Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A kisfiam autista és mostanába...

A kisfiam autista és mostanában egyre sűrűbben ordít a buszon, és az utcán kiabál. Nem tudom mit tegyek. Bármit mondok olyan mintha a semmibe mondanám nem fogja fel ilyenkor. Kérlek mondjatok ötleteket, hogy ilyenkor mit csináljak, hogy reagáljak rá?

Figyelt kérdés

2012. okt. 15. 19:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%

Az autistáknak van egy szövetsége és úgy tudom meg is jelent vagy meg fog jelenni egy könyv a viselkedési zavarokkal kapcsolatban.


Vadaskert Gyermekpszichiátria autizmus részleg - keresd az elérhetőséget a google-n

2012. okt. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom valamilyen orvossal tartjátok a kapcsolatot. Ő mondott valamit, hogy célszerű kezelni? /esetleg ha ilyen spec. iskolába járatjátok ott érdemes lenne megkérdezni/


Nálunk volt a suliba egy srác. Ő is az volt. Velünk egészségesekkel járt. Az az igazszág, hogy így valamennyire mind megtapasztaltuk ezt a kérdést, hogy hogy kezeljük. Az őszíntét megvallva volt olyan, hogy megtámadott valakit /felpofozott/ a gyerek megnem birta megállni /mert többet adott neki/ és visszaütötte. Gondolhatod nálunk is a tanárok nem tudtak mit csinálni csak azt, hogy a beteg gyerek marad mert nem tudni, hogy hogy ezelné ha eltanácsolják a másik gyereket megbele kényszerítették az iskolaváltásba.


Így csak azt tudom mondani, hogy végtelen türelem kell a fiadhoz és még annál is több.

2012. okt. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

Neurológus megmondja! Ha nem használ a tanácsa keress másikat! Ezeket a gyerekeket nem lehet használati utasítás szerint kezelni, egyéni odafigyelést/nevelést igényelnek!

24/N

2012. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
60%
keltsd föl a figyelmét valamivel hirtelen! pl. legyen nálad egy báb, ami színes és feltűnő, azzal kezdj el hozzá elváltoztatott, vicces hangon beszélni!
2012. okt. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%
Az autista gyerekek képtelenek a szocializációra (már attól függően mennyire súlyosan autista). Külön világban élnek és nem értik meg,hogy miért nem kiabálhatnak az utcán. Nincs olyan intézmény a közeletekben, ahol segíthetnek neked? Egyébként, próbáltad már ilyenkor elterelni a figyelmét? Hány éves? Nem lehet, hogy fél valamitől? Előfordulhat az is,hogy valami, nem a megszokott módon történik. Esetleg másik busz,vagy más útvonal. Az autisták nagyon ragaszkodnak a megszokott kis dolgaikhoz és, ha másképp történnek a dolgok,mint ahogy ők megszokták,akkor heves tiltakozásban adják tudtunkra nemtetszésüket. Fogadd el és teljesen Maradj nyugodt, tojd le, ha az emberek bámulnak. Ő legyen a legfontosabb. Bár szerintem ez neked természetes.Minden jót kívánok!:)
2012. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
6%
Szégyelld magad!
2012. okt. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%

Én rengeteg mindennel próbálkoztam, ami végre bevált, az az MP3 hallgatás. A neki tetsző dalokat választhatja ki magának, a neki tetsző hangerőn. Másfél éve, 3 és fél éves korában kezdtem alkalmazni ezt a módszert, azóta sokkal könnyebbé vált a közlekedés, nem kiabál, legfeljebb néha dúdol.


Egy kísérletet talán Nektek is megér, de persze minden gyerek másként reagál. Sok sikert!

2012. okt. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%
Hogy lehet valaki ilyen bunkó. Gyerekről van szó,te paraszt!
2012. okt. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
28%
A nyolcas válaszolót mi a francért pontoztátok le?Ti elmebeteg sértődős anyukák
2012. okt. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
98%

A nyolcas válaszoló vagyok. Én sem értem, miért pontoztak le, de egy autista kislány édesanyjaként megszoktam, hogy azok, akik nem érintettek a kérdésben, nagyon könnyen ítélkeznek, így különösebben nem is lepett meg.


Tavaly még gyengébb voltam, és a I. Gyermekklinika felvételi irodáján sírva fakadtam, mikor egy apuka rám üvöltött, hogy miért nem hallgattatom el a gyerekem, és csak annyit mondtam, hogy nem szórakozásból szeretném befektetni a pszichiátriára... Mostanra nagyon sokat fejlődött a kislányom, de több mint egy éven át naponta kaptam a megjegyzéseket, hogy mennyire rossz anya vagyok, mennyire hisztis a gyerekem, miért nem pofozom fel stb. olyanoktól, akiknek fogalma sem volt sem a gyerek állapotáról, sem arról, hogy mennyire nehéz.


Kívánom a lepontozóknak, hogy sose kelljen megtapasztalniuk ezt a számkivetettséget, és főként ezt a tehetetlenséget, ezt a kísérletezést, hogy hogyan tehetnének a legtöbbet a gyermekükért.


Az eredeti kérdezőnek pedig ajánlom, hogy próbálja ki a zenehallgatást a kisfiával, ha pedig a kisfiú nem szereti a zenét, Angliából lehet rendelni zajszűrő fülvédőt, amelyet direkt autista gyerekeknek fejlesztettek ki, az is megérhet egy kísérletet.

2012. okt. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!