Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyon gonosznak érzem magam...

Nagyon gonosznak érzem magam ez a kérdés miatt de tanácsra van szükségem?

Figyelt kérdés

Van két nevelt gyermekem. 16 éves és egy 10 éves.

A gyerekek sajnos nem kapták meg kiskorukba a kellő nevelést.

Anyuka türelmetlen volt mindig is apuka pedig külföldön dolgozott.

Szörnyű ezt kimondani, de a gyerekek nagyon buták... :(

Igyekszem ez ellen tenni, de a kicsi pl két hetente megkérdezi a krumplira, hogy mi az. Én türelmesen elmagyarázom neki újra és újra hátha most majd megjegyzi. A nagy is eléggé lemaradt mind felfogásilag és tudásban is. Nem találják fel magukat semmilyen helyzetben. Hiába magyarázok el nekik valamit egyszerűen nem marad meg nekik.

Van hogy együtt rohangásznak a lakásba és "nínóznak"...

Szerintem ehhez más nagyok.

Mindemellett ők is türelmetlenek (ezt látták az anyjuktól). Pl. ha asztalnál ülünk nem azt mondják egymásnak, hogy légy szíves add ide a sót, hanem ráförmed a másikra, hogy ADD MÁR IDE...

Mit tehetek hogy ez változzon??

Ráadásul terhes vagyok és félek, hogy ezt a viselkedést eltanulja majd a gyerekem is. :(

Mit tehetek???



2012. nov. 19. 09:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire le vannak maradva, akkor nem ártana egy nevelési tanacsadobeli vizsgálat.
2012. nov. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az Apjuknak ez nem szúr szemet? Nálatok laknak a gyerekek?
2012. nov. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen nálunk laknak.

Apukának sajnos csak a nagy szúr szemet mert a kicsi a kis kedvenc.

2012. nov. 19. 09:44
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le az férjeddel, és beszéld meg vele, hogy szerinted korukhoz képest le vannak maradva!

De itt meg kellene kérdezni a tanárokat is, ők mit gondolnak, szüksé lenne-e fejlesztésre

2012. nov. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban le vannak maradva, azt már a tanító néninek is észre kellett volna venni. Beszélj vele. Ő tud segíteni.
2012. nov. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent ez az egész nem igazán életszerű. Ha a gyerekek ennyire buták, nehéz felfogásuk lennének, akkor az iskola mar rég nevelési tanacsadoba küldte volna őket....
2012. nov. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Az iskola ahova járnak annyira gyenge színvonalú, hogy ismerek olyan embert, aki azért vette ki a gyerekét ebből az iskolából, mert kevés volt. A gyerek ebbe az iskolába 4-5 tanuló volt. Átrakták egy másik iskolába ahol 2-3 tanuló lett.

Eddig mindig sikerült nem megbukniuk év végén. Viszont a nagy középiskola 1. osztályos és 5 tárgyból áll bukásra.

A kicsit nem is értem, hogy hogyan engedték tovább mert még mindig összekeveri a betűket olvasás közbe. Pedig sokszor odaültetem magam mellé amikor főzök, hogy olvasson nekem.

2012. nov. 19. 10:29
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szülői kezdeményezésre is lehet nevelési tanacsadoba vinni a gyereket....
2012. nov. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én kivenném a gyerekeket ebből az iskolából, nevelési tanácsadóba vinném, vizsgálatot kérnék. Az is lehet, hogy enyhe értelmileg sérültek, vagy mentálisan elmaradtak az átlagtól, lehet baj a figyelmükkel, memóriájukkal. Egy szakvizsgálat kideríti azt. Ha a nevelési tanácsadóban találnak valamit, továbbküldik őket szakértői bizottság elé, ahol orvos, gyógypedagógus és pszichológus is megnézi őket. A kiállított szakvéleményben javasolnak olyan iskolát is, ahol számukra a legmegfelelőbb oktatást kapják. Ez lehet akár eltérő tantervű iskola vagy tagozat, ahol speciális pedagógiai eszközökkel jobban tudják segíteni a fejlődésüket. A leírtak alapján baj lehet velük, és már elég idősek, főleg a nagy, mindenképpen vidd őket szakember elé. Mire a pici megszületik, talán rendeződik is a sorsuk, és otthon is többre tudsz velük haladni, ha tudod, mi a bajuk, és hogyan lehet fejleszteni.

Egy gyógypedagógus

2012. nov. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

Hát itt szerintem messze nem nevelés kérdésekről van szó - maximum annyiban, hogy a gyerekek nem kapták meg az állapotuknak megfelelő fejlesztést. Nem tartom kizártnak, hogy az iskola már kezdeményezett kivizsgálást, de a szülők nem működtek együtt - sajnos láttam már nem egy ilyet, hogy a szülők elintézték egy vállrándítással az óvoda, iskola jelzéseit és közölték, hogy "nincs az én gyerekemmel semmi gond".

Mindenképpen szakemberhez kellene fordulni, első körben a nevelési tanácsadóhoz, vagy helyi pedagógiai szakszolgálathoz.

2012. nov. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!