Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Más is látott már hasonlóakat?...

Más is látott már hasonlóakat? (alul kifejtem)

Figyelt kérdés

A játékboltban ahol dolgozom sok anyuka megfordul főként kisgyerekkel és sok hisztit látok. Bizony sok esetben elcsattan egy kézre vagy fenékrecsapás is de olykor pofon is. Olvastam itt hogy megalázó-e a pofon meg hogy természetes dolog-e hogy kikap egy gyerek. Amiket én láttam az mind nagyon piros lett márint a kézrecsapás és pofon utáni nyomok.


Ezekre reagálnék ezzel: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..



2012. szept. 21. 18:42
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A fenekesek nyomát nem látom de a pofonok és kézfejre csapások nyomai annyira pirosak hogy nem tudom miért. Ilyen erőset kap a gyerek vagy ilyen érzékeny hogy úgy bepirosodik az ujjak helye? Mert van hogy nagyon sokáig ott vannak még a boltban és még mindig ugyanolyan pirosan ég az ütés nyoma.
2012. szept. 21. 18:42
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én nem vagyok híve annak, hogy üssük-verjük a gyereket, de van olyan eset, amikor bizony nem használ a szép szó, a dolgok megmagyarázása, az emelt hangnem sem, csak a fenékre vagy kézre csapás. De azért nem vörösre kell csapkodni a gyereket.

Mi a fiúnkat próbáljuk következetesen nevelni, sok minden, amit nem szabad, az nincs megengedve neki. Akkor sem, ha hisztizik. Olyankor próbálom neki elmagyarázni, hogy miért nem szabad, ha nem érti, ráhagyom vagy elhozom onnan és mással foglalom le. Kapni olyan dolgokért szokott, ha valamivel a saját vagy mások testi épségét veszélyezteti és nem ért a szép szóból, egyébként nem. Szerencsére nem olyan, hogy a boltban bármiért hisztizne, de ha az én fiam ilyen lenne, akkor biztos nem ütném meg a boltban. Ha nem használna a szép szó, kézen fognám és kimennék vele a boltból és nem kapna semmit.

Amúgy a nővérem kisfia vágott le egyszer egy nagyon durva hisztit a játékboltban, akkor anyukám fogta és kivitte a boltból. Még egy darabig hisztizett, de aztán abbahagyta.

2012. szept. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Egy ütés után marad ilyen piros!
2012. szept. 21. 18:56
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Hát..... az én fiam sem egy mintagyerek, de játékboltba, de még a közelébe sem megyek vele. Volt szerencsém ahhoz a műsorhoz, amit ott levág. :(

Szegény gyerkőcök ilyenkor teljesen felpörögnek, és mindent akarnak de minden áron.....szegény anyukák.......

Pontozzatok le, de én az anyukákat sajnálom.........:( Nem kell kisgyerekkel játékboltba menni....Kecskére a káposztát, de még mennyit? :):)

2012. szept. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szóval gondolom hogy ez tabu téma és meg is értem de privát üzenet formájában is szivesen fogadok válaszokat mindenkitől!
2012. szept. 21. 20:07
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
A halálom mikor azt látom megütnek egy kisgyereket! Ráadásul sok szülő elfelejti, hogy ő is volt gyerek. Pont a napokban vásároltunk a férjemmel, mikor egy anyuka elkezdte rángatni a lányát. Semmit nem tett a kislány, csak az akkor kapott gumicsizmát szerette volna felpróbálni. De ez olyan dührohamot váltott ki az anyjából, hogy nekiállt üvöltözni, meg rángatni a kislányt, és tajtékzott, hogy milyen erőszakos, hisztis gyereke van. Egyáltalán nem volt erőszakos a kislány, aranyosan, szépen kérte, hogy felvehesse a csizmát. A végére persze már zokogott szegény. Nem érdemelte meg, látszott, hogy az anyja csak levezetett valamit a gyereken. Felháborító volt!
2012. szept. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, hogy az én Aspergeres kislányomnál tud-e bárki nagyobb hisztit csapni, néha még idegenek is odajönnek és próbálják csitítani (na, ilyenkor szólok, hogy ezt nem kéne, mert elkezdik simogatni, és az érintést azt nagyon rosszul viseli a drágám...)


Szóval hiszti... Nekem már megvan a módszerem. Ha az egész bolt minket néz is, beveszem a "lesz*rom tablettát", ott, a placc közepén leguggolok a gyerekemhez, addig kérem, hogy figyeljen rám, amíg nem figyel rám (nem kell, hogy a szemembe nézzen, mert ő nem tud szemkontaktust tartani), és megbeszéljük a dolgot szépen, értelmesen. Mit szeretne, miért NEM lehet, milyen kompromisszumos megoldást tudunk kitalálni, ami mindkettőnknek jó. Néha 5 perc, néha fél óra... de hosszú távon csak ez vezet eredményre. Következő alkalommal ugyanazért a dologért már nincs hiszti... másért van. De azt is ugyanígy kezelem. Lassan, apró lépésekben.

És hangsúlyozni szeretném, hogy ez nem csak autista gyereknél működhet.

2012. szept. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
51%
Nos én is sokszor láttam már olyan pirosakat hogy csak néztem...Ilyen erősek a mai anyukák? Az ujjnyomok azonnal ottmaradnak és nagyon sokáig meglátszanak.
2012. szept. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

az egyik válaszra írnék, aki azt írta, hogy nem szabad gyereket játékboltba vinni :)


én pont a másik végéről közelítem meg! mi nagyon gyakran, 2-3 hetente járunk játékboltba! fiam imádja, pedig nem egy mintagyerek. megengedem, hogy összetapogassa a kirakott "mintajátékokat", így legalább nagyjából tudom mit kérne a Jézuskától :)

és a lényeg, mindig egy valamit választhat! már a bolt előtt megbeszéljük, hogy EGY, ezt kántálva sétál be :D

persze neki is minden kéne, mikor végigjártuk akkor megbeszéljük, hogy mit szeretne választani, szerencsére mindig vannak apróságok vagy párszázas dolgok, én megpróbálom azokra rábeszélni, ő meg még befolyásolható :D


szóval ez is egy módja a hiszti kezelésnek, hogy teljesen nyugodtan tud végigjönni velem mert tudja, hogy egy valamit elhozhat :)


én nemigen ütöm a gyerekemet, néha erősen megszorítom a kezét, kellemetlen neki, de azért nem fáj és mégis elég sokáig meglátszik a kezem nyoma, nagyon érzékeny a bőre még :(

2012. szept. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én soha nem ütném meg a fiam. Viszont azt is tudom, hogy nagyon érzékeny a bőre. Mikor fürdés elött felemelem, hoyg berakjam a kádba, még fürdés végén is látszanak az ujjnyomaim, pedig nem szorongatom, csak megfogom.
2012. szept. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!