Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3,4 éves kislányommal mit...

3,4 éves kislányommal mit kezdjek? Az egész napunk egy rémálom!

Figyelt kérdés

a kislányom alapjáraton egy hisztis akaratos nagyszájú kislány (nem azért írom mert most mérges vok rá, hanem mert ezt örökölte).Sajnos nagyon elfajult már kettőnk között a viszony.Szinte nem tudok már hozzá úgy szólni hogy ne veszekedjek, az egésznap kiabálásból áll.Akár tudja hogy ő a hibás akár nem az utolsó akkor is az övé.Ha megbüntetem, akkor is (még sírás közben is visszafelesel)Egyszer sem látom rajta hogy most mágbánna hogy rosszat csinált.Nem tudom mit kezdjek vele.:-(Sajnos erre még olaj a tűzre hogy természetileg igen egyfajták vagyunk (oroszlán jegy)Korai még a jövőn gondolkodni, de már most nagyon félek hogy rossz kapcsolatunk lesz mindig.Pedig annyira próbálok türelmes lenni.És van hogyha magam vok elbőgöm magam mert tudom hogy ez egyikünknek sem jó, de egyszerűen nem jutunk egymással dűlőre.Minden napunk egy rémálom.Az oviban azt mondják hogy ott egy angyal, de sajnos ez nem csak ovi óta tart.Születése óta ilyen természetű.Semmi nem válik be.Akármit mondok mindenre a válasza a nem!!!!!!,,Buta vagy anya, szégyeld magad........stb ilyenekkel vág vissza, megg még sorolhatnám.Sarokba is állt már nem 1x akár 20 percet is végigáll térdel....Fenékre ütés, lehet hogy elítéltek, de a visszamagyarázzása miatt a szájára is vágtam már.Nagyon el vok keseredve.:-(

Nem akarom a gyereket hibáztatni 100%-ban mert tudom az én természetem is ilyen.Nem értem miért csinálja, minde megkap ami akar (többet is)A szobálya tele van mindennel amit csak el lehet képzeni...Veszek neki ilyen foglalkoztató füzetek, leülnék vele csinálni, de 3 percen belül vita miatt abba marad....

Akkor most hogyan továb?????


2012. ápr. 11. 14:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia,hát kiváncsian várom a válaszokat én is.Szintén oroszlán jegyű,két és fél éves kislány anyukája vagyok.Mi mondjuk nagyon jól kijövünk egymással,de az én lányom is iszonyatosan akaratos,hisztis.Következetesnek kell lenni vele,egy pillanatra sem lehetek engedékeny,mert azt megjegyzi,ez nagyon fárasztó,de igen is ez használ,tizenötször kell ugyanabban a szituban kitartani az akaratom mellett,mire megtanulja,hogy mit szabad és mit nem.Állandóan próbálkozik,szinte egész nap és estére bizony kifáradok rendesen.Mostanság,hogy jobb idő van az a taktikám,hogy kifárasztom,rengeteg energiája van,így reggel a nagyot elvisszük az iskolába,ide már futóbiciglivel megyünk,út közben játszóterezünk,kincseket gyűjtünk,bogarakat figyelünk stb.Itthon ezután totál jól eljátszik magában nyugodtan,én addig elkészítem az ebédet.Utána rajzolunk,foglalkoztató játékokat játszunk,nagyon sok szép ilyen jellegű játéka van.Utána ebédelünk és alvás van.Ilyenkor már hulla fáradt.Délután is sokat vagyunk a szabadba,így nagyon lecsökken a hisztik száma.Ja és szerintem baromira fontos a napirend,ez segít neki,biztonságot nyújt számára.Hisztinél pedig szoktam a láthatatlan embert előadni,magyarul nem látom őt amíg hisztizik,játszom a hülyét,keresem őt,ez nagyon beválik,ill.a másik,hogy felveszem és vigasztalom,mondom,hogy mennyire szeretem,nem akarok neki rosszat,amíg hisztizik nem engedem őt el,úgy veszem észre,hogy ilyenkor ő is nagyon rosszul érzi magát,sokszor már azt sem tudja,hogy miért,csak sír.volt olyan is,hogy hiszti után azt mondta nekem,hogy anya,próbálok jó lenni,de nem megy,miért nem megy?Nem tudom,hogy segít-e neked,ha látod,hogy más is küzd,de hátha!Meg az is eszembe jutott,hogy az oviba rendes a lányod,akkor otthon vezeti le a feszültségét,meg lehet,hogy haragszik rád,hogy dolgozol,meg lehet,hogy állandóan fáradt vagy,ezt érzi rajtad.Nem lehet,hogy sok a teher rajtad és rávetíted a gyerekre?
2012. ápr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%

Nekem még kisebb a lányom, másfél éves, de ő is oroszlán...Ő is nagyon akaratos, de egyelőre tudom irányítani, sok türelem kell hozzá, egyre többet akar.

Elsőre az óvodát ajánlottam volna, de aztán olvastam, hogy már jár.

Akkor viszont egy angol nevelőnő sorozatát (The Nanny) ajánlanám figyelmedbe, aminek sok epizódját láttam a tv-ben. A fő elvek a szabályok, a következetesség, és az, hogy ha van jutalom, akkor legyen büntetés is. Egyáltalán nem volt kegyetlenkedő a műsor. Minden gyereket sikerült megrendszabályozni, pedig néhányuk borzasztóan beszélt a szüleivel kicsi korához képest (mintha kamasz lenne). Reménytelen esetnek tűntek.

Tehát legyen kerete a napnak: kelés, reggeli, játék, séta stb., legyenek szabályok: senki nem beszél csúnyán a másikkal (de ő se halljon ilyet tőletek), ha rosszat csinál, figyelmeztetés és a következmény kilátásba helyezése, ha pedig a figyelmeztetés ellenére folytatja, akkor jön a büntetés: annyi percet ülni egy bizonyos széken valahol a lakásban, ahány éves. Ezt végig kell ülni. Testi fenyítés nincs! Ha hisztizik és elmegy, az idő újrakezdődik. A szülőknek ez volt a legnehezebb. És mindig türelmesen kell ismételgetni a mondókánkat a gyereknek. És persze jutalom is van, nem csak büntetés.

A Te döntésed, hogy kipróbálod ezt, vagy sem. Én soha nem ütném meg a gyerekemet, de ezt a módszert tuti kipróbálnám, ha már más nem működne.

Sok sikert!

2012. ápr. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%

Na hát kislányom 2,5 éves nem oroszlán,de cserfes,nagyszájú.Sajnos én dettó.Nem hagyom,hogy másnak legyen igaza,szintén nagyszájú és harcos típus vagyok.Azt tudni kell viszont,hogy lányommal nagyon jól kijövök.Megtanítottam neki a szabályokat eleinte próbálgatta a határait,ilyenkor ugye hiszti volt,nem vettem figyelembe, ha boltban földhöz verte magát felhúztam be a vásárlókocsiba aztán végigüvöltött de hozzá se szóltam idővel megtanulta,h hisztivel nem ér el semmit.Mostanra már jól belerázódott tudja mit szabad és mit nem.Amúgy szemtelen nem volt soha csak kis rosszcsont.

Te esetedben szerintem a következő a teendő:

Elővesztek egy lapot amire lerajzolod,elmagyarázod neki azokat a dolgokat amiket tilos pl.feleselni anyunak.

Ha ezeket nem tartja be akkor komoly büntetés pl.berakod gy rácsos ágyba a szobába ahonnan nem tud szabadulni v. csak bemegy a szobába.Eleinte kemény büntetések amennyiben nem tartja be a szabályt.Kis időn belül belerázódik.

32hkm

2012. ápr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is 3,5 éves a lányom, ő is akaratos, hisztisnek nem nagyon hisztis, de néha kiakasztott már rendesen. A legrosszabb ha ideges vagy, és amíg ideges vagy és érzi a lányod is, addig nem fog változni semmi. Nyugi!!!!!!

Második válaszoló tanácsait fogadd meg, nagyon jók, én is így csinálom, néztem a sorozatot is, még most is megy: LifeNetwork délután 1 órakor kezdődik.

Ne vitatkozz vele, te vagy az anyja! Te mondod meg a szabályokat, ha vitatkozik vagy csúnyán beszél, vigyelmeztesd, ha nem használ, akkor mehet a bűntibe. Ha vége a bűntinek, ne engedd el addig, amíg nem beszéled meg vele, miért került oda, és hogy az nem volt jó és szép dolog, mond hogy kérjen bocsánatot ha olyat csinált, utána mond hogy szereted és mehet vagy mehettek játszani. Eleinte lehet ebből fog kiállni a nap, de megéri, hidd el!

Tudnék még írni, lehet fogok is, de mennem kell, mert a két 20 hós kis (oroszlán :-) ) egypetéjű ikerfiam már nem bír magával.

Kitartás és nyugalom, határozottság, és ne vitatkozz vele!

2012. ápr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Második vagyok. Közben az is eszembe jutott, hogy ez kőkeményen a dackorszak, amiben most Te is és az első válaszoló is benne vagytok. Előbb-utóbb túl lesztek rajta.

A szomszédunkban lakik egy kisfiú, emlékszem, amikor három körül volt, sose tudott vele az anyukája normálisan elindulni otthonról, mindig ment a veszekedés, meg mindenre a "nem". Nemegyszer kiabált is az anyuka, annyira ki volt akadva a "nem"-ekre. Aztán kinőtte a kisfiú ezt a viselkedést, és mára már komoly ötéves lett belőle.

2012. ápr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%
Tök mindegy, hogy oroszlán-e vagy sem. Itt nem a horoszkópra kell fogni, hogy nem tudod fegyelmezni. Vissza kell nyerned a tekintélyed. Kiabálással nem fogod. Ajánlom a szuperdadus sorozatot. A gond ott kezdődik, hogy mindent megkap amit akar. Ne kapja. Nem kell neki annyi minden. nem ettől lesz boldog. A határoktól. A gyerek 0%ban hibás.
2012. ápr. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok a válaszokat!

Szerintem sokat számít milyen jegyű vki.Az én családom nagy része oroszlán és olyanok vagyunk mint egy nagy olasz család!

Próbálom magam jobban visszafogni és láttam régenn a dadus sorozatot én is szerettem csodákra voltak képesek némelyik gyerekkel.Kár hogy már nem vetítik!De interneten biztos fenn van rákeresek és nézek pár tippet.

Ja azt még nem is mondtam hogy van egy 1,5 éves tesó aki előszeretettel tanul.De ő szűz jegyű.Jóval nyugodtabb természet.

2012. ápr. 11. 18:57
 8/24 anonim ***** válasza:
Szia,hát ez sok mindent megmagyaráz.Két picivel vagy otthon,nagyon nehéz időszak ez,totál fáradt vagy ezért a feszültség kettőtök között.Amúgy első vagyok és köszönöm én is a szok hozzászólást és a kiírt kérdést is.Annyit még hozzátennék,hogy nálunk ez a gondolkodós módszer nem válik be,már próbáltam azt is,hogy a sarokba állítottam,ill. gondolkodó székünk is volt.Én azt vettem észre sokszor,hogy magától ott van,hiszen rosszat csinált,ill. ha szóltam,hogy most rosszat tettél,nem ez volt megbeszélve,most itt ülsz addig,míg végig nem gondolod,ő akár húsz percig is ült ott,utána megbánóan kijött,hogy bocsánat anya azt ennyi volt.Semmi fegyelmező hatása nem volt egy idő után azon kívül,hogy a hisztit abba hagyta.Én csináltam valamit rosszul,vagy vannak ilyen gyerekek,akiket ez nem hat meg?
2012. ápr. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Hát én sem hittem idáig a horoszkópokban, de kezd megdőlni a véleményem.

A lányom két és fél éves, és oroszlán! Sőt, 19 hetes terhes vagyok egy pici lánnyal, aki SZINTÉN! oroszlán lesz! :)

Nem könnyű eset, főleg, hogy én bak vagyok, teljesen az ellentétem.

Nagyon akaratos, nem tűri a kritikát, hirtelen haragú, nehezen nyugszik le. Nagyon okos kislány egyébként, de tudni kell vele bánni, elterelni a figyelmét. Egész nap a határokat feszegeti, meddig mehet el, az idegeimen táncol.

Apuka kos, úgyhogy marha jó szövetségesek, és sajnos ha itthon van, még a lovat is adja alá.

Sokszor én is megbukok nevelésből, estére hulla vagyok.

Nagyon sokat foglalkozunk mi is vele, de nagyon nehéz lenyugtatni, hihetetlen energiákkal rendelkezik.

Látom most már nem vagyok egyedül ezzel a "problémával" :)

2012. ápr. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Az én lánykám is sok energiával rendelkezik.Ajánlottak hogy amint lehet vigyem valaki külön sport órára ahol le tud fáradni.Sokszor az alvására is kihat ez a pörgés
2012. ápr. 12. 09:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!