Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Két gyermekes anyukák, hogyan...

Két gyermekes anyukák, hogyan oldjátok meg hogy a nagyobbik gyerek ne legyen féltékeny?

Figyelt kérdés
hogyan élitek àt ezt az idöszakot?nekem a nagy 7 éves a pici 4 honapos,de nincs olyan nap hogy a 7 évessel ne legyen valami vitàm!leirnàtok részletesen a napjaitokat?
2012. nov. 17. 10:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Öt gyerekem van, négy unokám.

Van hát tapasztalatom.

Azt meg kell értenetek, hogy a féltékenység természetes.

Akkor lenne baj, ha nem lenne.

Addig bizony elég nehéz, amíg a másik kisbaba, hiszen a vele való foglalkozás sok időt vesz el.

Szét nem szakadhatsz, ugyebár.

Az nagyon jó, ha a nagyobbal játszol fordított szereposztást, hogy Ő az anyuka és neki van gondja a családdal. Később, ha nagyobb, lehet tanító néni, és Te a diák.

Az nem mindegy, lány e a nagyobb, vagy fiú. Sőt, egyénenként is más lehet a taktika.

Sok jó megoldás lehetséges, de meg kell értened, hogy ha több gyermeked van, az ezzel jár.

Később is lesz majd rivalizálás, ezt nem szabad elfojtani, csak kellő mederbe terelni.

Ha van segítséged, akkor könnyebb.

Ha hajlandó segíteni, akkor az megoldás, bár korától függ, mennyi ideig tudja ez a tevékenység lekötni.

Ha más megoldás nincs, akkor néhány szóval bevezetheted a nagyobbnak, hogy a másikkal fogsz foglalkozni, mert szükséges.

Vedd figyelembe, hogy addig még mindíg könnyebb a dolgod, amíg csak az egyik féltékeny, mert a másik még kicsi.

Mire az is nagyobb lesz, addigra meg kell tanulnod, hogy kezeld ezt a kérdést...

2012. nov. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

6-os vagyok


Játsszátok azt, hogy a nyuszika(báb) szomorú. (légy te), kérdezze meg a nyuszika (a fiadtól), hogy miért lehet szomorú, mit érezhet? (legyen egy bébi nyuszi is, akit esetleg az anya nyuszi gondoz. Majd a szituáció hozza magával, a válaszokat kérdéseket, csinálhattok szerepcserét. Kérdezd meg a gyermekedtől, hogy a nyuszika miért bántja a bébinyuszit, az anyanyuszit? Mi legyen a bébi és az anyanyuszival? Ennek inkább az a lényege, hogy a gondjait kibeszélhesse. Kiadhassa a feszültséget. De a rajz is nagyon jó. Rajzoltasd le vele a családot. A sok játékkal, alkotással kiadja a feszültségét, s ez a lényeg. Nem téged, vagy a kicsin vezeti le.

2012. nov. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia, második vagyok, na nem lettünk okosabbak a pszichológus után sem:S Imádom a szakembereket, először azt mondja, tipikus testvérféltékenység, aztán végül csak kiderül, hogy nem is igazán az.


Mint kiderült, ezt a féltékenység dolgot csak első blikkre mondta, azóta kiderítette, hogy nem ez a baj, hanem az, hogy az ovival van gondja, sok a gyerek, kevés a figyelem, és így harcol érte. Erre erősített rá az is, hogy mi a tesóval is foglalkozunk, így kisemmizve érzi magát, mert kevesebb figyelmet kap.


Bocsi, hogy nem tudtam segíteni, csak azért írtam, mert megígértem. SOk sikert a gyerekekkel, biztosan megoldod majd:)

2012. nov. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!