Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a 2 és fél éves...

Mit csináljak a 2 és fél éves kislányommal?

Figyelt kérdés
A kislányom most lesz 2 és fél éves.Sajnos nem lehet neki semmit csinálni.Se kiszivni az orrát,se megtörölni,se felöltöztetni,régen hagyta hogy felöltöztessem.Mostanában meg állandoan hisztizik és nem értem miért mert ok nélkül is elöfordul.És én már nem tudom mit tegyek nincs türelmem.Mit tegyek vele?Még a gyomrát is felforditja a sok direkt köhögés miatt mert a torka nem fáj neki
2012. jún. 12. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Dacos.

SAjnos más megoldás nincsen csak a türelem.Ha nem bírod tovább szólj rá eréjesen.Nálunk beválik.Ha nagyon rugdoskodik a fiam,pl.fürdésután nem akar öltözni,hát picit ráütök a fenekérte.De tényleg csak picit.Ebböl tudja ,hogy elég volt és lecsörög.

Mikor a konyhában cirkuszol próbálom nyugodtan öt is nyugtatni.Pl.orr tisztításnál nincsen gond .Saját maga szívja az orrát a porszívós tisztítóval.

Próbáld a gyermeked kezébe adni hogy csinálja egyedül.A fiam mikmor kissebb volt,néha pokrócba csavartam és úgy pucoltam ki az orrát.Muszály volt...

2012. jún. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bábozással mindent elértem ebben a korban. Ha én nem öltöztethetem, a bábnak megengedte. Megkérdeztem, hogy a kacsának szabad? Igen. Így egy időben mindent a kacsa csinált nem én. S ezt a módszert mind a két gyermekemnél alkalmaztam. Kézre húzható nagyon aranyos kacsa, amivel egyben fogni is tudtam. Volt olyan hogy a sírást is abba hagya, mert a kacsa kérte.
2012. jún. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha már nem használt semmi, vagy inkább elfogyott a türelmem, akkor betettem az ágyába, betakartam, és mondtam neki, hogy akkor maradjon ott, aki nincs felöltözve nem jöhet le az ágyról, ha fel akar kelni, akkor fel kell öltözni. Szóljon ha jöhetek segíteni, a ruhát meg odatettem mellé. Most már felöltözik magától, de akkoriban is ami tudott felvett és szólt hogy segítsek a többinél.

Alap hisztinél meg csak megvárom míg befejezi a rugdalást, és felöltözünk.

Adj neki egy zsepit, töröljön ő orrot pl.

2012. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ennyi idős. Az orrát egyedül fújja, nem szívjuk, így jobb neki. Gyakorolja, még élvezi is. Egyedül öltözik, csak a zoknit adom rá, meg segítek neki egy kicsit.

Hagyd, hadd csinálja egyedül, ebben a korban mindent egyedül akarnak csinálni. Igaz, így kicsit lassabban megy, de hát ez van.

2012. jún. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ennyi idösen a lányom is egyedül öltözött.Mára 4,5 éves,zuhagyzik,törülközik egyedül a flügyeletem mellett. :)

Nagyon önnálló kislány.A fiamról ez nem mondható el......


Próbálj neki zsebkendöt adni,hogy fújja egyedül az orrát.

Ha hisztizik hagyd magára amíg lecsörög.Mást nem tudok javasolni.

2012. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nálunk egy ideig sláger volt hogy pizsamában volt napközben mert nem akart felöltözni.Mikor látta hogy "nem érdekel"hogy nem öltözik fel,akkor oda ment a szekrényéhez és Ő választott ruhát,amit így-úgy magára vett :)
2012. jún. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!