Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nálad mi miatt volt a legnagyo...

Nálad mi miatt volt a legnagyobb kikapás?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremnél voltam, és a felesége rászólt az 5 éves gyerekre, hogy ha nem fejezi be a rosszalkodást, akkor "nagy kikapás lesz".


És nem fejezte be. Erre az anyukája bement a szobába a gyerekkel, és csatt-csatt. A gyerek feneke piros volt az ujjnyomoktól az anyukája és annak huga és unakatestvére pedig a konyhába jót nevettek a dolgon. A kisfiú pedig sírt.


Szóval más családban mi vált ki hasonló helyzetet amiért kikap a gyerek?



2012. júl. 20. 20:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
28%

A héten volt!

2 évesem van

Most a nagy melegben meg volt őrülve a Fiam. Vinni akartam zuhanyozni mert rosszalkodott (nálunk az a bünti, hogy arcon locsolom és akkor ledöbben, mire visszatöltöm a poharat addigra lenyugszik... Ha nagyon rossz akkor kádban zuhanyoztatom!)

Vinni akartam zuhanyoztatni, elkezdett hasba, mellbe rúgni, kikarmolta az arcom szóval mint aki megőrült és kapott szegénykém egy hatalmasat.... Utána önként ment zuhanyozni, mikor törölköztettem megkérdeztem, hogy ez így most jó volt, hogy anyával így összevesztél? És bólogatott,hogy igen...

2012. aug. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Sókristály ***** válasza:
79%

Kedves 11-es!

Megfogadtam, hogy nem megyek bele ilyen vitába, de most cseppet kiakadtam.

Próbáld ki magadon, hogy milyen érzés zaklatottan, kimelegedve, valamilyen szinten önkontrollt vesztve egyszer csak az arcodba kapni egy pohár hideg vizet!

Biztosíthatlak, hogy nem kellemes. Azt már csak zárójelben írom le, hogy nem egy gyerek lett emiatt dadogós.

Szóval a srácod pontosan tudja, hogy milyen érzés lesz, amikor beérsz vele a fürdőbe, és lelocsolod. Ahhoz még kicsi, hogy kontrollálja önmagát, de a következményektől már fél.

Tényleg csodálod, hogy fizikailag tiltakozik?

Csak annyit tegyél, hogy a helyébe képzeled magad.

Mindig megdöbbenek azon, ha egy fegyelmezési elv csődöt mond, akkor már üt is a szülő, akár egy 2 évest is. Nem tudom ki hogy van vele, de egy ekkora gyerek még szinte baba, képtelen lennék megütni, lelocsolni.

Nálunk az a max büntetés, hogy beviszem a szobájába (ölben, nem kiabálva) és leteszem az ágyra. Az ajtót nyitva hagyom. Persze kijön. Ha még hisztizik, visszaviszem, újra lerakom. Egy idő után ott marad, és megnyugszik. Nem verem meg, nem kiabálok, csöndesen beszélek hozzá, szeretettel, hogy érezze,most is szeretem, csak nem tartom elfogadhatónak a viselkedését.

Kedves Kérdező!

Az, aki kinevet egy megalázott,megvert kisgyereket, a szememben nem is ember!

2012. aug. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es!


"Az, aki kinevet egy megalázott,megvert kisgyereket, a szememben nem is ember!"


A szememben pedig TE nem vagy ember! Köszönöm a NEM hasznos választ. Vitatkozz a férjeddel, majd az jól képen vág helyettem is remélem.

2012. aug. 7. 09:13
 14/25 anonim válasza:

ma 09:07


nagyon rosszul látod a dolgokat...

2012. aug. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Sókristály ***** válasza:
69%

Oké, akkor írjátok már le nekem, hogy mi a baj azzal, hogy elítélhetőnek tartom, ha valaki még nevet is egy megvert gyereken!

Kérdező! Én az írásodból azt értettem, hogy ez neked sem tetszett. Akkor én most miért nem vagyok ember?

2012. aug. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Sókristály ***** válasza:
Most olvastam vissza a válaszomat, és lehet, hogy rájöttem, mit értettél félre. Én nem rád írtam, hogy nem vagy ember, hanem azokra, akik nevettek a kissrácon. Az előtte levő "Kedves Kérdező" a megszólítás volt, mivel előtte a 11-es válaszra reagáltam, és nem akartam összemosni.
2012. aug. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Hosszú. És kedvem sincs vitatkozni -pláne nem egy idegennel-. Jobb lett volna, ha a véleményed inkább megtartod magadnak, mert ez a kutyát sem érdekli.
2012. aug. 7. 09:33
 18/25 Sókristály ***** válasza:
40%

De mi a bajod velem?

Szerinted helyes a verés?

Szerinted helyes kinevetni a gyereket?

Nem vitatkoznod kell velem, csak leírnod, mi a vihar bajod van azzal, hogy nem bírom az agressziót?! Te nem így vagy vele?

2012. aug. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Én vagyok a 11-es.


Dadogós rengeteg mindentől lehet egy gyerek ehhez sok minden hozzájárul és nem csak az hogy arcon löttyintem egy pohár vízzel... :)

Ne hidd azt, hogy én nem könyörögtem a gyerekemnek, nem húztam magamhoz, hogy átölelve megnyugtassam... Csak sajnos nála ez nem hatott... Szerettem volna de nem, és az nem járja, hogy anya arcát véresre karmoljuk, ütjük, rúgjuk, harapjuk mert meleg van... Aznap sajnos mindenre rosszul reagált még az ebéd szó is megviselte.... Mint egy kis őrült.

És ne haragudj, de se Te se más nem mondhatja azt nekem, hogy egy miniterrorista miatt feláldozzam az idegrendszerem mert ez hülyeség... Nem érdekel ha emiatt a szemedben (vagy bárki máséban) sz.ar vagyok mert nem azt az utat járod amit én. Nem hiszem azt amit te mondasz, hogy pusztán szeretettel lehet gyereket nevelni, milyen szép világ lenne ha ez így lenne... de csak könyörögni és magyarázni sajnos nem lehet. Van amikor egy jó időben elhelyezett pofon hosszú időre megold mindent!


"Ahhoz még kicsi, hogy kontrollálja önmagát, de a következményektől már fél." pontosan ebből fogja tudni, hogy a rosszalkodásnak rossz következményei vannak. Van amikor már elég neki csak szólni, hogy viszem zuhanyozni és észhez tér, van amikor nem!

Ez van, de nem a falnak beszélek és nem csak üresen fenyegetőzök a büntetéssel. Én ezt vallom. Legyek érte rossz anya (nem érdekel)


A szeretettel és a magyarázással nevelésre amit Te vallasz rengeteg példa rohangál most, de nem mondok rá(d) véleményt! Majd az idő igazol valamelyikünket.


Példa a tesóm. 18 éves és 10.be jár... anyu szép szóval nevelte nem merte soha úgy istenigazán megfogni és beszigorítani... könyörgött, a végén már sírt. öcsém ásítozva végig hallgatta, ne lógjon, tanuljon, ne drogozzon stb... mint a falra hányt borsó... De amikor látta, hogy nincs más mód elverte mint szódás a lovát és azóta 4es tanuló, van célja, nem drogozik, nem tekereg itthon van tanul, gépezik...


Ismerősömék elváltak, lánya 15 évesen elkezdett ku.válkodni, tekeregni, anyjával szemben flegmázni, lógott, ivott stb... Anyja szép szóval, szobafogság stb fenyegetéssel semmit nem ért. Szólt apukának. apuka ment, leült beszélni a lánnyal. A lány előkapta az útszéli stílust apukával szemben, az apuka ezt megunta és belevert egy hatalmasat a lánya fejébe (de monoklisra...) A lánya barátjait elhajtotta, a lány egyetemre jár, tanul és dolgozik, felelősségteljes felnőtt nő lett. Időben kapta meg a magáét (nem kicsit, de neki ez hatott).

Voltak osztálytársaim annó egyik szilveszterkor eltekeregtek (2 lány) az egyiket nagyon nagyon megverte az apja (bíróság is volt nekik belőle), a másikkal csak megígértették, hogy soha többé nem csinál ilyet. Akit megagyaltak normális felnőtt nő lett, aki már családanya és nincs vele semmi gond. A másik meg -akinek szép szóval beszéltek- egy füves cigiért bárkinek alá fekszik..

Én ezekből a példákból látom, hogy nem hagyhatunk már kicsiknek sem mindent rájuk (ez alatt nem a püfölést értem) hanem azt, hogy minden viselkedésnek van következménye. A jónak és a rossznak is!

Nézd meg a mostani tiniket. Hogy néznek ki és mi az életcéljuk? Kérdezd meg az egyik fiatal lányt hogy mit szólnak otthon ahhoz hogy ma ezzel van, holnap azzal, nem tanul és csavarog, milyen büntetést kap érte? Kiröhög mert nincs büntetése a viselkedésének! Mert ezeket a szülőket a gyerekeik nevelik, (de a mostani fiúk sem másak)! A normális viselkedés hiányának nincs következménye???! Fodrászként rengeteget tudok, látok, hallok, mert mesélnek a szülők! Elkorcsosult, elfajzott világban élünk! Ez az én személyes véleményem!

Egyszer az egyik anyuka mesélte, hogy a lánya 4es tanuló fodrász lesz Ő is és a kezem alá adná tanulni! A másik anyuka akinek volt egy 16 éves terhes lánya!!! meg leb.aszta, hogy nem hagyja a 19 éves lányát élni, mi az hogy nem bulizhat amikor akar (havi 1 alkalommal mehetett éjfélig), és mi az hogy nem lehet barátja (lehetett csak az anyja azt mondta, hogy ő rajta kívül abban a házban nem b.aszik senki és nem alhatott ott a fiú, de ő sem a fiúnál). ki vonhatott, kit kérdőre??? ez a nem mindegy!


Én szigorú vagyok már most is, szigorú leszek később is. szabályok vannak azoknak a betartásával élhetünk normálisan és akkor bővülhetnek (idővel majd) a határok is! De addig a kocka az kocka és nem lesz belőle gömb! Nem tiltok ma meg valamit, amit holnap megengedek a Fiamnak mert nincs bennem akkor következetesség!

2012. aug. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
59%
A teljes értelmezéshez hozzátartozik hogy nem(!!!) napi vagy heti-havi szintű verésekről írtam! Hanem egy jó időben elhelyezett büdös nagy pofonról!
2012. aug. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!