Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmus vagy idegrendszeri...

Autizmus vagy idegrendszeri éretlenség?

Figyelt kérdés
2,5-3 éves gyerekek esetén ezek megkülönböztethetőek? Vagy egyik együtt jár a másikkal?

2012. jún. 8. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem járnak együtt.De néha könnyen összekeverhető.Biztos ír majd mindjárt egy szakember és szépen felsorol mindent,Én azt tudom leírni mi hogy jártunk.A lányomnál is felmerült az autizmus gyanúja.Voltunk szakértői bizottságnál.Kivizsgálták.3 éves volt akkor és bizonyos dolgok miatt autistának gondolták.Végül kiderült idegrendszeri éretlensége van.Van vmi problémátok?
2012. jún. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

2,5-3 éves gyereknélaz autizmus még nem diagnosztizálható. CSak 3 éveskor után,mivel az autizmusnak elsősorban pszichikai tünetei vannak (egészen súlyos esetektől eltekintve.)

Az idegrendszeri éretlenség elsősorban mozgáskoordinációs tünetegyüttessel rendelkezik, tehát diagnosztizálható már párhónapos korban is.

Járhatnak együtt, de nem szükségszerű.

2012. jún. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Igen, járhatnak együtt, abszolút. Nagyon gyakori az autizmussal érintetteknél a mozgáskoordináció zavara, ügyetlenség, finommotorika fejletlensége.

Nem vagyok szakember, "csak" érintett szülő és elég sok szakirodalmat olvastam, ezeket az alapján írom.

Az én gyermekemre 3,5 fél évesen azt mondták, hogy idegrendszeri éretlensége van, 5 éves kora után lett meg az Asperger diagnózisa, de a mozgáskoordinációs problémák továbbra is fennállnak.

2012. jún. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: rokonságomban van egy kislány (nyáron lesz 3 éves), aki későn kezdett beszélni, ezért vitték el "megnézetni", hogy mi lehet a gond. 2 helyen jártak: az egyiken azt mondták, hogy autista, a másikon pedig idegrendszeri éretlenséget tapasztaltak. A szülők, akik nagyon közeli barátaim is, most nem tudják, hogy kinek higgyenek és mit csináljanak. Ezért a kérdés :-)

Az eddigi válaszokat köszönöm, mind hasznos :-)

2012. jún. 8. 21:34
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Tekintsék diagnosztizáltnak az idegrendszeri éretlenséget, és kezdjék el a javasolt terápiát (valószínűleg mozgásterápiát), és tudjanak róla, hogy felmerült az autizmus gyanúja is.

Jó volna tudni, hogy a másik vizsgáló is látott-e ilyen jeleket, és ha igen, milyen mértékben, mert esetleg alkalmazhatnának néhány kifejezetten ennél a problémánál használatos módszert is. Mondjuk szerintem ezek (pl. a rajzos vagy tárgyakkal megjelenített napirend) hasznosak lehetnek egy "egyszerű" beszédproblémánál is.

Ha nincs elérhető szakember, keressenek szülőfórumokat!

2012. jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha felmerült a gyanú az autizmussal kapcsolatban. Akkor az országban a legjobb hely: [link]

Az a tuti amit ők mondanak! Ha mégis beigazaolódik, akkor rögtön meg kell kezdeni az autizmus specikukus fejlesztését a kicsinak! Ez a legjobb amit csak tehettek érte, ebben a korban a plaszticitás korszakában kapott fejlesztés későbbi életkorban már nem őótolható hatékonyan!!

Az én kisfiamat 2 (!) évesen diagnosztizálták autizmussal. A diagnózis után 1 hónappal, már úgy kapta a fejlesztést, mint más gyerek a kanalas orvosságot! Egyéni, csoportos, lovas, vizi, tsmt stb. Most integrált oviba jár !

2012. jún. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Nekünk hasonló a problémánk.

Látta pszichiáter a gyereket, aki most még nem mondja hogy autista, de a fejlesztő aki oda küldött ill. a logopédus akihez a pszichiáter után mentünk, Ők mindketten idegrendszeri éretlenségre gyanakszanak, ami szerintük az autizmusra jellemző.

Én mint szülő azt gondolom, hogy ha autizmus is , akkor is enyhe lehet vagy csak autisztikus.

Neki nincs gond a mozgásával, max egy kicsit nehézkesebb, mert mostanában szedett magára egy kicsit, ugyanis már nem hány napi szinten.

Ja, és kisfiamnak szakorvos állapította meg a lazább izomzatot és még ahhoz képest sem esetlen.

Nekem mindenki (szülők, szakemberek) a Vadaskertet ajánlották.

Azt írta egy szülő, hogy minél előbb fejlesztessem, mert ha rögzülnek dolgok, akkor már nehezebb lesz.

Egyébként volt olyan, aki tutira azt hitte hogy autista a gyereke és a Vadaskertben azt mondták hogy nem, uh. ne tartsanak tőle.

2012. jún. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Eltelt 11 év, mik a tapasztalatok? Idegrendszeri éretlenség vagy autizmus áll a háttérben?



2,5 éves A kisfiam, idegrendszeri értetlenséget tapasztalt a tsmt terapeuta, de lát autizmusra utaló jeleket is. Hamarosan megyünk a Vadaskertbe autizmus vizsgálatra.

dec. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!