Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyon gonosznak érzem magam...

Nagyon gonosznak érzem magam ez a kérdés miatt de tanácsra van szükségem?

Figyelt kérdés

Van két nevelt gyermekem. 16 éves és egy 10 éves.

A gyerekek sajnos nem kapták meg kiskorukba a kellő nevelést.

Anyuka türelmetlen volt mindig is apuka pedig külföldön dolgozott.

Szörnyű ezt kimondani, de a gyerekek nagyon buták... :(

Igyekszem ez ellen tenni, de a kicsi pl két hetente megkérdezi a krumplira, hogy mi az. Én türelmesen elmagyarázom neki újra és újra hátha most majd megjegyzi. A nagy is eléggé lemaradt mind felfogásilag és tudásban is. Nem találják fel magukat semmilyen helyzetben. Hiába magyarázok el nekik valamit egyszerűen nem marad meg nekik.

Van hogy együtt rohangásznak a lakásba és "nínóznak"...

Szerintem ehhez más nagyok.

Mindemellett ők is türelmetlenek (ezt látták az anyjuktól). Pl. ha asztalnál ülünk nem azt mondják egymásnak, hogy légy szíves add ide a sót, hanem ráförmed a másikra, hogy ADD MÁR IDE...

Mit tehetek hogy ez változzon??

Ráadásul terhes vagyok és félek, hogy ezt a viselkedést eltanulja majd a gyerekem is. :(

Mit tehetek???



2012. nov. 19. 09:38
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Le fogok ülni a párommal és megpróbálom rábeszélni, hogy tennünk kell valamit.

Annyit tudok csak, hogy a kicsi régen járt logopédushoz ami nem tudom, hogy végül miért maradt el, mert mai napig beszéd közbe elnyel betűket és rosszul ragoz. Rendszeresen kijavítom, de az anyja is így beszél így amit elérek azt a láthatás alatt tönkre is teszi... :(

2012. nov. 19. 13:40
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Mióta éltek együtt?
2012. nov. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Egy éve élünk együtt.
2012. nov. 19. 14:13
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem sima butaság, hanem komolyabb baj. Szakemberhez kell fordulni. Lehetetlen, hogy egy 10 éves gyerek ne ismerje fel a krumplit, ez abszurd.
2012. nov. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nos az én kisfiam 10 éves, szóbeli ragozásnál gyakran hibázik. A helyesírása csapni való, érdekes, hogy szóban tudja helyesen , de írásnál mégis sokat téveszt. Feledékeny, szétszórt. Voltunk vele a nevelési tanácsadóban. Ott megkérték az időpontot számára a tanulási képességeket vizsgáló bizottságnál, nagyon nagy a valószínűsége, hogy diszgráfiás. A leírtak alapján a nevelt gyerekeidnél is diszgráfia, illetve diszlexia van a háttérben. A többi tünet pedig valószínű, hogy a sok változás és az állandóság hiánya miatt van. Én bizony erőltetném a nevelési tanácsadót és ott kérnék pszichológiai vizsgálatot, terápiát is. Ott segítenek neked és a párodnak is, hogy sikeresen válhassatok egy családdá. Nagyon nehéz lehet ezeknek a gyerekeknek.
2012. nov. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ismerös a helyzet, nekem is volt egy nevelt länyom, es sajnos ö is hasonlo ertelmi fokon volt. Apuka, aki pedagogus, bär tudta ezt, nem vitte szakorvoshoz. Beszelni erröl nemigen lehetett vele, a gyereket pedig nem tudtam fejleszteni, bär folyton probältam. A leirtak alapjän enyhe ertelmi fogyatekossäg van a hätterben, ezen nem sokat lehet vältoztatni. Lesz belölük majd segedmunkäs, ennyi. Az en nevelt länyombol is az lett.
2013. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Én is hiába próbálkozok bármivel is. :(

A 16 éves új "hobbia" hogy ugat... :'(

A kicsi négykézláb jár kel a lakásba székek között asztal alatt. Három tárgyból kettes lett félévkor a nagy pedig kettőből bukott... :(

A párom szerint nincs ekkora baj csak simán lusták és nem foglalkozik a kérdéssel.. :(

Nem tudom mit tehetnék.

2013. jan. 21. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!