Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Asperger-gyanús fiamat október...

Asperger-gyanús fiamat októberben viszem a Vadaskertbe. Volt már valaki közületek dr. Prekop Csillánál? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Az időpont egyeztetésnél azt mondta a hölgy, hogy hozzá osztottak be minket.

Aki már volt nála vagy hallott róla, leírná a tapasztalatait?

Előre is köszönöm!



2012. szept. 22. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Prekop Csilla tudtommal gyógypedagógus és nem diagnosztizál... de Asperger-ügyben eléggé jártas, szóval biztosan jó kezekben lesztek. :)

Személyesen nem ismerem, de nagyon jó híre van a szakmában. Diagnózist pedig, ha kivizsgálásra kerül sor, úgyis egy szakorvosi team fog felállítani.

Hány éves a gyerkőc?

Ha több is érdekel, Vadaskertes tapasztalataimat szívesen megosztom, akár priviben is :)

2012. szept. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most még csak "elbeszélgetésre" megyünk! Azt nem tudod esetleg, hogy ha azt mondják hogy megalapozott a gyanú és kapunk egy újabb időpontot, akkor azt kb. mikorra adhatják?! Október végén megyünk első körben és attól félek, hogy ha visszahívnak, akkor átcsúszunk a jövő évre... :( Én (vagyis a fiam) addig már nem bírja ki a hagyományos szabályokkal rendelkező oviban! :(
2012. szept. 22. 22:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is nála jártunk így októberben pont. Az én fiam szerencsére nem auti nem is Aspergeres. Ezt a Csilla tutira állította, és így is van. Megoldási módszereket kínált dec. elején kellett volna menni a következő ilyen tanfolyam szerűségre ami kommunikációs dolgokat könnyíti meg, mert hátha az én gyerekemnél is beválik, nem vagyunk pestiek nincsenek nagyszülők viszont 3 kicsi gyerekem van így nem tudtam megoldani a 2 naponta felutazást.
2012. szept. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Megtennéd, hogy leírnád nekem (ha gondolod privátban), hogy mik voltak a gyermeked tünetei amivel a Vadaskertbe mentetek és mi volt az ami miatt azt mondta a gyógypedagógus, hogy tuti nem auti vagy Asperger?

Nagyon hálás lennék érte! Előre is köszönöm!

2012. szept. 23. 16:03
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk annyiban más a helyzet, hogy mi első alkalommal pszichiáter szakorvosnál jártunk, és ő befekvéses kivizsgálást javasolt, amire néhány hónapot kellett várni. Sok múlik azon, hogy te be tudsz-e feküdni a gyerkőccel, mert akkor korábbi időpontot is lehet kapni (nekünk legalábbis ez volt, 1 hónappal korábban mehettünk amiatt, hogy vállaltam, bent leszek a gyerekkel).

De lehet, hogy a ti esetetek más lesz, nem tudom... Függ a gyerek korától is, mert nekünk 3 éves korban még azt mondták, beleférnek a tünetek az életkori sajátosságokba, de 5 éves korra már komolyan romlott a helyzet.


Az ovis helyzetet amúgy nem a Vadaskertes kivizsgálás oldhatja meg, hanem a területileg illetékes Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottsághoz kellene bejelentkezni (szülő is kezdeményezheti). Ezt már most el lehet indítani, mert oda is több hónapos várakozási idő van. A bizottságnál szívesen veszik, ha van gyerekpszichiátriai vélemény, sőt, ha nincs, akkor esélyes, hogy ők is oda irányítanak, de időt lehet spórolni azzal, ha párhuzamosan folyik a kettő.

Nálunk ez úgy volt, hogy elindítottuk mindkettőt, és pont bent voltunk a Vadaskertben kivizsgáláson, amikor hívtak a bizottságtól, hogy menetünk 1 hét múlva. Mivel volt már zárójelentésünk, azt egy az egyben elfogadták, csak pszichológus és gyógypedagógus vizsgálta a lányom, és megkapta a sajátos nevelésű státuszt, kijelölték neki az óvodát (nekünk a meglévőt, mert ott fogadnak autistákat), és előírtak heti 4 óra fejlesztést plusz gyógypedagógiai szakasszisztenst (bár ő addigra már volt, szóval lehet, hogy csak azért írták bele).

A lényeg, hogy ha aspi, ha nem, a bizottságot mindenképpen érdemes felkeresni, mert ha gondok vannak az oviban, akkor azt valahogy kezelni kell. A mi ovinkban az összes sajátos nevelési igényűnek gondolt gyereket elküldték középsőben a bizottsághoz, és többségükről ki is derült, hogy volt alapja (ha más nem, figyelemzavar), és azóta kapják a fejlesztést.

2012. szept. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

A hölgynek örökbefogadott autista gyereke van, nagyon keni-vágja a kérdést.

Személy szerint nekem nem szimpatikus, erőszakosnak érzem őt, de jó szakembernek tartom, és végül is nem teázni mentek hozzá.

A beszélgetés során felvesz adatokat, és figyeli a gyereket, és valószínűleg egy hosszabb kivizsgálást fog felajánlani a vadaskertben.

Vállald, ha gyanúval mentek. Rengeteg szakmeber fogja figyelni a gyerekedet, több pszichiáter is megvizsgálja, tévedés kizárva a diagnózist illetően. Ja, és mindezt nem tolakodó, megterhelő módon teszik. Nagyon profik.

2012. szept. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!

Azért az megnyugtató, hogy ennyire képben van a dolgokkal. Nagyon várom már hogy mehessünk és végre előrelépés legyen dologban!!!

2012. szept. 26. 07:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi most voltunk nála elősször és ki is mondta a diagnózist autizmus sprektumzavart négy órát figyelte a gyerekemet, és egyfolytában kérdezgetett minket, majd a vége felé behívott egy doktornőt, és keményen és határozottan elmondta a véleményét gyermekemről, de hát ez volt az igazság, illetve kimondta a diagnózisát. Jó szakembernek tartom. Nagyon határozott megrendíthetetlen. A kislányom 3 éves.
2013. márc. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!