Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hová forduljak ha 4 éves...

Hová forduljak ha 4 éves lányom éjszaka alvajár?

Figyelt kérdés
Pontosabban amikor elalszik onnantól számítva 1-1,5 óán belül megébred (azután semmi reggelig) és iszonyatosan sír, beszél is, hadonászik, néha megy is de nem válaszol arra amit kérdezek tőle! Napközben kifejezetten óvom a negatív élményektől, hátha azok váltják ki belőle, de úgy látszik minden milyen a nap ő akkor is menetrend szerint felkel és üvölt! Régóta megy ez, már úgy érzem ez nem helyes! Írnátok véleményt, valaki hasonló problémával, esetleg hová vigyem szakemberhez....saját dokink azt mondta kinövi, de ez már félelmetes!

2012. júl. 10. 23:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%
Orvos, pszichológus.
2012. júl. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
hugomnak is volt ilyen, de ő néha még válaszolt is. pár év alatt kinőtte, persze fokozatosan.
2012. júl. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Én is beszéltem, üvöltöttem álmomban ennyi idős koromban, sőt a mai napig így van néha. De nem baj, majd kinövi.

Ne aludjon el tévére!!!

2012. júl. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

En is többektöl hallottam. Az idegrendszer meg nem teljesen kifejlettsege okozhatja, sztem.

Alvasparalizis temanak is utananezhetsz, es persze irtak mar: orvos, pszichologus.

Alternativ segitötöl pedig barmelyiktöl megkerdezheted, tud-e segiteni, es eszerint, pl. kineziologus, bioenergetikus. Akit megbizhatonak erzel, pozitiv benyomasok.

2012. júl. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Talan Bach-viragterapia az alternativhoz meg (?).

Amugy en is felkeltem gyerekkent, beszeltem...stb, tenyleg kinöttem.

2012. júl. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
sokat olvasgattam - keresgéltem a neten ami legjobban hasonlít rá az a pavor! Ezzel menni kellene tovább, Ja és én is alvajártam, tudom milyen az de ő nem azt csinálja, hanem pánikol, sír, fél, félrebeszél...
2012. júl. 11. 00:13
 7/20 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ezt csinálja voltunk neurológusnál,pszichológusnál azt mondták majd kinövi.
2012. júl. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szia! Pavor nocturnus = éjszakai felriadás. Nekünk másfél éve van, most 4,5 éves a fiam. A Madarász utcai alváslaborban voltunk, egy éjszakára megfigyelték, de persze akkor pont nem volt roham. De sok jó tanácsot adtak, azóta megtanultuk kezelni. Ha gondolod, írj privit, ha van még kérdésed.

[link]

2012. júl. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
utolsónak:milyen jó tanácsokat kaptatok.?
2012. júl. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
8. vagyok. A pavor szinte mindig elalvás után egy, másfél órával jelentkezik. Az első időkben, amikor még nagyon durva rohamok voltak, elalvás után kb fél órával "felébresztettük", nem teljesen, csak hogy abból a nagyon mély álomból kijöjjön, így sokszor elkerülhető volt a roham. Ha bármi történik napközben, akár pozitív, akár negatív élmény, az tuti rohamot okoz estére, így elalvás után mellette maradok, mert leggyakrabban úgy kezdődik, hogy felül és sirdogál, nyüszög. Ilyenkor ha azonnal elkezdem erősen simogatni a hátát (ezért kell mellette feküdni, mert ezt azonnal kell, mert egy perc múlva már durvul), akkor legtöbbször visszafekszik és alszik tovább, nem alakul ki a roham.
2012. júl. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!