Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek is furcsa 3 éves...

Szerintetek is furcsa 3 éves fiam?

Figyelt kérdés

Fiam januárban lesz 3 éves és szinte kezelhetetlen.Itthon vagyok vele, de az az igazság,hogy már megbántam,hogy nem adtam bölcsibe.

Ha itthon vagyunk,nagyon jó gyerek, kártyázunk, autózunk, aranyos és szeretetre méltó bár nem beszélgetős ,elég zárkózott gyerek,néha elég egykedvű.Nagyon okos, kétéves kora után Asperger- szindrómára is gyanakodtunk,mert sorba rakta az autóit,nem nagyon teremtett szemkontaktust, repkedett, könyvekből teljes oldalakt idézett kívülről.De kizárták nála az Aspergert, azt mondták,hogy okos csak,gondolkodós gyerek.

Aztán megnyugodtam és elkezdődtek a problémák.Ha a nagyszülők itt vannak ,köpköd,artikulálatlanul üvölt,fut,nem lehet vele rászólni ,se hatni semmivel,mintha nem is ő lenne.Üvölt,rúg, csapkod,köpköd,már nem bírom.és mostanában a boltban is csinálja.Nyalogatja a könyvtárban az asztalt, hisztériázik a gyógyszertárban, engem is üt,apját is.

Ha itthon vagyunk,ritkán vannak konfliktusok.Egyke gyerek amúgy,rengeteget foglalkozunk vele férjemmel,napi 5-6 órát is.Sok játéka van, és szeret olvasni.Önállóan öltözik,vetkőzik és eszik,szobatiszta.Nyugtassatok meg kérlek,hogy ez csak egy korszak mert már beleőrülök, állandóan magamat hibáztatom,hogy szar anya vagyok mert a fiamra senki semmivel nemtud hatni.Köszi a válaszokat.


2012. nov. 7. 16:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A lányomra ismertem:) Ő most ment oviba nemsokára 4 éves lesz és egy évvel ezelőtt ugyanígy viselkedett. Az oviban is pár hétig. Pedig neki vagy egy 15 hónapos tesója is. Otthon egy angyal, ha nagyszülőt lát, ha játszótérre, játszóházba mentünk, ha kiszabadult a megszokott közegből én megszűntem neki létezni, meg se hallott. Csak a mamáék voltak meg a gyerekek a játszótéren és pörgött mint a búgócsiga. Papával egyébként is mindig bohóckodnak, verekednek, stb. A lányom kedvenc "olvasnivalói" az angol-magyar szótár meg a windows xp kézikönyv voltak:D Imádta lapozgatni:D És igen, sorba rakosgatta a dolgait, ha rosszul állt a ruhája igazgatja (most is). Néha egy angyal volt ha bevásároltunk, máskor vagy 1 órával később nem lehetett vele bírni. Ez szerintem érzelmi ingadozás ami normális a gyerekeknél. Dackorszak. Oviban ennek ellenére hamar megszokta a szabályokat, bár azt hitte az egész egy nagy játszótér, ahol minden közös és örökké csak játszanak. Nem. El kell kérni, sorba kell állni, és vannak foglalkozások. Már egész kezelhető és egyre ügyesebb, eddig csak jót tanult az oviban:) Most már nem csak itthon, máshol, mással is kezelhető.
2012. nov. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%
Előző vagyok. Egyáltalán nem baj, hogy nem adtad bölcsibe. Lehet, hogy csak rosszabb lett volna. A közösségi életre egy gyerek igazán 3 éves kora körül érik meg, amikor kiscsoportos lesz. Ha megteheted az a legjobb ha sokáig otthon vagy vele.
2012. nov. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod,nagyon megnyugtatott, a férjem szerint minden nap el kéne olvasnom.:)
2012. nov. 7. 17:54
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

Én nem fogok megnyugtatót írni. Az én kislányom Asperger-szindrómás, de 5 éves koráig nem tudták diagnosztizálni, azt mondták, majd kinövi.

A tüneteitek (repkedés, átlagos verbális memória, szemkontaktus hiánya, tárgyak rendezgetése) NAGYON IS autisztikus, aspergeres tünetek! Nem tudom, hol jártatok és hol zárták ki, de nekem az a tapasztalatom, hogy csakis autizmusban jártas gyermekpszichiátrián és leginkább 4-5 éves kor körül tudják egy gyerekről megállapítani, hogy Aspergeres-e vagy sem.

Nagyon jellemző, hogy a tünetek többsége közösségben jelentkezik, ott veszik észre, hogy a gyerek "más".

Nem rosszindulatból írom, amit írok, de tudom, hogy engem évekig ringattak hamis illúziókba hozzá nem értő szakemberek, pedig sokkal jobb lett volna, ha nem így van! Amióta tudom, hogy Aspergeres a gyermekem, azóta kaptam hozzá egy kulcsot, azóta tudom kezelni! Hozzáteszem, nekünk 2-3 éves korban még feleennyi tünetünk nem volt, mint amit te írtál, mégis diagnosztizált Asperger-szindrómás a lányom!

2012. nov. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
*átlagon felüli verbális memóriát akartam írni természetesen
2012. nov. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Az elsőnek annyit, hogy ha figyelmesen elolvasod, itt nem csak hisztiről ír a kérdező, hanem felsorolt egy rakás autisztikus tünetet. Gondolom, ezek nálatok nem voltak...

Nálunk viszont igen...

2012. nov. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el a Vadaskertbe, a gyermekpszichiátriai szakambulanciára. Fejlesztőpedagógus vagyok, a legtöbb aggódó anyukának azt szoktam válaszolni, ne izguljon, semmi baja a gyerekének, de neked nem merem jó szívvel ezt írni. Persze azt se mondom, hogy biztosan baj van, de túl sok gyanús tünetet írsz. Azt viszont nem értem, hogy mit jelent az, hogy szeret olvasni. Három évesen?
2012. nov. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod utolsó, megmondom őszintén,engem sem hagy nyugodni, a fiam viselkedése.Annyira más ,mint a többi gyerek,szinte mogorvának,tűnik és gyakran begubózik.Máskor meg olyan mint a többi kisgyerek,tegnap láttam játszani a leendő ovistársaival és jó érzés volt,nagyon.


Akkor nem is kéne haragudnom szerinted a kitörései miatt?

2012. nov. 7. 22:21
 9/17 A kérdező kommentje:
Együtt olvasunk.Én olvasok ,ő pedig érdeklődve hallgatja.Szokta ő is lapozgatni a könyveket de nem tud olvasni.Nem ismeri a betűket se a számokat.
2012. nov. 7. 22:48
 10/17 anonim ***** válasza:

Az én lányom is sokszor olyan, mint egy átlagos gyerek, kívülállók hitetlenkednek, ha megtudják, hogy Aspergeres...

De ő is vissza tud mondani egy több oldalas mesét, a jellemző szófordulatokkal, akár még másnap is...

Ő is repked, nagyon sokat. Tud játszani más gyerekekkel, de néha nem... néha agresszív dühkitörései vannak. Folyton van valami a szájában, mindent rág, mindent nyalogat...

Soroljam még? Millió apró tünet, de kísértetiesen hasonlít a kisfiadéra...

2012. nov. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!