Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek megalázó dolog?

Szerintetek megalázó dolog?

Figyelt kérdés
Néhányan hangsúlyozzák, hogy ha a gyerek az arcára kap (vagyis pofont) az sokkal megalázóbb mint ha a kezére vagy fenekére kapna.
2012. szept. 18. 19:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
nagyon sokszor kiperget a fiam de arcon soha nem utném.szerintem az.
2012. szept. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem az, megalázó. Máshol sem tartom szerencsésnek megütni a gyereket, de az arc megütése számomra nagyon megalázó tett.
2012. szept. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek. Ha már elkerülhetetlen, akkor inkább a kezére vagy a popsijára, de ne az arcára. Én amúgy is azt vallom, hogy a gyerek fejét semmilyen körülmények között nem szabad ütni.
2012. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is megalázó, bár én sehol nem ütöttem meg a fiam, de a fej az abszolút tabu.
2012. szept. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az benne a megalázó hogy piroslik az arca?
2012. szept. 18. 21:12
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Gondold végig...

Hunyd be a szemed és gondolj arra, hogy a kezedrecsapnak, aztán arra, hogy az arcodra. Te érzed a különbséget?

Ha a kezedre csapnak, akkor a tettedre csapnak, ha az arcodra, akkor rád.

2012. szept. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Ezzel arra utalsz, hogy az a megalázó, hogy látszik, és esetleg mások látják, hogy piros az arca?!

Nem, nem az a megalázó, hogy piros a helye, hanem az, hogy megütik a kis arcát! Maga a pofon borzasztó megalázó!

2012. szept. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A 6-osé nem rossz szöveg.

Hát arcára nem is, de a szájára már ütöttem, mivel nem a kezével csinálta a balhét, hanem a szájával.

A gyerek nem foglalkozik azzal, hogy megalázó egyébként.

De ha az arcára üt valaki, az jobban meglátszik, az magának aki sütötte a pofont, megalázó lehet, hogy a saját kis angyalkáját még ha abban a percben ki is készítette így megütötte.

A kéz, és a fenéknek sem vagyok híve, annak meg a totál semmit nem értsége miatt.

A gyerek kora is változtatja hogyan bánunk vele, mi a bünti, egyébként, mert 7 évest popincsapni ....

Ugyanakkor a pofonok, nem büntik, hanem agresszió a gyerekkel szemben szerintem.

2012. szept. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Például itt egy komment egy fórumból aki gyerekként azért érezte megalázónak a pofont mert piros.


[link]


Mennyire értetek egyet vele?

2012. szept. 19. 08:15
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

Fene tudja, miért, de a pofon célja a megalázás. A kézre vagy popsira ütés logikája az, hogy a testi fájdalmat okoz, és ez elrettenti a gyereket a tett megismétlésétől. (Az más dolog, hogy a gyakorlatban azért nem egészen így működik.) A pofont azért adják, hogy a gyerek lelkileg érezze elsősorban rosszul magát. Nem véletlen, hogy elsősorban szemtelen kamaszok szokták kapni.

Én magam felnőttem anélkül, hogy egyetlen pofont is kaptam volna. Az öcsém egyszer kapott, mert tényleg bicskanyitogatóan viselkedett. Remélem, én is el tudom ezt kerülni a gyerekeimnél, bár ha egyszer előfordul, az sem tragikus. Néha valóban nem használ más.

2012. szept. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!