Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, mit rontottam el?...

Mit tegyek, mit rontottam el? 2 éves két hós fiam (úgy tűnik) csak nekem hisztizik, üvölt. Nem hajlandó öltözködni, nem fogad szót. Próbáltam a szép szót, szidást, kézre csapást, üvöltést, fenekelést. Semmit nem használ.

Figyelt kérdés

Boltba nem lehet vele menni, mert egy pusztító, zebránál nem áll meg, megy mint egy őrült a kismotorral.

Mit rontottam el?


Igaz én vagyok vele nonstop, de ha az apja elviszi magával boltba, akkor simán öltözik, nem visít, és normálisan is viselkedik, ha rászól akkor 10ből 5x szótfogad. Velem nem. még csak véletlenül sem azt akarja amit én.

Kezdem azt gondolni hogy ez nagyon direkt.

Kérlek adjatok tanácsot! Mi lehet ennek a pszichés háttere?


2011. jan. 19. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Tanácsot sajnos nem tudok adni, de én is érdeklődve fogom olvasni a válaszokat, mert az én fiam dettó ugyanez. Csak velem hisztizik, csak nekem nem fogad szót.

2011. jan. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Bocs szintén az off-ért, de velünk ue. Annyi kivétellel, hogy Ő a boltban OK és a utcán is jön velem szó nélkük kocsi nélkül. Viszont az öltöztetés kész harc, elmondom 100x, nem jön oda. Kb. fél óra-óra mire kijutunk a lakásból és akkor nem kellett vonszolnom. Én is kivagyok már.....
2011. jan. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

A gyermek a fejlődése során tanulja meg, mit szabad, mit nem. A szülő feladata megtanítani neki a korlátokat. Vannak számunkra evidens dolgok, pl megállunk a zebránál. Hiába mondja el a felnőtt ezerszer, a gyerek nem áll meg.

A gyermek egyrészt magára akarja hívni a figyelmet, lásd boltban viselkedés. Ilyenkor nem vele foglalkozol, hanem az árukkal, illetve ideges vagy, persze ezt ő is érzi.


Én alapjában véve a jutalmazást tartom célravezetőnek. Nagyon sokszor megdicsérem, már akkor is ha szépen jön mellettem az utcán. Számára ez pozitív visszajelzés, tudja, hogy jót csinált. Emellé bevezethető még a játékos öltözködés, egy kicsi versenyt is be lehet vezetni pl: ki öltözik fel hamarabb? A gyerekek imádnak versenyezni, szeretnek ők az elsők lenni. Segíthetsz neki, hogy ő legyen z első, utána megdicséred.

A büntetés sem maradhat azért el. Ha olyat csinál, amit tudja, hogy nem szabad, nálunk sarokba menetel van. Ezt már egy 2 évesnek is meg kell értenie. Persze utána el kell magyarázni, miért is volt a büntetés.

Persze tudom, nagyon nehéz a helyzeted, de nyugodj meg, nem vagy egyedül! 2 fiam van, magam jöttem rá kis praktikákra, amik sokszor segítettek.

2011. jan. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyon sokszor dícsérem hogy ügyes vagy, de ez mintha más lenne, vmi bosszú. Azt tudni kell hogy 2 éve csak velem van, mert nem tudom rábízni senkire, az apján kívül.

Én úgy gondoltam hogy mutatok mintát eleget, illetve hogy a büntetéssel, szidással bezárom a korlátokat. Viszont annyira belefáradtam, hogy már 2 napja nem mentünk ki mert nem hajlandó felöltözni, én meg már nem akarok sírást és hisztit. Jutalmazással csábítom, kapna túró rudit, meg megnéznénk az állatokat a kisállatboltban, de most már az sem csábítja. Nem értem mi történik:(((

2011. jan. 19. 14:16
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így kezdődött, de az enyém hiperaktív.

:(


Remélhetőleg, csak dackorszak. Teszteli, hol vannak a határok, és ha most "megtörsz", akkor hamar rájön, hogy ha elég kitartóan hisztizik, az lesz, amit ő akar.


Nagyon, nagyon következetesnek kell lenni, kevés szabály legyen, de azt mindig be kell tartani.


A versenyhelyzet-teremtéssel az a gond, hogy később csak azt fogja élvezni, megcsinálni, ami versenyhelyzetet teremt, és ahol győzhet. Egyszer-egyszer be lehet vetni, de ne mindig, mindenre, bármennyire élvezi.

2011. jan. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2011. jan. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Öltözködős hisztire nálunk az válik be, hogy "Na jó, anya indul, akkor te itthon maradsz egyedül?" Erre valamit reagál általában. Ha dacos "Igen!" a válasz akkor "Rendben, sziamia! Anya viszont indul a boltba/bölcsibe/udvarra játszani/játszótérre/kismotorozni/sétálni és megnézni a kukásautót, nénós autót, vonatot", bármit amiről tudom hogy meg van veszve érte. Látványosan elkezdek öltözködni, ő mintha ott sem lenne. Ha kész vagyok és még mindig semmi akkor irány az előszoba, kulcs csörgetés, táskában kotorászás, pénztárca ellenőrzés, minden ami az induláshoz amúgy is kell. De idáig általában nem jutunk el, max. a cipőmet kezdem el kötni, amikor szépen jön, nehogy lemaradjon valamiről. Persze próbálkozik újra és újra, de a nagyjelenetnek sikerül elejét vennem ill. záros határidőn belül elindulunk. Nem mondom hogy minden gyereknél beválik, de egy próbát megér :)
2011. jan. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

szia, nálunk pont fordítva van. ui. nálunk rólam tudja a kislányom , hogy nincs kecmec. szólok egyszer, kétszer, aztán jön az erőszak, megfogom ,elkezdem öltöztetni, pelenkázni etc. most már nem próbálkozik, vagy ha igen, könnyű leszerelni. pl. nem akar jönni öltözni, akkor azt mondom, jól van, akkro nem megyünk, semmi baj, de akkor kismotorozni sem tudsz majd (imád), és nem ülhetsz be az autóba se ssajnos (hipermarketben). mivel ezekről nem akar lemaradni, jön mint az anygal öltözni. a kismotoros közlekedésről annyit, hogy az enyém betartja a szabályokat az utcán. biztonságképp rászólok, hogy most állj meg vagy lassíts de tkp nem lenne rá szükség, mert tudja magától is. a boltban sem szökik el mellőlem, ha igen, csak annyit mondok neki, hogy tudod, édeském, csak akkor jöhetsz motorral, ha jösz szépen anya után. ha nem ,akor babakocsi. na ez elég. mivel tudja, hogy az ígéretet betartom, így nincs ebből gond. párszor megpróbálta, hogy nem fogad szót, akkor jött a babakocsi. és akkor megbeszéltük, hogy akkor indulunk el motorral, ha 1, rendesen közlekedik 2, nem találja ki egy idő után, hogy cipelni kell. kb. 2 küzdelmes hónapunk volt így minden téren, motor, öltözés, pelenka stb, aztán hamar belátta, hogy értelmetlen. cserébe ha ígérek neki valamit, akkor az mindig úgy is van, ill. ha ő kér és lehet teljesíteni, akkor egyből pattanok neki. cserébe elvárom, hogy ő is pattanjon. mindig odafigyelek rá, ha akar , kér valamit, a legkisebb hülyeségére is reagálok. így elvárhatom tőle, hogy ő is figyeljen rám.

az apja ellenben sokszor újság mellől válaszolgat neki foghegyről, valamint ha nem megy neki öltözni vagy stb. akkor leáll kérlelni, amikor egyértelmű, hogy azért provokálja ilyenkor a kislányom, hogy mutassa meg, mikortól nem lehet már tovűbb menni. a múltkor említettem neki, miután fél óra alatt sem sikerült felöltözni, hogy sztem ez lehet itt a gond. azóta ő is próbál következetesebb lenni. ja és én nem szoktam vele soha kiabálni, csak max. megemelem a hangom ha alami nagy butaságot csinálna. szerencsére beltja, hogy az tényleg nem jó. ált. veszélyes dolgoknál szokott ez lenni, mert tudja, hogy egyébként mindig nyugodtan, kedvesen beszélek vele, meg sokat szoktunk nevetgélni is.

azzal hogy kérleled, majd üvöltesz majd fenekeled adod alá a lovat. érzi hogy tehetetlen vagy vele szemben. sztem válts stratégiát, semmi üvöltés fenekelés, csak mindig tarts be amit mondasz. és ne menj bele játszmákba, mindezt nagyon kedvesen. így hamar meglátja a kisfiad, hogy hiába a hiszti. és engedj néha az ő akaratának is (amikor lehet persze).

2011. jan. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Fél órákat szoktam a lift mellett álldogálni, úgy csinálva mint hogyha én már elmentem volna boltba.... semmi. Az ajtó résnyire van, hallom hogy dumál magában, és hirtelen elkezd nagyon játszani, ami fura mert az önálló játék nem az erőssége...
2011. jan. 21. 07:59
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Ha 2-3 határozott figyelmeztetésed sem segít, akkor nem hallgat rád. Ha olyan rosszaságot csinál pl. játékokat szándékosan dobálja, veszélyes helyekhez piszkál, fogd meg a kezét és mondd neki hogy amiért ezt csináltad elverem a kezed és egyet-kettőt csapj rá. Ha egyéb rosszaságot csinál, akkor is állítsd oda magad mellé és szintén magyarázd el hogy ezt többet nem csinálod mert a feneked el lesz verve és üss a fenekére egy nagyot és hagyd hogy kisírja magát és elgondolkozzon hogy legközelebb odafigyeljen-e a szóbeli figyelmeztetésre vagy megvárja hogy újabb piros pacsit kapjon valahová. Remélem hatásos lesz és tart majd tőled.
2011. jan. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!