Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináltok, ha a vendég...

Mit csináltok, ha a vendég gyerek nem tud viselkedni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 11. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Akkor szólok az anyjának. Ha nem szól rá, akkor rászólok én, hogy az én házamban vannak, és itt az én szabályaim érvényesek!
2012. nov. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
100%-ig egyetértek az elsövel, csak annyiban egésziteném ki, hogy ha az anya nem szól rá, illetve a gyerek ezután nem hallgat rám, akkor máskor nem jönnek hozzám vendégségbe.
2012. nov. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Attól függ, hogy mi az hogy nem tud viselkedni, és a ki a gyerek, milyen a kapcsolatom a szülőkkel. Tesóm, sógornőm, barátnőim gyerekeire rászólok, ha nagyon pörögnek együtt az enyémekkel. Ahogy ők is rászólnak az enyémekre. Ha úgy van vendégségben nálunk, hogy szülőkkel együtt, akkor természetesen a szülei szólnak rá. Ha valaki nem tudja a gyerekét kordában tartani akkor azt többet nem hívom magamhoz :) A fiammal (5 éves volt) történt meg egyszer, hogy a harmadik figyelmeztetés után is tovább piszkálta a kislányt, akiknél voltunk. Beültettem az ölembe, ott ült egy órát, míg haza nem indultunk, nem mehetett játszani a többiekkel. Legközelebb tudott viselkedni. Nem vagyok túl szigorú szülő, de másnál, utcán (ahol még balesetveszélyes is) tudjanak viselkedni. Ez alap.
2012. nov. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha csak önmagában és a szüleiben tesz kárt, vagy őket idegesíti, nem zavar. Azt csinál,a mit akar, ha engedik neki. Ha az otthonunkat is érinti a cselekedet, vagy a gyerekeimet, akkor bizony rászólok, hogy tudja, nálunk hol vannak a határok, és nem érdekel, ha az anyjának nem tetszik. Az én fontossági sorrendemben a család áll első helyen, és utána jönnek az ismerősök és barátok. Ha ő nem neveli, nevelem én, ha kárt akar okozni az enyéimnek!
2012. nov. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy a szülővel vagy jóban vagy esetleg a te gyereked az ő gyerekével és hogy milyen a kapcsolatotok. Egyébként hogy nem tud viselkedni? Csak úgy jöttek vagy a gyerek ott is alszik nálatok? Az anyuka látja vagy tudja, hogy mit csinál a gyereke? Ahhoz hogy értelmes válaszokat tudjunk adni tudnunk kéne a körülményeket. Egyébként már máskor is volt ilyen a gyerek vagy csak most?
2012. nov. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ha nálunk vannak "idegen" gyerekek akkor mikor jönnek lefektetem nekik is a 3 alapvető szabályt.

Ezen felül ha rendetlenkedik mikor a szülő is itt van várok hátha rászól ha nem rászólok én ha nem tetszik ez van.

Ha mi vagyunk máshol mikor odaérünk figyelmeztetem a gyerekeket a 3 alapszabályra és ha látom hogy rendetlenek odajönnek mellém kb 20 percre leülni amig megnyugszanak.

Ja ha a szülőnek nem teszik az a helyzet vagy szabályok amik nálunk akkor nem muszáj jönni.Én ezt általában így kezelem.

2012. nov. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 -pandy- válasza:
0%

"feküdjünk mert mennének!"

;-)

2012. nov. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anyuka1977 válasza:
47%
Ha tudom hogy gyerekes ismerős érkezik, előkészülök rá- kornak megfelelő játék, szinező, épitőkocka, stb...amivel le lehet kötni a gyerekekt...
2012. nov. 16. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, leírom röviden.


anyuka1977!

Nem tudom nem kihallani az epét a válaszodból...


Mivel nekem is van 2 gyerekem, a játékok, és az edzett idegrendszer adott. A barátunk kislánya (akit az anyja "nevel" sajnos) volt az illető. Elszedte a kislányom (nála 2 évvel fiatalabb, 2, 4 évesek) játékait, azt ordibálva, hogy ENYÉÉÉÉÉM, ha a kicsi csinálta vele ugyanazt, akkor elhordta minden irigynek meg undoknak.

Megkértem, hogy ne motorozzon ő sem, amíg a pici fiam alszik, azt már a 2 évesem is tudja. Erre önhatalmúlag csak előszedte a motort és nekiállt, és ehhez hasonló engedetlenségek.

Semmi gond nem volt, helyreraktam én is - ahogy írta vki- az én házamban te is azt csinálod, amit én megengedek, persze ennél kedvesebben meg szebben :). Meg az apukája is elmagyarázta neki, hogy ez nagyon nem oké, és ha máskor is át akar jönni, akkor nincs szemtelenség meg lázadás.

Ettől függetlenül meggondolom, mikor akarom látni őket legközelebb itt nálunk. Hiába kedves, jófej kislány ha szabadtéri programot szervezünk, egy rossz szó nem lehet rá. Csak hát a kedves mamája semmire nem tanította meg szegénykét.

2012. nov. 16. 08:03
 10/12 anonim válasza:

Szia!

Az ismerős kislány sajnos elég durván viselkedés-zavaros, és erről csak a szülei (ez esetben az anyja, aki "neveli") tehet/nek. Mást nagyon nem tudsz ez ellen tenni, minthogy rászólsz egyszer-kétszer-háromszor..., de mint írtad, nála ez sem hatott. Szerintem a megoldás, hogy ne hívd meg őket magadhoz, maradjon a szabadtéri program. Én legalábbis ezt tenném.

2012. nov. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!