Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyanús 3 éves gyermek,...

Autista gyanús 3 éves gyermek, aki még csak a saját nyelvén beszél, soha nem fog beszélni?

Figyelt kérdés
Van néhány értelmes szava, de ritkán használja. Úgy tudom, minél idősebb, annál nagyobb az esély hogy nem is fog beszélni.
2012. júl. 22. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Jo lenne,ha tudnám a kérdésedre a választ,de nem tudom,csak annyit,h az én gyermekem sem beszél,ö is autista,és nagyon várom,h végre beszéljen:)Járunk tornára,fejlesztésre,és jövö év elején ujra megnézik a szakemberek.

2012. júl. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia! És neked hány éves a gyermeked? Mik a tünetei? Mi még az elején vagyunk, nem sokat tudok a témáról. Tudom hogy minden gyerek más és más. Ha van kedved privátban is írhatsz.
2012. júl. 22. 11:28
 3/9 anonim ***** válasza:
2és fél éves,kislány.lassan egy éve,h elgondolkoztam azon,h nincs vele valami rendbe.Nem mutogatott,nem beszélt,"repkedett",és nem lehetett megvigasztalni.Meg mellette még nagyon nagyon sok olyan dolga volt,amit nem értettem.Pl nem lehetett vele visszafordulni az ajtobol,mindig ugyanugy kellett lennie mindennek,ahogy volt.Mivel van tesoja,igy a különbség nagyon láthato volt.Sokáig nem evett darabosat,nem vett a szájába semmit.A mai napig nem eszik semmilyen gyümölcsöt.Aztán elvittem felmérni,és 2 évesen 1 éves értelmi szinten volt,de jol fejleszthetö,még nem tudják,mennyire érintett.Ovoda az nagy kérdöjel most a számunkra,majd a bizottságnál megmondják.A tiedröl is irsz nekem?Kiváncsi vagyok.
2012. júl. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtál. Nekem is 2 évesen tűnt föl hogy furább mint a többiek. 1 évesen mondott szavakat, majd szépen abbahagyta. Akkor még mutogatott is, most ez nagyon keveset csinálja. Nálunk is van hogy ,amit megszokott, de ki lehet zökkenteni az állandóságból, jól viseli a változásokat, nincs megszokott dolgai. Még nem szobatiszta, bár sokat leveszem róla a pelust, már ő sem szereti magán, de csak ül a bilin, nem pisil bele.

Úgyhogy nálunk is vannak autista tünetek, bár még a dokinak sem egyértelmű, mert nagyon sokat fejlődik. Evéssel, alvással nincs gond, nem is volt soha.

2012. júl. 22. 12:18
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi maradunk még 1 évet a bölcsiben, nem megy oviba. Nem is akartam hogy menjen, mert ő még jobb helyen van a bölcsibe. Ő szereti ha simogatjuk, ha megsérül, jön hogy hol pusziljam meg, hol fáj neki.
2012. júl. 22. 12:19
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem lehet tudni előre, hogy meddig fog eljutni, de ha szépen fejlődik, az szerintem jó jel. Lelkiismeretesen hordjátok a fejlesztésre, simán lehet, hogy utoléri majd a többieket.
2012. júl. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak biztatás nem tudhatom nálatok mi lesz. Az én fiam 6 éves auti. három év 10 hónaposan kezdett beszélni bár az első rögtön egy mondat volt. Másnaptol nem engedte, hogy pelenkát adjak rá és attól kezdve ágy és szoba tiszta.

Hozza teszem 2 és fél éves korától hordtam fejlesztésre.

2012. júl. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem voltam autista,se gyanus. Mégis 3.5évesen kezdtem beszélni.Addig babanyelven beszéltem csak.Ham,vau,miau,meg ilyenek... S 28hósan már teljesen szobatiszta voltam. Ma be se lehet fogni a számat,ahogy a mamám mondaná... Annyit beszélek,hogy csak na.. Mondom neki,volt kitől tanulnom:D:D 26L
2012. júl. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kerdezo, mi van veletek?
2015. szept. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!