Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 11 éves lányomnál elektív...

11 éves lányomnál elektív mutizmust állapítottak meg. Igényelhetek magasabb családi pótlékot? Vagy bármit?

Figyelt kérdés
Az elektív mutizmushoz társul szorongás és kényszeres viselkedés. Jelenleg gyógyszerrel kezelik.
2010. júl. 7. 14:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Emelt összegű családi pótlékot igényelhetsz rá. Csatolni kell a szakorvosi diagnózist.
2010. júl. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
OK! Köszönöm! Nincs még tapasztalatunk,eddig nem ismerték fel,hogy ilyen betegsége van. Nem is értem,több pszichológus is látta már 3 éves korától.
2010. júl. 7. 15:39
 3/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy megkérdezem, de mik voltak a tünetek Pl. 3 évesen?
2010. júl. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3évesen már nem akart emberekkel beszélni,csak a közeli családtagokkal.A felnőttekkel még csak kommunikált,bár inkább mutogatott,bólintott,de a gyerekekkel semmit. Okos,jól tanul,itthon mindíg cserfes volt,másokkal viszont nem beszél.Remélem segítettem!
2010. júl. 8. 07:28
 5/14 anonim ***** válasza:

A szakorvosi diagnozisra a MÁK nem ad emelt csp-t. Kell a szakorvos álltal kiállitott formanyomtatvány és akkor több kedvezményre jugosult vagy. Pl utazási kedvezmény.


Érdekes az én fiam 4 éves és ugyan ezek a tünetek de mi "perzaziv fejlödési zavart " kaptunk diagnozisnak.

2010. júl. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezt a nyomtatványt nekem kell beszerezni,vagy van a pszichiátrián? Nekünk 4 évesen semmit nem mondtak,csak hogy szégyenlősebb. Most a Vadaskerti gyermekpszichiátrián kaptuk ezt a diagnózist.Mindenesetre úgy tűnik,a gyógyszer segít egy kicsit.
2010. júl. 9. 10:15
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a házi orvostól kellene megkérdezned vagy ott ahol igényelnéd a csp-t h erre jár-e. Ők tudnak biztosat mondani.
2010. júl. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2010. júl. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De hogyhogy nem kommunikál a többi gyerekkel? Ha kérdeznek tőle valamit, akkor sem válaszol? És nem közösítik ki emiatt, vagy elfogadják h ilyen?
2010. júl. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A vadaskerti orvos kiállithatja, én úgy tudom, ha jogosult vagy. Tölük kérdezd.Háziorvos nem.
2010. júl. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!