Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív gyermekem viselkedé...

Hiperaktív gyermekem viselkedése próbára teszi a türelmemet, nem direkt csinálja és ha erélyesebben rászólok akkor sírni kezd és azt mondja szeretlek anya, hogyan lehet könnyedén együttélni egy folyton nyüzsgő fiatalemberrel?

Figyelt kérdés

6 éves fiúról van szó.

Jellemző,hogy nagyon hangosan kiabál,nevetgél,próbálja nevettetni a családot szélsőséges bohóckodással,komolytalankodással,a kisautóit egymáshoz ütögeti ,vagy a berendezéshez hangosan,a zárt lakásban folyton szaladgál,ugrál,állandóan nekiszalad valaminek,vagy elesik utána pedig sír,hogy fáj neki.

Ha büntetem akkor keservesen sírni kezd ,bocsánatot kér és ígéri ,hogy jó lesz...de nem megy neki csak pár percig.


2012. nov. 4. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos, vagy tanácsadó mit mond? Őket kellene megkérdezned, hogy hogyan bánj vele.
2012. nov. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Nem lehet, hogy figyelem felkeltés miatt, szeretné ha akkor ép vele foglalkoznának ?

Szerintem ilenkor fel kell ajánlani neki, hogy le ülsz vele valamit játszani. Lego, puzzle, kártya stb.. ahol figyelmet kap közben. Gondolom nem viselkedik így állandóan. Nem hiszem, hogy a büntetés segít...

2012. nov. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sokat segítettél azzal amit írtál ,most,hogy így leírtad egyértelműen erről van szó!

Ó...most nagyon elszégyeltem magam,hiszen a családban annyi a probléma mostanában (súlyos beteg családtag,bepereltünk valakit aki megkárosított bennünket) ,hogy alig ültem le vele játszani,megköveteltem,hogy maradjon nyugton,türelmetlen,ingerült vagyok vele,csodálkoztam is,hogy nem mindig ennyire kezelhetetlen mint most,talán ő maga sem tudja megfogalmazni miért ennyire nyugtalan,de biztosan szerepet játszik benne ,hogy sajnálatos módon háttérbe szorultak az ő érdekei,még a fejlesztését is fel kellett mondani egy időre ,remélem a családban hamarosan helyrejön minden és így a fiatalember is nyugodtabb lesz.

Egyébként a rokonok szerint végtelen türelmem volt idáig a gyerekneveléshez,de most nagyon összejött minden,összecsaptak a fejem felett a hullámok.


Ma este lesz teázás,beszélgetés,szeretgetés,puzzle kirakás és miden amit csak szeretne . :-)

2012. nov. 5. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!