Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem alszik a saját...

Miért nem alszik a saját szobájában?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves gyermekem,aki nem hajlandó 1 éve a saját szobájában aludni,ami rossz,és nem tudom mit tegyünk. Velünk alszik,de ez kellemes,mert érzem a házasság nem bírja ezt sokáig. Azt mondja fél,de mesélünk,vele vagyunk míg elalszik mégis üvőltve kell fel és rohan át. Mi okozhatja? Van egy kisbabám is ez mellett,és nem tudom mi lenne a jó megoldás,mert ez nem jó,tudom,de eddig nem sikerült megoldani.
2012. jún. 2. 08:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pszichológus? Az nem normális, hogy egy ennyi idős gyerek felébred éjjel. Talán a kistesó érkezése is megviselte.
2012. jún. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam rá. A kistesó pici,és már előtte is volt ez a probléma.
2012. jún. 2. 08:34
 3/14 anonim ***** válasza:
1 évet írtál - 9 hónap a terhesség, nyilván tudott róla, hogy érkezik a kistesó. Vidd el pszichológushoz.
2012. jún. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Több,mint 1 év,bocsánat,elírtam,ez már 2 év sajnos.

Tesót imádja,rajong értem,semmit nem féltékeny.

2012. jún. 2. 08:47
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom mitől van, de a húgom augusztusban lesz 13 éves, ha éjszaka rosszul érzi magát, vihar van, akkor mindig átmegy anyáék közé, sőt, minden reggel ott kel fel, októl függetlenül! De ő sem érti meg, hogy már nincs ott helye! Én csak jót mosolygok, amikor anya meséli, mert már nem élünk együtt!
2012. jún. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt egy ilyen időszak a 4 éves lányom a télen minden éjszaka átjött. Azt mondta, hogy fél. Az elején engedtem, de bevallom nagyon rosszul aludtunk már mind a hárman. Így mi ezeket tettük:

-Ha kijött mindig visszakísértük, ha 4-5x jött ki akkor annyiszor

-ha esetleg bent aludt kapott matricát, amit ajándékokra válthatott be, ha egy bizonyos számú összegyűlt

-és minden homeopátiás hitetlenségemm ellenére kipróbáltunk egy homeós bogyót ami éjszakai rémálmokra van DATURA STRAMONIUM 15 ch-t.


Nos nem tudom melyik használt, de szépen lassan leszokott arról, hogy kijöjjön és nyugodtan alszik éjszaka, néha még akkor is, ha a tesó (mert nálunk is van) ordítva sír a szobában (nem hagyom, de amíg bemegyek).

2012. jún. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Először is éjszakai fény kell neki, valami kellemes, ami megnyugtatja. Ott kell maradni, amíg elalszik. Ha utána kijön, elmondani neki, hogy nagy már, és most alvásidő van, visszavinni a szobájába. Nem kiabálni, nem kérlelni, ha sír, sír. Meg fog nyugodni. Utána kijönni. Ha megint kijön már nem beszélgetni vele többé, tudja, hogy miről van szó, nyugodtan visszavinni. Majd megint. Majd megint. Majd megint. Akár reggelig. Tudom, fárasztó, tudom, sírni fog... tudom. De működik! Néhány nehéz éjszaka után már tudja, hogy ha ki is jön, vissza fogod vinni, az éjszakai fények által pedig elszenderedik. Meglátod, megszokja hamar. Csak légy következetes!
2012. jún. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A nyitva hagyott ajtó is segít, akkor külön van, de kevésbé érzi magát egyedül.
2012. jún. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Éjszakai fény van,ott vagyunk,míg elalszik,vissza is vittük,és nem nyugodott meg. Vagy zokogva sírt,úgy,hogy a kicsit felkeltette,vagy ahogy kijöttünk észrevette.
2012. jún. 3. 07:38
 10/14 A kérdező kommentje:
Ajtaja mindig nyitva van,sosem csuktuk be.
2012. jún. 3. 07:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!