Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kevert specifikus fejlődési...

Kevert specifikus fejlődési zavar fejlesztéssel jól kezelhető? Írnátok aki hasonlóval áll szemben?

Figyelt kérdés
2,5 éves kisfiu aki nem beszél ( max 30 szót) illetve nem mindig figyel ránk...

2012. okt. 30. 10:20
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
ugy akartam írni,hogy fejleszthető???
2012. okt. 30. 10:35
 2/21 A kérdező kommentje:
amit szeretne elkommunikálja mutogat odahúz a szó első felét kimondja.. de néha ha szólok hozzá meg se hallja,vagy csak simán mást csinál. néha viszont szót fogad és megteszi amit kérek tőle. viszont mondókázni az ölemben nem szeret csak ha könyvet olvasok neki azt hallgatja. Szeret játszani minden félével és nagyon ügyes is sokmindenben csak nem kezdeményez "beszélgetést".
2012. okt. 30. 11:03
 3/21 anonim ***** válasza:
honnan veszed,hogy van valami zavar?max.kesöi beszedfejlödes,de 2,5 evesen kisfiuknal ez normalis.en fiam is ilyen volt ennyi idösen,söt 3 lesz,de most sem beszel meg sokat.orvos mondta,hogy van gond vele?
2012. okt. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
igen a korai fejlesztöbe mondták... nemtudom... a te gyermekednek is szelektiv a hallása? jártok valahova vagy csak simán beindult a beszéd?
2012. okt. 30. 14:26
 5/21 anonim ***** válasza:
A kevert specifikus zavart akkor állapítják meg egy gyereknél, ha nincs konkrét ok a fejlődésbeli elmaradásra, részképességzavar, jól fejleszthető, főleg ilyen kis korban, jobb, mintha iskoláskorban derülne ki, amikor már tanulási problémákat okoz. Gondolom a korai fejlesztőben adnak tanácsot, esetleg járni kell fejlesztésre is. Ha javasolják, mindenképp menjetek! Érdemes keresni alternatív megoldásokat, mozgásterápiát is. Szóval mindenképpen szakember kell,aki segít. A Korai Fejlesztő Központban nem adtak felvilágosítást?
2012. okt. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ egyenlőre nem mondtak konkrétumokat csak a papírt adták ki és majd kedden kell mennem megbeszélésre. Köszönöm így kicsit megnyugodtam !!! már beszéltem egy tsmt terápiával foglalkozó hölgyel gondoltam az is jó lehet! Persze ha bármit felajánlanak a korai fejlesztőbe azt is elfogadom és viszem oda is ...meg bárhova ahova kell :) imádom ő a mindenem!!! :) akkor ilyen mozgásterápák azok jó neki? Köszönöm
2012. okt. 30. 17:07
 7/21 A kérdező kommentje:
Szia! Mondanál nekem alternatív megoldásokat ? előre is köszönöm!!!!!!!
2012. okt. 30. 17:11
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A bhrg központban betaníthatnak neki/nektek mondókás tornasort, az nagyon sokat tud dobni a fejlődésén..

Illetve a beszédre az aosz és a vadaskert alapítvány be tud neked tanítani egy p.e.c.s. nevű képkártyás beszédcsalogató módszert.

2012. okt. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol laksz, mi elérhető a környéken. Ayres terápia, TSMT, Dévény torna , babaúszás is akár jól jöhet.
2012. okt. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) ezek folyamatban vannak ,remélem hogy hamarosan javul a helyzetünk...
2012. okt. 31. 10:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!