Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akit vitte gyermekét a Vadaske...

Akit vitte gyermekét a Vadaskert alapítványhoz, hogyan zajlik? Mit csinállak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Rokonom szeretné elvinni a fiát (autista gyanús). Mi fog történni ott?

Köszönöm a válaszokat.:)


2013. febr. 3. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.Hogy most mi történik abban nem nagyon tudok segíteni,de azt el tudom mondani,hogy amikor én voltam 10 éves,nagyon pánik beteg voltam.Pszichológushoz vittek és ő onnan egyből oda küldött.Amennyire nem akartam oda menni annyira szép emlékeim vannak és rengeteget segítettek.Benti programok,foglalkozások.Minden nap csoportos beszélgetés és külön külön is.Családias hangulat,sok játék.Nagyon jól éreztem ott magam és amikor utoljára mentem(mert hétvégente haza járhattam) sírtam.

Nagyon sokat segítettek nekem!!!

2013. febr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a gyermek? Attól is függ... 4 éves korig csak gyanút mondanak, utána viszont alaposabb kivizsgálás várható.

Először mindenképpen ambuláns vizsgálat, és ott dől el, hogy lesz-e további.

Ha az alaposabb kivizsgálás mellett döntenek, akkor 1-2 hétre befektetik. Szuper körülmények vannak, szülő is bent lehet, ha akar, illetve ha környéken laknak, akkor lehetnek bejárósok.

Közösségben figyelik meg a gyereket, egy szakértő team, plusz külön is vizsgálják, a szülővel is kitöltetnek egy rakás tesztet, elbeszélgetnek vele.

Nagyon alaposak és tényleg szállodai körülmények vannak. Jó hely, a lányom nagyon jól érezte magát (olyan volt neki, mintha oviba járna, azóta is menne vissza!).

2013. febr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. A kisfiú akiről szó van nemsokára 5 éves lesz. Nem beszél csak utánoz néha-néha szavakat. Nem szobatiszta, nem lehet neki elmagyarázni dolgokat, ilyenkor sírni szokott. Nincsenek dührohamai. Néha tartja a szemkontaktust. Akik közelebb állnak hozzá (anyja, nagymamája)azokhoz bújik. Nagy vonalakban ennyi.

Én jókat olvastam erről a Vadaskert Alapítványról, csak megerősítéseket akartam. Mert a kisfiút szülei vitték 1-2 helyre fejlesztés címszó alatt, de semmi nem változott. Megakadtak ez ügyben, legtöbb helyen csak a pénzre mentek de a kisfiú állapota nem javult.

Még egyszer, köszönöm a válaszokat..és várok még:)

2013. febr. 6. 12:02
 4/4 anonim ***** válasza:
1 hétig vagy befektetnek (szép külön szobák, ebéd biztosított, hűtő van), vagy bejártok minden nap. Kb. 8-10 fős orvosi-gyógypedagógusi gárda figyelgeti, játszik vele, vizsgálja úgy, hogy neki fel sem fog tűnni, hogy itt most vizsgálják. Rengeteg szituációban, teszten megnézik, 1 hét múlva már komoly diagnózist tudnak adni, és felvilágosítást merre tovább.
2013. febr. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!