Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek is furcsa 3 éves...

Szerintetek is furcsa 3 éves fiam?

Figyelt kérdés

Fiam januárban lesz 3 éves és szinte kezelhetetlen.Itthon vagyok vele, de az az igazság,hogy már megbántam,hogy nem adtam bölcsibe.

Ha itthon vagyunk,nagyon jó gyerek, kártyázunk, autózunk, aranyos és szeretetre méltó bár nem beszélgetős ,elég zárkózott gyerek,néha elég egykedvű.Nagyon okos, kétéves kora után Asperger- szindrómára is gyanakodtunk,mert sorba rakta az autóit,nem nagyon teremtett szemkontaktust, repkedett, könyvekből teljes oldalakt idézett kívülről.De kizárták nála az Aspergert, azt mondták,hogy okos csak,gondolkodós gyerek.

Aztán megnyugodtam és elkezdődtek a problémák.Ha a nagyszülők itt vannak ,köpköd,artikulálatlanul üvölt,fut,nem lehet vele rászólni ,se hatni semmivel,mintha nem is ő lenne.Üvölt,rúg, csapkod,köpköd,már nem bírom.és mostanában a boltban is csinálja.Nyalogatja a könyvtárban az asztalt, hisztériázik a gyógyszertárban, engem is üt,apját is.

Ha itthon vagyunk,ritkán vannak konfliktusok.Egyke gyerek amúgy,rengeteget foglalkozunk vele férjemmel,napi 5-6 órát is.Sok játéka van, és szeret olvasni.Önállóan öltözik,vetkőzik és eszik,szobatiszta.Nyugtassatok meg kérlek,hogy ez csak egy korszak mert már beleőrülök, állandóan magamat hibáztatom,hogy szar anya vagyok mert a fiamra senki semmivel nemtud hatni.Köszi a válaszokat.


2012. nov. 7. 16:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kezdeményezz újbóli kivizsgálást bármelyik az előzők által javasolt helyen.

Nem könnyű diagnosztizálni az Asperger-szindrómát. Sajnos lehet hogy két éves kora táján csak ti éreztétek, hogy valami nem stimmel, de a szakbereknek ez nem volt egyértelmű. Viszont ahogy most leírod: a gyerek kiborul az otthoni szituáció változásától (nagyszülők megjelenése), dühkitörések et produkál valószínűleg a számára értelmezhetetlen helyzetekben, szokatlan érzékelési módokat alkalmaz (nyalogatás)...

Ha lenne diagnózisa, elhinnéd, hogy nem vagy hibás se te se a többi családtag. Lenne egy út, amin elindulhattok, segíthetnél megérteni neki a világot, és az egész család élete de főleg a kisgyereké egy fokkal könnyebbé válna. Ráadásul ezek a módszerek akkor sem ártalmasak, ha végül a gyerek mégis az autizmus spektrumon kívül esik. Átláthatóbbá teszik számára a mindennapok szervezését, támogatják a kommunikációt, ha pedig idővel fölöslegesnek bizonyulnak, egyszerűen elhagyhatók.

2012. nov. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

én nem igazán értem hogy zárták ki az aspergert 2 évesen!

mi is 2 évesen vittük orvoshoz a fiamat, akkor gyanút kapott, majd félévente kontroll.

azóta már kizárták az autizmust nála, de kontrollra továbbra is félévente járunk, nem igen értem nálatok hogy lehet, hogy ennyi tünettel kizárták és viszlát.

hol voltatok?

szerintem vidd el felülvizsgálatra, ha nem is autizmusról van szó, de a nehézségei miatt fejlesztés is járna nektek!

2012. nov. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
ok,köszönöm mindenkinek a válaszát.jövőhét kedden visszük pszichiáterhez aki őt is és engem is figyel majd..remélem minden rendben lesz,nagyon iszonyú ez a bizonytalanság..
2012. nov. 8. 17:16
 14/17 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek, de megtudná mondani valaki, mi ez a repkedés, hogy kell ezt erteni?
2012. nov. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

[link]


2. és 3. videó

2012. nov. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez normális, az én gyerekem is ilyen volt és most 10 éves, tökéletes egészségnek örvend és nagyon jó szívű, ritkán csinál agresszív dolgokat (csak, ha nagyon dühös és akkor is csak csapkod egy kicsit) de ha nagyon izgulsz vidd el pszihiáterhez és ezt most jó indulatból mondom, mert én is elvittem és feltett a lányomnak néhány kérdést, majd kijelentette, hogy ez csak egy korszak, majd kinövi és úgy is lett :)
2012. nov. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szerencsére minden rendben van a kisfiammal, voltunk pszichiáternél és család-állítás terápiára is járunk.:)

Nagyon jót tesz mindannyiunknak, és sikerül jobban megismerni a fiam mozgatórugóit.:)

2012. dec. 28. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!