Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan történik egy kisgyerek...

Hogyan történik egy kisgyerek vizsgálata a Vadaskert Alapítványnál autizmus vonalán?

Figyelt kérdés
Nemsokára megyünk, és szeretnék valamit mondani a fiamnak hogy mi fog ott történni, mit kell majd csinálni. Hogy ne szorongjon tőle, ugyanis gyakran emlegeti szerintem azt hiszi hogy olyan mint az orvosi vizsgálat. Gondolom nem, vagy igen? Aki esetleg járt már ott, segítene? 4.5 éves a fiam.
2011. nov. 8. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Érdekes hogy a vadaskertbe irányítottak titeket, mivel a delej utcában működik az autista kutatócsoport. Bár a vadaskert is viselkedészavaros gyerekekkel foglalkozik. A vizsgálat abból fog állni, hogy első körben a szülés, a terhesség lefolyásának körülményeit és a születés utáni fejlődést( Mikor tanult meg járni, beszélni stb) fogják meg kérdezni az Anyukától, továbbá a gyermek napirendjét, érdeklődési területét fogják felmérni szóban.

Fontos, hogy az összes kórházi papír, zárójelentés, vizsgálatok eredményét vidd magaddal.

A gyermekre váró vizsgálatok: megvizsgálják a viselkedését, játék szokásait. Általában megfigyeléssel. Rajzoltatják a gyermeket, IQ tesztet is felállítanak, semmit nem fognak rákényszeríteni játékos formában fog mindez történni. A fiam pl kifejezetten élvezte.

2011. nov. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De jó, köszönöm, nagyon megnyugtattál. Ez szinte játékszerűnek tűnik:)Mennyi időt vett igénybe nálatok? Mi nem budapestiek vagyunk, másik anyukától kaptam meg ezt az elérhetőséget, mivel a nevelési tanácsadót megjárva semmi konkrét javaslatot nem kaptunk vagy hogy hogyan merre tovább és csak telnek az hónapok/évek.
2011. nov. 8. 13:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben az autista kutató csoporttól is kérnék egy diagnózis felállítását. ők szerintem a legjobb autista kutatók. Nálunk pl kiderült, hogy a gyerek nem autista csak a tüneteket hordozza. Az ilyen vizsgálatok 2-3 óra elfoglaltságot jelentenek és ez gyermek függő is.
2011. nov. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen ismerem azt is de 37.800 ft. Hiteleink vannak, örülök ha hónap végén még megélünk, nincs ennyi pénzem most pláne ünnepek előtt.:( Az megint sok sok hónap lenne mire összegyűjtök ennyit. Tudom hogy van a szociálisan rászoruló kategória itt is, de emiatt ott is hónapos várakozási idő van.

Igazából én már korábban elkezdtem a dolognak utána járni de az óvónő és védőnő valamint gyerekorvos tanácsolta hogy mivel sokat fejlődött az utóbbi időben a gyerek, ezért várjuk meg még a nyarat aztán mikor újra kezdődik az ovi akkor megvizsgálja a Nev.Tan. óvónői javaslatra. Ez meg is történt de egyszerűen semmit se mondtak, csak a beszédjével voltak elfoglalva hogy logopédus kell neki. Ez oké is (jár logopédushoz), de nem csak a beszéd a probléma vele.

Ezért jutottunk arra a döntésre hogy olyan szakembereknek szeretnénk megmutatni aki valóban ezzel a tünetegyüttessel találkozik nap mint nap és foglalkozik vele. Mert se az óvónő se a védőnő de még a gyerekorvosunk se találkozott autista vagy aspergeres vagy ilyesmi gyerekkel. (vagy csak nem tudták hogy az az).

2011. nov. 8. 14:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát most megleptél, hogy pénzbe kerül. Annak idején mikor mi voltunk, 1997-ben, még ingyenes volt. :)

Amúgy addig nem kell aggodalmaskodni amíg pontos diagnózist nem állítottak fel a szakemberek!

Ha meg van a szakvélemény utána kell gondolkodni hogyan legyen tovább.

2011. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm igen, én is erre vágyom, megnyugvásra. Ha azt mondják hogy probléma van és mit lehet vele kezdeni, nekem az is jó mert végre történik valami és segíthetek a gyermekemen. Ha azt mondják túlparáztam a dolgot, és csak egyszerűen kis nehézségei vannak egyes téren akkor is megnyugszom. Szóval csak jó lehet!!

2007 óta van ez a fizetős dolog amúgy hogy a vizsgálat 33%-át fizetni kell.

Vagy ha rászoruló valaki, akkor persze nem, de mint írtam akkor hónapokig tart mire a listán mi jövünk.

2011. nov. 8. 14:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi nyáron voltunk náluk ugyanezért, felvettek minden adatot, figyelgették a gyereket, majd adtak időpontot dec. elejére, hogy 1 hétig mindenn nap bejárunk hozzájuk, mintha oviba mennénk, csak 5 tagú pszichiátercsapat fogja a háttérből figyelni most. Azért izgulok :-O

Első körön nem lesz semmi komoly, max a várólista hosszúsága.

És értenek autizmushoz, végtére is gyermekpszichiáterek.

2011. nov. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló! Nálatok mi a probléma vagy miért vizsgálják ennyit? Vagy ez minden esetben így van? Csak azért kérdezem, mert ugye mi nem pestiek vagyunk szóval akkor el kell kezdeni szervezni hogy hogyan jutunk fel ha egy hétig menni kellene mondjuk.

Elképzelhető hogy nem fognak tudni mit mondani konkrétat így egy alkalom után?

2011. nov. 9. 07:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Én már voltam ott többször is, a "kicsiknél", mint a fiad, olyan ovis hangulat van, játszanak, meg ilyenek, egész jó. :D Kb mintha bent alvós ovi lenne.

15/L

2012. febr. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!