Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Másfél éve teljesen szobatiszt...

Másfél éve teljesen szobatiszta 3,5 éves fiam újabban (1hónapja) heti 1-2-szer bepisil hajnalban, de miért? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Vizelet tiszta, üledékmentes. Szervi baja nincs. Múlt héten látta doki. Múlt hét hétfőn pisilt be utoljára. Azt hittük ennyi. Erre ma hajnalban ismét. Van egy 15 hós öccse is, oviba nem jár.
2011. nov. 17. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:

ha nem írtad volna,van egy kistestvér, azt kérdeztem volna. Ez egy féltékenységi tünet (nálunk is volt) nem nagyon tudsz ellene tenni, el fog múlni. Hiába mondod "ő már nagyfiú" hiába, "őt nem szeretitek kevésbé, hogy ott a másik" ezek tudatalatt mennek, és a racionális magyarázatokat nem értik, nem hatnak rájuk.

Még az a legjobb némán rendbe tenni a balesetet, nem sokat sopánkodni felette, nem elemezgetni, főleg nem megijedni:el fog múlni, türelem. Az hatékony, ha kap olyan feladatot, ami nagyfiúnak való,(segítés, konyhában süteménykészítés-szaggatás (nagyon gyorsan ügyesednek ám! a tésztával játszást meg szeretik) de anélkül, hogy ezt ti mondanátok, de ügyes NAGYFIÚ vagy(!!)- a feladat hatására BENNE KELL kialakulnia, "lám én milyen ügyes nagy vagyok"

egy-két sajnálkozó megjegyzés, a kistestvérre mehet, ej, még ilyen kicsi,nem tudja ő megcsinálni (ezt mondjuk jobb, ha a kicsi nem hallja) de diplomatikusan, egy kicsit ügyesen.

Fel a fejjel, elmúlik!! :))

2011. nov. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De aranyos vagy! Köszi a gyors választ. Xar anyának érzem magam, biztos szigorú vagyok nagyon vele vagy ilyesmi. De ha tartana, félne tőlem szót fogadna nem? Úgy is különösen szófogadatlan hetek óta! Sokszor már kezelni sem tudom csak ordítani, végül a seggére csapni,ezt havonta 1-2szer! Nem szadizom, ütöm , vágom nyugi. Csakhát az én idegrendszerem is véges...
2011. nov. 17. 14:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálam az a trükk vált be, hogy lefekvés előtt pisiltettem, meg mikor én feküdtem le, akkor is felkeltettem és elkísértem pisilni.

De ezt az első válaszoló tanácsai után, illetve azzal együtt javaslom!

2011. nov. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen a gyerekekhez acélidegzet kell, néha elfogy., ne hibáztasd magad, ez előfordul.

(érdekességképpen elmondom:nálunk 4,5 (!) és féléves testvére közt lett átmenetileg ez.

Szegényke, fél évig küzdött féltékenységével. (meg addig örült, hogy nem kell menni óvódába- mert arról letett, mert mind mondta: „kiderült, hogy itthon jobb” – és jobb is, nem érezte eltávolítva magát, amíg mi otthon vagyunk a kisebbel.


Na és hogy volt? A délutáni alvás alatt történt CSAK a baleset! és ~ két hétig viszont mindig… És éjjel meg nem pisilt be! Valahogy este lenyugodott, a minden esti kis szertartásunk: kis ének, mese megnyugtatta. (gumilepedőt csempészni a lepedő alá, és beletörődni..) egy idő után elmúlt. (igaziból a kevés vízívás, előtte pisilés nem hatékony, ez tudatalatti működés, mint ahogy, mi is, ha pisilni kell, felébredünk, ők is így 4-6 év közt már. Ez egy tudat alá leszorított féltékenység – mert meg akar felelni, fél a szeretet elvesztésétől, ezért már egész kicsiként elfojtja azt, amiről látja, nem tetszik az anyának. Ő már nagyobb volt, ki is fejezte, mondta nekem: „nem te haragszol, én haragszom” – vagyis bántotta őt, de nem tudott ellene tenni. )

Segítségét kérni, az nagyon bejön.. Hozza az ételt, sőt etetheti. Kérem azt a kabátot, hozza ide, segít feladni. „Jó, hogy ketten csináljuk, így jobban halad”- mindig a történésről beszélni, soha nem az ő személyiségéről

Vagyis ne: ’jaj, de ügyes, nagy vagy ’ stb az neki kell, hogy egy felismerésként megjelenjen a tudatában) A konyhában kérni kell , ráér egy kicsit segíteni? meg fogsz lepődni, milyen hihetetlenül gyorsan ügyesedik ott!. A tésztákból kis formákat készít– amit kisütés után megcsodálhat, és megehet, rokonoknak adhat ajándékba. Lehet kapni kis gyúródeszkát nyújtófát, kis kötényt.

„Szegény kisbaba, még nem lehet itt velünk..”

(ő nem fogja annyira sajnálni, sőt! egy kis elégtételt fog érezni)

[link]

2011. nov. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen problémám nincs..de barátnőm kisfiának pont ilyen van.

És rájöttek, hogy ez az átmeneti időszak (írtad hogy egy hónapja van) a fűtésnél..hol bekapcsol..hol nem...picit hidegebb van hajnalba, este a szobájába és ez miatt pisilt be. Lehet picit fázik azért talán..csak egy ötlet..

2011. nov. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nálunk ugyan ez a helyzet.3 és fél éves csak 18 hós a tesója.oviba jár ott is bepisil itthon is éjjel....:S és ő is 2 éves kora óta szoba tiszta.én hétfőn akarom elvinni a dokihoz h. nem e fázhatott meg.de csak akkor fordul elő ha alszik.nem tudom mi lehet a baj...:S
2011. nov. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Utolsó: irj majd hogy mit mondott. Nálunk kiderült, legalábbis úgy fest, elkezdődött 'a mindentől félek amit nem értek' korszak. Legutóbb egy öreg néni miatt ment a félés,pisilés. Előtte a sötétítőtől stb. Sokszor kell napjában megkacagtatni, biztosítani a biztonságról, senki nem tudja és nem is akarja bántani,elvinni stb. Ez most beválni látszik!
2011. nov. 26. 14:11
 8/8 anonim ***** válasza:
mindenképp írok de lehet h nálunk is ez lesz a baj......
2011. nov. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!