Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tudnátok tippeket adni tápszer...

Tudnátok tippeket adni tápszer ügyben? Tej és szója allergiás kisfiamnak Milupa Pepti 2 tápszert próbáltam adni, de nagyon rossz az íze. A kakaót sajnos nem szereti. Gyümölcslével lehet ízesíteni? Vannak tapasztalatok gyümi turmix ügyben?

Figyelt kérdés

Ízesítési tippeket szeretnék kérni ill. az lenne a kérdésem, hogy létezik-e tej allergiásoknak ízesített tápszer?

Próbáltunk rizs és zab tejet, de az íze borzasztó és mivel szója allergiás is, ezért a vaníliás szója ital is ki van lőve.

Kéne neki a napi tej helyettesítő, mert nyelőcső gyulladása van és reggel pl. nem eszik, hanem ilyesmit iszik.


2012. szept. 23. 19:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szia.A kész tápszert banánnal össze lehet turmixolni.Vagy gyümölcs lével is lehet készíteni.Én úgy csináltam,hogy fele víz fele gyümilé volt,abba tettem a tápszer port.Mondjuk az én babám így se itta meg az elején.:-( De most meg már ízesítés nélkül megissza,pedig tényleg iszonyat rossz az íze.
2012. szept. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Kókusztej?
2012. szept. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen és köszi hogy leírtad az arányt!

Kisfiam 3,5 éves és nála a hányás volt a tünet ill. hogy csak a kis darabos kaját ette meg. Kényeskedésnek vették a dokik és hosszas macerálásra tükrözték meg.

Így derült ki a nyelőcső gyulladásos allergia.

Várom még a tippeket.

2012. szept. 23. 19:49
 4/18 anonim ***** válasza:
Irassatok másik tápszert a gyerekdokival mondjuk Nestléset az finom
2012. szept. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nalunk csak a tejallergia gyanuja all fenn, de az en lanyom is kapott Milupa Peptit. O se itta magaban, de en vettem neki The Bridge markaju rizs- ill zabtejet es abbol toltok hozza egy keveset es akkor siman megissza. Annak van kakaos rizstej valtozata is, neha abbol rakok egy keveset bele neki. Gyumolcs turmixot ugy is csinalhatsz, hogy a natur gyumolcsot valamennyi vizzel osszeturmixolod es esetleg raksz hozza egy kis milupa peptit. Ilyen gyumolcsturmixokhoz a legtobb gyumolcs jo: alma, korte, barack, dinnye, banan, eper, malna, szolo.
2012. szept. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi! A gyümit nem szereti, de kénytelen lesz megszeretni, mert az egyfajta baba puding helyett amit eddig evett, most muszáj lesz neki valami mást adni a közti étkezésekre.

Amúgy a csokit sem ette és a kekszeket sem, úh. erről le sem kell szoktatnom.

A nyelőcső gyulladás miatt darabosban kb. 8-10 hós baba kaja szinten van és amúgy 3,5 éves. Hiába koptattuk a szánkat a dokiknak hogy hány és nem mer nagyobb darab kaját lenyelni, kényeskedésnek vették, mert első gyerek:(

Köszi a tippeket!

2012. szept. 24. 08:41
 7/18 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló

Nestlés Sinlac tápszert is írtak, de állítólag rosszabb mint a Pepti.

Köszi, természetesen ki fogom próbálni, hátha az Én gyerkőmnek az jobban bejön.

2012. szept. 24. 08:45
 8/18 anonim ***** válasza:
a sinlac semmivel sem rosszabb és lehet kakaóval ízesíteni.
2012. szept. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
3,5 éves, jól olvasom? Miért kellene bármilyen tejet vagy tápszert innia? egy valójában nem létező problémát próbálsz kezelni. Nekem a kisebbik gyerekem szintén érzékeny tejre, tápszert nem issza, már nem szopik. Viszont eszik tojást, yoghurtot, kefirt, sajtot, túrót és a védőnőmmel, illetve a gyermekorvosunkkal teljes egyetértésben nem erőltetünk semmilye "tejet", mert egyszerűen nem kell!!!!
2012. szept. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

A helyzet a következő:

Kisfiam nyelőcső gyulladásos allergiában szenved.

Hiába beszéltünk 3 évig a dokiknak hogy sokat hány és nem tudjuk mihez kötni, refluxal magyarázták.

Mivel a nyelőcső gyulladás nem kellemes és ilyenkor a nyelés sem, ezért Neki egy tej alapú gyümis ital volt a reggelije (Neslé ital) és semmi nagy darabosat (pl.szendvicset) soha nem evett. Ezt is kényeztetésnek vették, holott már érdekelte volna a normál evés, csak nem mert enni és nem tudtuk miért nem mer normál darabos kaját lenyelni. Hozzá kell tegyem a becsület kedvéért, hogy talán azért nem gyanakodtak, mert 3,5 évesen 5-nek néz ki és nincs lefogyva,ugyanis ez az allergia nem a bélben csinálja a balhét.

Szóval, Nekem meg kell majd tanítanom rendesen enni, ha javul a gyulladás és jobban lesz kedve darabos kaját nyelegetni. Mivel tej fehérje allergiás és nem tejcukor érzékeny és emellett a tojásra is allergiás, ezért az összes tej termék ki van csukva. Ezen kívül még szója, hal és rák allergiás, amiket vérből állapítottak meg.

Leginkább a kialakult helyzet miatt kéne megoldás, mivel Neki most is ez a reggelije. Persze majd változni fog a helyzet, de a sok hányás miatt egy csomó íztől undorodik (Pl.:szerencsére a csokit sem szerette soha, de sajna a gyümitől is undorodik vszínű a savassága miatt) és ezért van a reggeli italra szüksége. Ő jelenleg sem eszik szendvicset stb..., csak főtt kaját turmixolva.

Sajnos most ez van, de majd javul a helyzet!

Köszi az eddigi tippeket!

2012. szept. 27. 03:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!