Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, hova forduljak,...

Mit tegyek, hova forduljak, ha az egyik gyerekemet nem tudom úgy szeretni, ahogy kellene?

Figyelt kérdés
Ha csak sejtettem volna, hogy ennyire alkalmatlan vagyok, biztos nem vállalok egyet sem... Nem akarok neki rosszat, de már teljesen kifordít magamból. Mint ha az lenne a "küldetése", hogy tönkretegyen teljesen. Tud kedves és aranyos is lenni, de sajnos nem ez a jellemző :( szerintem következetes vagyok, de mindig gonoszkodik. Azt hiszem, már nem is tudok normálisan hozzáállni. Hogy tudnám ezt megoldani? Lehet és akarom őt szeretni, de úgy néz ki, mindent megtesz, hogy ne így legyen. 2 éves egyébként, tudom, hogy nehéz időszak, de már korábban sem igazán értettük egymást :(. A testvérével nem voltak ilyen gondjaim és gondolataim. Nem szeretném, hogy így legyen, mit tudtok javasolni?
2012. szept. 14. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Ő nem a testvére őt máshogy kell nevelni mint az elsőt.

Legyél következetes és határozott. Ne tűrj neki mindet el mert azt minden kisgyerek kihasználja.

2012. szept. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Gyakorló anyukaként írom, h az én korábban szófogadó, aranyos kisfiam 2 éves kora után igazi akarnok lett. mivel kisgyerek, ezért"természetéből" adódóan biztos vagyok benne hogy bármennyire is dühít néha (és élvezi) nem abbóla tipikus gonoszságból csinálja, csak a határait feszegeti. Próbálj lelazulni hozzá. Az enyém azt is játssza sokszor, (ma is ) h nem hajlandó aludni, semmilyen zsarolásra. Jó, hát akkor nem "dugom be" az ágyba, minek idegesítsem magam, hogy hisztizik??:))

2012. szept. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Öleld át és szeresd... szerintem azért is rosszalkodik, hogy felhívja magára a figyelmet, hogy jelezze én is itt vagyok, foglalkozz velem... Sokszor a negatív figyelem is figyelem...érzi, hogy a testvérét jobban szereted. Kicsi még, megfogalmazni nem tudja, de jelzi.
2012. szept. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem ártana elbeszélgetned egy pszichológussal.

Nem akarlak bántani de ez amit irsz nem hangzik túl jól.Lehet már kicsit kikészit téged az anyaság,meg a felelősség,monotonság.Én is voltam ehhez hasonló helyzetben nekem doki segitett.

2012. szept. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek más és más, és másért lehet szeretni. A szeretet sosem egyforma. Hidd el szereted Te őt is, ahogy kell. Szerintem se ártana felkeresned egy pszichológust, rávezet a helyes útra.
2012. szept. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes amit írsz, nekem is volt egy ilyen periódusom az elsőszülött fiammal. 1,5 évig éltem szerelemben vele, majd úgy éreztem teljesen elvadít magától a viselkedésével, és konkrétan úgy éreztem, hogy a húgát jobban szeretem, és könnyebb is. Én bölcsibe adtam őt, részben ezért. És nekünk jót tett a távolodás: levegőhöz jutottam, és elkezdtem benne újra becsülni, ami értékes és szerethető. Most, hogy már nem nyúzza folyton az idegeimet, könnyebb türelmesnek és megértőnek lennem vele, és újra ugyanannyira szeretem, mint a húgát. Sőt, ma már 7 éves, és szinte baráti a viszonyunk. Közösségben amúgy sokat szelidült.
2012. szept. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4. vagyok az utolsó válaszoló szerintem jó tanácsot adott,add be bölcsibe hogy kicsit levegőhöz juss.
2012. szept. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jó anya vagy, akkor lennél rossz ha magadnak - nem még nekünk - sem vallanád be. A szüleinket sem szeretjük egyformán nem? miért pont a gyereket szeretnénk egyformán... A könnyebb gyereket amúgy is egyszerűbb szeretni. Én sem voltam - vagyok - könnyű eset és a gyerekem sem az. Próbálok vele elfogadó lenni, és a 2 éves szinten kérdezgetni, hogy mit miért csinál, mit szeretne helyette. Persze van amiből nem engedek, ilyenkor hiszti amit ráhagyok, majd abbahagyja, de nem engedek. Csak szeretem, megölelem akkor is ha tol, és nem sértődök meg rá, kicsit olyan ez, hogy akkor is öleld, ha ő utál, kamaszkorban még rosszabb is lehet...

Próbáld megdícsérni, ha jól szépen viselkedik, de hagyj neki időt helyet a dühöngésre is, vidd sokat szabadba ahol piszkos lehet és rosszalkodhat. Szerintem nem akar tönkretenni, én a saját gyerekemről az gondolom, hogy fejlettebb az inteligenciája mit a társainak, mert ő már a határokat feszegeti. Míg a jó gyerek mindent feltétel nélkül elfogad, amit mondanak neki és úgy tesz, addig a "rossz" örökösen ellentmond. Pedig csak tapasztalni akar és nem hajol be más akaratának egyből. Nála meg kell találni mi az amit szeret, ami sikerélményt ad, és abban hagyni kiteljesedni, mert meglepő teljesítményekre lehet képes a makacsságával és a sikerélményekkel együtt.

Szóval, csak szeretet és türelem, mi sem vagyunk egyformák, milyen unalmas is lenne...

2012. szept. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem írtad hogy a tesó nagyobb vagy kisebb?Lehet testvérféltékenység az ok.A kisebb lányom is ilyen volt vad hisztik ,állandóan csak rá kellett figyelni,mindig vmivel kicsikarta a figyelmet,mindig produkált vmit.Később kiderültek róla dolgok idegrendszeri éretlenség,beszédértési nehézség stb.Sok mindent megmagyarázott a viselkedésével kapcsolatban.
2012. szept. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!