Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megverték a gyermekemet az...

Megverték a gyermekemet az iskolában! Tényleg nem tehetek semmit?

Figyelt kérdés

Tegnap azzal jött haza a 10 éves fiam (aki egyébbként a légynek sem ártana), hogy megverte egy évfolyamtársa az iskola folyosóján. OK:a fiam volt a kapus az udvari focimeccsen, és kivédte a gól, amit a másik gyerek berúgott (volna)!!

Ma mentem az ofő-höz,majd az igazgatóhoz, ahol azt a válasz kaptam, hogy ismerik a problémát, "más szülő is panaszkodott már".Érdemben nem tudnak tenni semmit, mert az iskolából való eltanácsolásához is szülői engedély kellene!!!! Mondanom sem kell, hogy nem túl együttműködő az anyuka :(.

Elkeserít a dolog! Tényleg csak tűrni lehet az ilyet??



2012. nov. 27. 13:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
kapd el a kiscsávót és magyarázd el neki, hogy hányas a kabát. ha már a szüleivel sem jutsz semmire, mást nem nagyon tudsz tenni.
2012. nov. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon nehéz a kérdés, mert az általános tankötelezettség miatt meg van kötve az iskola keze. Lényegében semmit sem tehetnek, ha a szülő nem egyezik bele. A legtöbb iskola úgy szokta megoldani a nagyon problémás gyerek esetét, hogy két suli kicseréli egymás közt az ilyen gyerekeit, és akkor az új helyen egy időre meghúzzák magukat. Speciális intézménybe csak akkor kerülhet a gyerek, ha már rendőrségi ügye van, vagy orvosi papírja, valami mentális problémáról. Egy olyan esetről halottam, amikor úgy szabadultak meg egy, az osztályt terrorizáló gyerektől, hogy a szülők kihasználva azt, hogy három napot a szülő is igazolhat, az egész osztályt otthon tartották. Ezután az igazgató olyan keményen odalépett a szülőnek, hogy végül elvitte a gyerekét. De, ha már így alakult próbálj meg pozitívat kihozni az ügyből. Már elég nagy a fiad, el lehet kezdeni beszélgetni vele arról, hogy hogyan működik sajnos az a világ amiben élünk. Tanácsokat adni neki, hogyan kezeljen egy ilyen helyzete, mert az életben sokat fogják még bántani, ha nem is fizikálisan.
2012. nov. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Megvárnám iskola után, és jól megmondanám neki a magamét!
2012. nov. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
97%
Edz a gyerekeddel, viddel boxolni és majd ő fogja szétverni a másikat. Igaz, ez nem a legoptimálissab de mindenhol találkozni fog ilyen emberekkel akik beléfognak kőtni. Nem vagyok az erőszak híve, de nem szabadhagynimagunkat!
2012. nov. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Golan Trevize ***** válasza:
95%

Írj levelet az iskolának, ajánlva, tértivevényesen.

Ha nem válaszolnak, vagy nem tetszik a válaszuk, akkor írj az iskola fenntartójának.

Mindenkinek van főnöke...

2012. nov. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos a barátnőm is így járt nemrégen a 9 éves kisfiával. Pénteken történt a dolog, ő hétfőn reggel bement a kisfiával együtt, előtte már az ofővel beszélt telefonon, és az osztály előtt elmondta ő is, meg az osztályfőnök is a kisfiúnak a véleményét, meg a lehetséges következményeket. Náluk szerencsére teljesen együttműködő volt az osztályfőnök is, és akkor úgy tűnt, hogy a kisfiúnak is leesik a dolog, hogy valamit nem jól csinált, hogy tényleg így van-e, az hosszabb távon kiderül. Sajnos az iskola azon kívül, hogy szól szülőnek és figyelmezteti a gyereket, mást nem igazán tehet. Ki nem rúghatja, csak akkor, ha keres neki másik sulit, amelyik átveszi. De mégis melyik intézmény venne át egy verekedős gyereket?

Ja, meg a barátnőmnek van egy 15 éves nagyfia is, asszem ő is elbeszélgetett ezzel a kisfiúval, hogy tudjon róla, hogy bármikor megvédi az öccsét, ha kell.

Mindenesetre én megfogadtam, hogy bár még 2 éves sincs a fiam, de amint lehet beíratom küzdősportra, tanulja meg megvédeni magát. Nagyon csúnya dolognak tartom, ha valaki verekszik, de az önvédelem nagyon hasznos.

2012. nov. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
53%

A bokszot azért nem javasolnám mert úgy csak verekedni tanul a gyerek, neki pedig önvédelemre van szüksége!


Javaslom Karate, Aikido, esteleg Kung Fu (LEUNG TING WING TSUN KUNG FU ha lehet).


Itt meg is erősödik, kap egy technikai repertoárt amivel a jövőben is védekezhet, jellemépítő ( ha esetleg szerényebb, visszahúzódóbb típus), önbizalom növelő.

2012. nov. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos előttem szólókhoz tudok csatlakozni. Kis csavarral. Nem önvédelmi edzés. Küzdősport. Lehet, hogy én vagyok túl kemény, de az én gyerekemet senki ne verje. Ha fenyegetve érzi magát, netán verni kezdik, igenis tudjon visszaütni. És egy önvédelmi sportnál ez évekbe kerül. Én, habár nő vagyok, 8 éve járok thai-boxra. Igen, durva sport. Borzadályos környéken lakom. Semmi bajom nem volt még. Egyrészt az embernek változtatja a megjelenését, a kiállását, a fellépését, magabiztosságot ad, és meg tudod védeni magad. Ja, és nem vagyok nagydarab állat. Hozzánk a klubba egyre több a fiadhoz hasonló korú gyerkőcöt hoznak le a szülők, mert nem egyedi eset, amit mesélsz...Nincs gyerekem, de azt, hogy te magyarázd el a gyereknek, kapd el a grabancát, stb. nem ajánlanám. Milyen a család? ha ott nincs gebac, akkor megteheted, de ha gázos a família, akkor inkább ne menj bele. És az ilyen igazgató meg menjen haza...Bár sajnos az oktatáspolitika köti a kezüket, de a normálisabbja kitalál valamit. Itt jön a pedagógus és a rakás sz@r között a különbség. Előbbiből nagyon kevés van. Szóval egy szónak is száz a vége: küzdősportra az Úrfival :) jót fog tenni neki :) Önbizalom, magabiztosság, erő, nyugalom :) Sokat segít máshol is :) Épp időben van még a nagy célokhoz is :)
2012. nov. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
48%

Tisztelt 8 as!


És mivan akkor ha a gyereke nem az a verekedősebb fajta? A thai box legjobb tudásom szerint megkövetel egyfajta agressziót a gyakorlótól, de végeredményben az anyuka dönt.


Ha gyermeke passzívabb akkor véleményem szerint Kung fu vagy aikido, viszont ha aktívabb( bár akkor szerintem nem lenne ilyen problémája) akkor Karate, Thai box!

2012. nov. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%

Sziasztok!

Átérzem a problémát, nálunk is vannak verekedős gyerekek a suliban, az én fiam pedig nem az, sőt, arra neveltük, hogy próbálja mindig kulturáltan megoldani az ilyen dolgokat – de aztán volt egy pont, amikor már kifejezetten kipécézte az egyik verekedős gyerek, na, akkor azt mondtuk neki, hogy itt nincs más megoldás, üssön vissza, és meglátja, pár alkalom után békén fogja hagyni a másik. Mondjuk nálunk szerencse, hogy elég nagy termetű a gyerek, vagyis küzdősport nélkül is erőfölényben van (nyilván még alsósoknál ez sokat számít).


Viszont arról, hogy küldd küzdősportra a gyereked, az jutott eszembe, hogy érdekes módon nálunk azok a verekedősek pont, akik ilyesmire járnak. Ami azért fura, mert azt hittem, ott önfegyelmet is tanulnak… bár ahogy látom, inkább az alapvetően agresszívebb kissrácok járnak ilyenre (legalábbis akiket én ismerek, azok közül).


Mielőtt megszületett a fiam, azt gondoltam én is, hogy majd beíratom valamilyen küzdősportra, de annyira nincs hozzá kedve, hogy nem erőltethetem.

2012. nov. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!