Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csinálnátok, ha megtudnáto...

Mit csinálnátok, ha megtudnátok, hogy a gyereketek cigizik?

Figyelt kérdés
a 14-15 éves gyerekről lenne szó. megbüntetnétek? már sokszor elmondtátok hogy rossz meg minden főleg hogy van olyan rokon aki ebbe halt bele de őt nem érdekli. mit csinálnátok?

2012. szept. 27. 17:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
32%
Az apjától makarenkói pofon lenne, tőlem meg sírás és kiabálás. Ha nem hallgat ránk: mehet világgá. Nálunk ez egy kardinális kérdés.
2012. szept. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
67%

17-18 évesnél azt mondanám h csinàld hűlye gyerek. Èn nem erre tanítottalak. Pènzt nem adnèk rá és a házban nem gyüjthat rá.

14-15 évesnél viszont kèt pofon kíséretèben kérdezném meg h mit képzel?!

2012. szept. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
65%

14-15 éves gyereknek nem kéne cigarettázni ... még szép hogy büntetést érdemel

egyrészt a saját egészségét rontja vele

másrészt pedig undorító dolog az ha még egy gyerek szájában cigarettát látni pláne ha nyilvánosan csinálja ....

2012. szept. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
annyira furcsa az első két válaszoló hogy ti megütnétek a gyereketeket. én sose emelek kezet egy gyerekre se .
2012. szept. 27. 18:42
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

Én 15 éves voltam, mikor rászoktam (3 hónap híján 16). Apum a 16. szülinapom után picivel mondta el, hogy tudja. Nem büntetett meg, de azt mondta, hogy nem örül neki. Nagymamám nem szólt semmit, anyukám nem él. Amúgy nagyim és apum is cigizik.

17/l

2012. szept. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
40%

Figyelj kedves kérdező: Vagy hagyja beledögleni a gyerekét a cigibe, vagy mint egy értelmes ember ad neki 2 pofont, és MEGMENTI AZT A KIB*SZOTT ÉLETÉT.


Gondold végig, jobb az, ha a gyereket helyrerakják, és normális egészséges ember lesz belőle, mintha csak lelki terrort nyomnának, aztán a pofájukba röhög, és rágyújt.

2012. szept. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
77%
Leülnénk beszélgetni vele (bár az egészség tudatában nő fel, de tegyük fel, mégis rágyújt) és megpróbálnánk rájönni, mi vezetett el idáig. Annyira nem tudom ezt elképzelni. Ha más lelki problémája van, arra találunk megoldást. Annyira meg nem lehet hülye, hogy tudatosan tönkreteszi magát, mert azt gondolom, hogy 14-15évig tanítunk neki annyit az életről - halálról, betegségekről, tettekről és következményekről, hogy nem tesz ilyet. A kérdés kedvéért mégis igyekszem elképzelni... én nem ütném meg. Azt gondolom, hogy ha normális gyereket neveltem, akkor észérvekkel meggyőzhető, a problémáit pedig meg tudjuk beszélni, ha szüksége van rá. Oka van a cigizésnek, ahogy az ivásnak is, vagy a drogoknak. Ha a megfelelni vágyás a társaknál, akkor az, ha feszültséglevezetés, akkor az, de oka van. Az okot kell keresni és kezelni, mielőbb. Cigire nem kapna pénzt, természetesen. De nem hiszem, hogy ezen múlik. Kapna máshonnan. Nem a tiltás itt a lényeg, ezen a ponton, hanem a megértés. Alapjaiban kell támadni a cselekvést, nem felszínesen. Ha nem gyújt rá, akkor mást csinál, mert ami ide vezetett, nem oldódott meg. Ha sok a feszültség, megpróbáljuk sporttal levezetni. Ha a baráti kör nem fogadja el úgy, ahogy van, akkor is jó lehet a sport, esetleg szakkör, foglalkozások, tanfolyamok, ahol olyanok vannak, akik hozzá hasonlóak, és megtalálná a baráti körét. Ha lelki probléma, akkor abban kell elmerülni. Egy pofonnal, akár Makarenkói, akár buta szülői, sokat nem lehet elérni.
2012. szept. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Egy valamire való szülőnek nem röhög a pofájába a gyereke, mert tiszteli. Jah, ha nem tiszteli, akkor persze... de akkor minek üti? Attól nem lesz jobb. (én mondtam, hogy keressük meg az okát és segítsünk neki megoldani a problémát, mert tudatosan senki nem akar magának rosszat, csak megoldásokat keres, és ide lyukadt ki.)
2012. szept. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdeztem anyámat....:D

Amikor megtudta hogy cigizem, akkor rákérdezett én meg tagadtam, de egyszer piszkosul lebuktam amikor szemrebbenés és fuldoklás nélkül elszivtam egy szál cigit a kérésére...:D

Aztán elmondtam neki, és azt mondta hogy napi maximum egy szálat szívhatok azt is itthon és senki más ne lássa.

Tudta, hogy ha tilt rosszabb lesz. Aztán mivel a tiltott gyümölcs mindig édesebb azóta nem is gyújtottam rá...:D

19/L

2012. szept. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:
100%
2 pofontól nem fogja abbahagyni a cigizést... Engem eltiltottak attól a barátnőmtől akivel cgizni szoktam 15 évesen. Az eredmény az lett, hogy leszoktam róla, de 3 év múlva újrakezdtem mert akkor már felnőtt voltam és úgy voltam velem hogy az én életem...Szóval szerintem a tiltás és pofozkodás hülyeség.
2012. szept. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!