az övösszefogó műanyag lapocska, még mindig nem tudom a nevét, olcsóbb, mint egy új ülés. Az Elefáni bababoltokban tuti van, mi is ott vettük.
2012. jún. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bár, ha az ülés övét nem lehet rendesen ráhúzni a gyerekre akkor én lehet ülést váltanék, mert nem tudom egy ütközésnél mennyire lehet biztonságos egy ilyen ülés.
2012. jún. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

nekünk ez van és nem tud belöle kimászni a gyerek.

2012. jún. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!