Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hét éves kislányomnál ez gond?

Hét éves kislányomnál ez gond?

Figyelt kérdés
a lányom 7 éves és nem várja a sulit ,nem akar velem tanulgatni ,pedig játékosan csinálom ,napközben bevágja a durcit néha ok nélkül.nagy csoportos kora ota visszahuzodo lett mivel szemüveges lett .hogy tudnék neki több önbizalmat adni vagy tanácsot hogy ne legyen csendes és merjen majd jelentkezni .mert a szomszéd gyerekekel meg fönökösködö csak az oviba volt csendes és fix hogy a suliba is olyan lesz .légyszi segitsetek .vajon vigyem el pszihologushoz vagy ez tulzás ?
2009. aug. 27. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is ilyen voltam. Gyerektársaságban zsarnok, de amúgy visszahúzódó és félénk,utáltam szerepelnijelentkezni. Viszont a szüleim nem erőltettek semmit. Sokáig még boltba sem voltam hajlandó menni. Aztán a zsarnokoskodás lassan elmúlt és bár sosem voltam a társaság középpontja, mindig volt 3-4 barátom, akikkel jól külön-külön elvoltam. Aztán, mivel általában kedveltek a környezetemben, szép lassan magabiztosabb lettem. Azóta is inkább 2-3 emberrel érzem jól magam, mint nagyobb társaságban,de felnőttkoromra elmúlt a gátlásosság. Sőt, könnyen elbeszélgetek bárkivel sorban állás közben, vagy a rendelőben, stb.

Szóval ha megvannak a kis barátai és nem gubbaszt örökké otthon, akkor nem lehet olyan nagy a gond és az ő személyisége még bőven alakulóban van.

2009. aug. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
régen én is ilyen voltam. most 14 éves vagyok, és úgy érzem magam jól, ha sok ember van körülöttem. A kertiprtik közül is azt tartom "igazinak", amire jön legalább 2 család (4 felnőtt, 4 gyerek, legtöbbször) és amíg a 6 felnőtt (anyuék is) beszélgetnek én addig a 4 kisgyerekre vigyázok. vagy többre. nagyon tetszik nekem ez :) Pedig rééééégen. nagyon visszahúzódó voltam. :) 14/L
2009. aug. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
98%

Nem lehet,hogy csúfolták a szemcsi miatt és ezért van ilyen rossz kedve?Ezért élhet a sulitól is...fél,hogy majd ott is csúfolják...

Én dettó olyan voltam mint a te lányod,bár nekem a suliban kezdődött,mert duci voltam,egy életen át kísért a tény,hogy megvetnek mert teltebb vagyok a többieknél.

Beszéld át vele ezt,a pszcihológus ..nos sokan ajánlják,de én mg nem.Beszélgess vele,kérdzed meg mi bántja,az e,hogy szemcsis lett,kérdzed meg,hogy bántották e az oviban miatta és,hogy fél e hogy suliban is csúfolni fogják.Ha megnyílik nyugtasd meg,hogy nem ciki ez sőt ma már menő és sikkes és ha piszkálnák akkor vágjon vissza,hogy én sikkes vagyok és ...amit mond:)

Majd írd meg légyszi mi lett a vége,kivi vagyok:)

2009. aug. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,ami az utolso válaszolo irt: egyszer csufolták hogy szemüveges és az ovonö leültete a gyerekeket és megkérdezte tölük hogy tetszik -e nekik a kislány szemüvege és mindenki mondta hogy igen .utána megszokták .de 3 évig szemüveg nélkül látták és akkor szokatlan volt a többi gyereknek.de nem tudom miért nem várja a sulit azt mondja nagyon szeret velem itthon lenni,és nagyon sok játéka van itthon és az oviba elvették töle mindig azért játszik itthon talán ezis baj volt hogy ott nem harcolt a játékért és igy csalodot volt,de megirom hogy mi lesz a suliban feltétlenül
2009. aug. 28. 22:38
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy csak fél az új dolgoktól ami rá várnak. Új emberekkel találkozik új társakkal is. Talán a szemüveg is ront a helyzeten, de én úgy gondolom ezen neki kell átesnie, ez az ő "csatája". A pszichológust én nem javasolnám akkor úgy érezheti hogy valami probléma van vele. Az én fiam is nagyon visszahúzódó volt és ráadásul senkit nem ismert az osztályba mikor elsős lett. Fél évbe telt mire igazán beilleszkedett, de megérte most már sok barátja van. Annyit tehetsz hogy semmit nem erőltetsz rá csak biztatod hogy jó lesz és mindig biztosítod arról hogy te ott vagy neki és mindent megbeszélhet veled mikor haza ér. Ha tudod írasd be valamilyen szakkörre, tánc vagy kézműves szakkör az jót tehet. Sajnos az én fiam még focizni sem hajlandó.
2009. aug. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!