Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Feladtam, nem bírom tovább....

Feladtam, nem bírom tovább. Már ott tartok, hogy megőrülök a kislányomtól, ha alvásra kerül a sor. Borzalmas anya vagyok?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttünk a férjemmel, hogy hagyjuk sírni a 10 hónapos lányunkat, mert egyszerűen csak ringatással alszik el, amihez járkálni kell vele, és emiatt éjszaka sem tudja magát visszaaltatni egyedül. Már mindent kipróbáltam, simogatás, ének, beszéd... Magunk közé nem vesszük az az egy amit nem szeretnénk, mert van másik lányunk is, és Ő így is féltékeny, ha megtudná az nem lenne neki sem jó. A kicsi 3 hónapos koráig állandóan sírt, mert fájt a hasa, ezért járkáltam fel alá vele, aztán elmúlt a hasfájás, 4 hétig semmi gond nem is vele, aztán kezdett jönni a foga és nem akarta már az ujját se cumizni, és nem volt mivel elaltassa magát, megint jött a ringatás, és ez megy már 6 hónapja újra. Hulla fáradtak vagyunk, mert éjjel is 3-4szer kel, legalább fél óra járkálás, ha magam mellé veszem, akkor is ordít, és sír, ha bemegyek és csak állok mellette akkor is. Semmi nem segít csak ha járkálunk fel alá. De már 9 kiló, és leszakad a karom. Nem bírom ezt tovább,hogy éjszaka vele járkáljak mellette napközben ott a nagy, nem egyszerre alszanak még annyi pihenésem sincs, hogy legalább amikor alszik délután a két gyerek. Férjem is már teljesen hulla, mert segít éjjel, de neki dolgozni is kell. Egyébként is hisztis a gyerek, de éjjel már nem bírom. Hagynám sírva elaludni, de sír akár fél órát is minden további gond nélkül, vagyis ordít. Gonosz vagyok, ha azt mondom, hogy nem bírom és hagyom?
2012. dec. 26. 22:15
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
20%
Igen gonosz vagy, mert te szoktattad erre. Már az elején nem kellett volna altatnod. Hozzászokott, ez van.
2012. dec. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy gonosz vagy, inkább csak kimerült.

Viszont ahelyett, hogy a babádra bíznád a dolgot, inkább találj ki egy új stratégiát. Most hozzá kell szoktatnod az önálló elalváshoz, ami nem úgy megy, hogy kivonulsz a gyerek "életéből", hanem irányt mutatsz neki.

Pl. tedd a kiságyba, simogasd, mondd hogy alvás, aztán gyerek ki a szobából. Ha sír, újra menj be, simogasd meg, de ne szólj, majd gyerek ki... és így tovább. Hogy érezze nem hagyod magára, és hogy érezze most új rendszer lesz.

Pár nap és megtanulja jó esetben.

Csak ne hibáztasd ezért.


Ui.: ha egy picit sírni hagyod, nem gáz. De önmagában a csak sírni hagyás, nem megoldás.

2012. dec. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem tedd bele a babakocsiba vagy ha van hordozókendőtök abba ringassdd el bár inkább a babakocsit javaslom és abba ben is hagyhatod míg mély álomba szenderül és át teszed
2012. dec. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
83%
2-esnek igaza van! Nekem is van nagyon rossz alvó lányom (már nagyobb, úgyhogy kitartás, idővel jobb lesz). Sírás nélkül nem fog menni, de ez így nem mehet tovább. Én is azt csinálnám, hogy bemennék, nyugtatnám, lássa, hogy ott vagyok. Közben mindenképp beszélnék hozzá. Pár nap és jobb lesz. Csak ne adjátok fel!!!
2012. dec. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
48%
Homeós termékekkel próbálkoztál? Viburcol kúp, Chamomilla golyócskák, stb. Ezek nyugtató hatásúak, segítenek fogzáskor. Nekem a sírni hagyás nem megy. Az én fiam is fogzáskor lett elkapatva, mert mindig cicit kapott, aztán úgy rászokott, hogy utána is kelt. 1évesen 3/4 óránként. Én akkor készültem ki. A kisebbiknél nem szeretnék így járni. A nagy 4éves múlt és mai napig felkel éjjel, de már csak 1-2 alkalommal. Kitartást!
2012. dec. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Igen az előttem szóló jól gondolja.Próbáld fokozatosan.Semmi kép nem vagy gonosz csak kimerült.Én is ebben a helyzetben vagyok most,9 hós és éjjel 3-4 X kelek és csak a cicin alszik el.Napközben is.Az a szerencsém hogy éjjel mikor felébred kiveszem és 1 perc alatt visszaalszik.De 9 kg és leszakad a kezem hátam a kiemeléstől.És mire visszaalszom szinte kelhetek újra.Hulla vagyok!!!Lehet hogy addig ott kell ülnünk az ágy mellett míg magától visszaalszik ha sír akkor sem vehetjük ki.De ez legalább 1 hét kitartó munka.Nem megy 2 nap alatt.
2012. dec. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Két teljes hétig ott voltam mellette és nyugtattam, simogattam, de semmi eredmény... Ordított akkor is, és csak álomba sírta magát, mindegy volt, hogy mit csinálok, ha nem ringatom ordít. Ha ki be járkálok, szerintem csak még jobban összezavarom, bár ezt lehet csak én gondolom így... Ezt is megpróbálom. Védőnő szerint nem szabadna egyedül hagyni, mert érzi, hogy leveszett. Ezért nem is hagytam eddig. Az elsőnek válaszként...

Anyukám mondja mindig, hogy régen nem voltak ilyen furcsa gyerekek mint most, pedig őket hagyták sírni rendesen, és nem voltak csalódottak a szüleikbe. Mondjuk ebbe nagyon igaza van, sajnos. A mai nagy liberális nevelés és a nagy imádat a gyerek iránt, inkább szerintem árt, mint használ. A nagyobbik lányomat hagytam kicsit mindig kicsit sírni, de nem sokáig sírt, max 3 percet, de az is hosszú idő volt nekem, ott álltam az ajtóban és toporogtam. De 9 hósan már egyedül aludt el, és most is egyedül alszik el, ha felkel éjjel,csak kinyitom az ajtót rá, és ennyi. Soha egy percig nem érzem, hogy csalódott lenne velem kapcsolatban, mert ha elesett vagy bármi baja volt mindig ott voltam, csak éjjel nem mentem minden nyekre. De a második lányomat hiába hagytam kicsit sírni, nem sír hanem ordít.

Amikor kisebb volt, azért nem hagytam sírni, mert tényleg fájt neki a hasa, mert jött a gáz, amikor tartottam éreztem is. Doki is mondta, hogy tartsam kézben, mert úgy jobban kijön..

Ahh tanácstalan vagyok. Kipróbálom amit írtatok, hátha. De biztos, hogy nem bírok már tovább bent maradni és hallgatni az ordítást, elég volt két hétig.

2012. dec. 26. 22:53
 8/42 A kérdező kommentje:
Homeós termékek nem használtak semmit... de fogfájásra sem..
2012. dec. 26. 22:56
 9/42 anonim ***** válasza:
67%

Amit a 2- es írt, az egy hatásos és sokak által dicsért módszer. Könyv is szól róla, azt hiszem "Aludj jól, gyermekem", vagy valami hasonló a címe.Ott pontosan leírják a menetét. Az egyik barátnőm is alkalmazta, az ő kisfia a 4. napon átaludta az éjszakát, miután elkezdték, és utána többet nem volt probléma.

Lehet, hogy megérné kipróbálni.

2012. dec. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
50%

Nem olvastam végig a válaszokat.De nekünk is volt ilyen,nekünk az elektromos bölcső jött be. Nem tudom,hogy Magyarországon lehet-e olyat kapni ami nekünk van. Belehet állítani,hogy meddig és milyen mértékben ringassa a kicsit..100-120 font(35-40 ezer forint) környékén vettük.De teljes mértékben megérte nekünk ez rengeteget segített. Már az első alkalommal is sírás nélkül aludtunk.

(helyesírási hibákért elnézést) Egy 4 hónapos és egy 4 éves kislány boldog anyukája :)

26/N

2012. dec. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!