Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszaka megmérjem a lázát,...

Éjszaka megmérjem a lázát, vagy csak fogjam meg a fejét és akkor ha nagyon meleg?

Figyelt kérdés

10 hós kislányom beteg (köhög, taknyol, lázas), Nurofennel jól lent tudom tartani a lázát. De amikor elmúlik annak a hatása akkor elindul felfelé.


Éjszaka egy darabig elllesz azzal amit este lefekvés előtt beadok neki,de féleh ha elmúlik a hatás túl magasra szökik a láza.


Felkeltsem megmérni, vagy mit tegyek ha magasnak érzem a hőjét a kezemmel?


2010. márc. 31. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Kedves anyuka tedd a kezed a gyermek nyakára ott ha igen meleg, vagy forró, akkor bizony lázas. Nekem ez az érzékem sosem csalt meg.
2010. márc. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A nyaka tényleg meleg amikor lázas. Amúgy meg ha felszökik, fel fog ébredni. Legalábbis nekem felsírt a kislányom, akkor popiban 38,9 volt. Fog ő jelezni, de azért a nyakát figyelheted.
2010. márc. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hívd fel az ügyeletet, de a mi orvosunk és más orvos is azt mondta, hogy a nurofent 6 óránként lehet adni, de ha nem telt el a 6 óra, és megint felmegy a láza, akkor lehet adni 2 óra múlva panadolt.
2010. márc. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt írja naponta 3-4x adhatok neki 2,5 ml-t. De már én is hallottam hogy felváltva szokták adni a kuppal, csak hát a kup nem sokat ér a kislányomnak.


Köszönöm a válaszokat

2010. márc. 31. 20:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kúpra gondoltam, hanem panadol szirupra felváltva.
2010. márc. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!