Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek tartósan beteg/fogyaték...

Akinek tartósan beteg/fogyatékkal élő a kisgyermeke, mesélne róla kicsit?

Figyelt kérdés

Mi a baja a kicsinek? Hogy derült mi? Tudjátok-e az okát? Milyen vele az élet? Hogy telnek a napjaitok?

Egy főiskolai beadandómhoz kellene, ápoló hallgató vagyok.

Előre is köszönöm


2012. okt. 28. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:

főiskolai beadandó.. na jó legyek dolgozat tárgya.

igaz enm vagyok már kisgyerek 16 vagyok.. de leírom.

8 éves koromban derült ki hogy cukorbeteg vagyok. rengeteget fogytam,nem ettem,össze mentem,fáradt voltam. elvitt anyu a háziorvoshoz 23,5 volt. 1 hónapot voltam kórházban,annyira rosszul voltam,és csont és bőr voltam. 2 hét intenzív,2 hét diabeteszes osztály. 1 hétig mindenféle gépek tartottak életben. az okát nem tudjuk hogy mitől lettem az. a mindennapok? szúrom magamat,figyelni kell mikor eszek ilyenek. régen letojtam,és állandóan kórházban voltam,1 évig,ott jártam suliba.

Röviden ennyi..:) ha kérdésed van írj.

2012. okt. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
6 éves, Asperger szindrómás autista. Kicsi kora óta voltak furcsaságai, de csak 5 éves korában lett diagnózisunk - nem sokat tudnak ma az országban erről a dologról... A napjaink nagyjából ugyanúgy telnek, mint bárki másé - jár oviba, csak egy kicsit több foglalkozást igényel, fejlesztéseket, sok-sok beszélgetést, konfliktuskezelést. Más különbség alapvetően nincs. Ha valami konkrétan érdekel még, nyugodtan kérdezz.
2012. okt. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2.! Köszönöm a válaszod.

Még annyi kérdésem lenne, hogy miért kezdtetek arra gyanakodni, hogy baj van? Mi voltak a jelek kicsit részletesebben? Van, ami nehezebb vele, mint más gyerekkel? Igaz az, hogy van egy dolog, amiben kifejezetten jók az autista gyerekek?

2012. okt. 29. 00:31
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Nekem eleinte a repkedés tűnt fel (ugrálással, tátogással), de erre rengeteg szakember mondta azt, hogy még belefér az életkori sajátosságokba. Az óvodai viselkedés volt az, ami egyértelműsítette a helyzetet. Nem tudta követni és betartani a szabályokat, és mivel szociálisan fogyatékos, sok konfliktusa volt a többi gyerekkel. Tehát konkréten súlyos viselkedési problémák formájában jelentkezett. Itthon "csak" annyit észleltem, hogy rugalmatlan a viselkedése, bizonyos dolgokhoz csökönyösen ragaszkodott. Persze rengeteg apró tünet van, de külön-külön egyik sem olyan vészes, csak együtt néha "sok". Őszintén szólva nem tudom, hogy milyen nem autista gyereket nevelni, abban nincs tapasztalatom. Én nem érzem olyan súlyosnak a helyzetünket, inkább csak apró kellemetlenségként élem meg (pl. az extrém válogatósságát, vagy az időnkénti dühromait, vagy hogy megbámulják nyilvános helyeken a repkedése miatt).

Mivel az autizmus spektrumzavar, így nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy az autiknak vannak kiemelkedő képességeik. Vannak, akiknek van, vannak, akiknek nincs. Az viszont tény, hogy az Asperger-szindrómás autisták átlagon felüli IQ-val rendelkeznek - ez a lányomra is igaz. Beszédkészsége is átlagon felüli, verbalitásban (mind verbális memóriában, mint beszédkészségben) messze megelőzi a kortársait - IQ-tesztek alapján 5 éves korában volt 9 éves, vagy még magasabb szinten.

Valójában olyan, mintha egy "szórakozott professzort" nevelnék - kicsit olyan, mintha földönkívüli lenne, de amúgy meg egy kis zseni.

2012. okt. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
dawn-kóros és rögtön születéskor kiderült, mert látni szemlátomást.
2012. okt. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
16 hónapos cri du chat szindrómás.Még nem jár de még csak nem is mászik és nem beszél nem eszik egyedül....igazából sztem olyan 3-4 hónapos szinten van jelenleg....születésekor egyértelmű volt hogy v.mi nincs rendben mert a genetikai sérült gyerekek nagy többségénél vannak a szindrómához köthető "jelek".De kimondva csak 3 hónapos korában volt.
2012. nov. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!