Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A problémás gyerek az összes...

A problémás gyerek az összes családi összejövetelt elrontja! Van itt jó megoldás?

Figyelt kérdés

Van a családunkban egy 2 éves kisgyerek, akinek a viselkedése... hmm... kibírhatatlan. Minden családi ünnep káoszba fullad miatta. Lehet, hogy gond is van vele, vagy csak rosszul lett nevelve, ezt nem tudom.

Lényeg, hogy nemsokára ünnepeljük a gyerekem születésnapját, és hát ugye a protokoll... muszáj volt meghívni őket is. Már előre tudom, hogy megint hiszti, üvöltés, káosz lesz, mindenki idegesen futkos fel-alá miatta, mindenről szól majd az egész, csak nem az ünnepeltről.

Azt ugye nem mondhatjuk, hogy hagyják otthon a gyereket, mert az sértő, és kirekesztő.

De most akkor minden ünnepnek, találkozásnak így kell telnie!???

Ti mit tennétek? Köszi!


2010. jan. 19. 12:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz esetleg a szülőkkel beszélni erről, hogy igyekezzenek megnevelni a gyereket? Ők is észreveszik, h ez nem normális, nem? Vagy csak idegen környezetben viselkedik így?
2010. jan. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Persze, tudják hogy ilyen, de azzal érvelnek, hogy ők is a családhoz tartoznak, és kíváncsiak a rokonságra. Ezt meg is értem.

A gyerek mindig szörnyű, otthon is, és máshol is. Csak széttárják a kezüket, hogy 'ez van'.

2010. jan. 19. 12:15
 3/24 anonim ***** válasza:
53%

Találjatok ki valami

jó kis elfoglaltságot a Gyerkőcnek...

Pl. ültessétek le az asztalhoz,

adjatok a kezébe egy ceruzát és egy lapot,

had'rajzoljon vagy ...

nem hiszem el,hogy semmi nem köt le egy 2évest...

2010. jan. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Ne haragudj, de a te gyermeked is a család teljes jogú tagja. Miért kell a saját szülinapi buliján rosszul éreznie magát egy neveletlen gyerek miatt? Én nem hívnám meg. Ha a szülei nem képesek felmérni a helyzetet, akkor protokoll ide vagy oda, én megmondanám nekik, hogy bocsi, de a gyerekem fontosabb számomra. Ha pedig valami eü-i gond van a kissrácnak, akkor pedig ezt el kellene mondaniuk annak a társaságnak, ahová járnak. A széttárom a kezemet és vonom a vállam az nem éppen családbarát viselkedésre utal. Nem akarlak +bántani soraimmal, csak voltam hasonló helyzetbe. Remélem megoldódik minden! Isten éltesse a gyerkőcödet!
2010. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
szia! feltétlenül beszélgessetek el a szülőkkel, mert ez a dolog annak a gyereknek a legrosszabb! később nagyobb problémák is lehetnek, nem tudom hogy nevelték eddig (a reakciójukból ítélve nem éppen példásan), de ha végképp nem tudnak mit csinálni, még mindig érdemesebb szakemberhez fordulni, mint megvárni, amíg tényleg tarthatatlanná válik a helyzet.
2010. jan. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%
én a helyedben meghívnám őket, de megmondanám nekik, ha a kölök balhézik, hogy ne haragudjatok, ez nemálalpot, légyszi most menjetek haza, és gondoljátok át, mert ez senkienk nem jó. ne hagyjátok, hogy elrontsa az ünnepet, de tényeg szólni is kéne a szülőknek, hogy ez nagyon nagyon vissaz fog ütni, rájuk és a gyerekükre is. ha ilyne kézszéttárós típusok, valószínű, hogy mindig engedtek a gyerek hisztijének, meg is lett az eredménye. első körben szigorúbban kéne fogni a kölköt, és megoldódna. ha nem, akkor lehet szakemberhez fordulni.
2010. jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
73%

Jajjjj,de ismerős a helyzet!!!!!!

Valószínűleg nincs komolyabb baja annak a kisgyereknek,csak így szeretné felhívni magára a figyelmet.

Nálunk dettó ez a helyzet,van a családban HASONLÓ.

(férjem tesójának a gyereke)

Azért írtam csupa nagy betűvel,mert nálunk az a gyerek már 6,5 éves és problémás,tehát csak a szitu ugyanaz,de a megoldás nem.

Évekig ment ez,hogy mindig papírforma szerint borult minden,mikor megérkeztek,illetve kb egy óra múlva!!!

Sajnos nálunk az lett a vége,hogy mivel senki nem mert szólni,csak pofákat vágni,ami persze a szülőknek nem tetszett,így lassan elmaradoztak a látogatások.

Tudom,hogy nem ez a megoldás,de nagyon nehéz megmondani valakinek,hogy figyi,neveletlen a gyereked.Pláne,ha ő nem így ítéli meg.Na ekkor van sértődés...

2010. jan. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

A helyzetet nehezíti, hogy az összes kinőtt ruhát, és játékot tőlük kapjuk....

szerintem erre nincs is jó megoldás.

Azt hiszem, azt fogom csinálni, ha látom hogy kezd formálódni a káosz, szólok az anyjának udvariasan, hogy csináljon valamit. Ha erre csak széttárja a kezét, ahogy szokta, akkor a jövőben előveszem a kőszívűbb énemet.

2010. jan. 21. 11:53
 9/24 anonim ***** válasza:
52%

Lehet hogy nem így kéne hozzáállnotok az egészhez, előre behergelve magatokat, hogy az a rossz neveletlen kölyök, mert így tényleg sz.r lesz a hangulat. Sőt már most az, ahogy így látom. Nem ezt érdemelné a gyereked.

Próbáld meg lazábban fel fogni. Van már tapasztalatod, mi okozza a gondot és próbáld meg elkerülni azokat a helyzeteket. Nem tudommi okozza a gondot de pl ha szeret rohangálni, akkor lehetőséget teremteni neki a rohangálásra, ha tör zúz, akkor műanyag tányért előkészíteni,megbeszélni hogy mit fogtok játszani...stb Gondold végig, mit tudnál TE és nem az ő szülei tenni a botrány elkerülése érdekében.

2010. jan. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
NA mi a helyzet?Majd írd meg lécci ha vége a bulinak...ha nem ma lesz akk a buli utáni napon:D SOK SIKERT!
2010. jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!