Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan mondjam meg finoman az...

Hogyan mondjam meg finoman az óvónőknek, hogy szálljanak le a Fiamról mert megkeserítik az egész napját és egyenesen utálja az ovit?

Figyelt kérdés
Tavaly kezdtük az ovit az első hónapokban minden oké volt azt mondták nagyon okos kisfiú, nagyon szépen beszél, önálló a korához képest és mire kicsit "összemelegedtek" egy pár hónap után már lassan 1,5 éve úgy megyek a Fiamért h gyomoridegem van hogy már megint mit "csinált" meg hogy ma vajon mér volt "rossz" mennyire nem bírnak vele elővette a kukiját tavaly és megmutatta de miután beszéltünk vele többet ne is csinálta el dugta a ceruzákat a zsákjába nem hagyta a többieket aludni... Tavaly nyáron el akartak üldeni minket a nevelési tanácsadóba és már én kérdeztem mikor mehetünk de ő mondták h várjunk méég mert még hátha alakul a gyerek meg majd változik(szerintem húzták az időt) Soha egy jó szót nem mondanak rá pedig például nagyon szépen fest rajzol épít és látom rajta hogy meg van keserítve az egész napja el tudom képzelni hogyan bánnak vele de soha nem mondd el semmit.. Fáj a szívem mikor ott kell hagynom reggelente mert tudom h nem szereti ma is köszönt (jó reggelt kívánok) és az óvónő nem reagált semmit szerintem észre sem vette h bement a gyerek!! Undorító amit művelnek de nem tudom hogyan szóljak mert félek ha szólok még jobban rá szállnak. Ma szóltam a nevelési tanácsadóba el mondtam a problémám meg hogy már annyira mondják a magukét hogy lassan Én is elhiszem hogy valami baj a gyerekkel :( 1,5 hónapot várnunk kell mire kapunk időpontot de addig??
2013. febr. 5. 11:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja az egyik óvónőnk gyógypedagógus!! Amikor "+baj" volt a Fiammal mindig sokat beszélgettem vele hogy mit miért csinált és mit hogyan kellene és megértett minden szavam és úgy is tett! Életem próbál megfelelni a követelményeknek de azért ez már kicsit sok h egy 4 éves gyerek változzon mindig!! Ráadásul szerintem az óvónők vissza is élne ezzel mert mikor szóltak én elbeszélgettem vele és utána egy darabig nem volt baj de aztán mihelyst volt valami egyből szóltak h megint el kéne beszélgetni
2013. febr. 5. 11:46
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
a nevelési tanácsadó az óvónőknek is segítség lett volna, de őszintén, most mi a baj? Szerintem nem rossz a fiad, mi a bajuk az óvónőknek?? Hogy nem dicsérik? Hát sokat ne várj tőlük...nem mindenki a szakma kiválósága...
2013. febr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik híres-neves és elismert pszichológus mondta, hogy olyan közösségbe ne add a gyereket, ahol "megnyomorítják". Ilyen óvónőket a hátam közepére sem kívánnék. Ha van lehetőséged, ne késlekedj, keress olyan ovit, ahol nem frusztráltak az óvónők! De még ha a gyerekeddel is lenne bármi "gond", nekik akkor sem lenne szabad így bánniuk Vele! Remélem tudsz cselekedni, mert ilyen esetekben ritkán változik a hozzáállásuk..
2013. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem tudtok zöld ágra vergődni az óvónénikkel, megpróbálnék ovit váltani. Már amennyiben van rá lehetőség.


"nagyon szépen fest rajzol épít"

Ha a magatartásával van gond, akkor ez nem javít a helyzeten.

Nálunk is volt egy kisfiú, aki folyton verekedett, csúnyán beszélt, piszkált másokat, nem hagyta a többieket aludni, játszani, zavarta a foglalkozásokat. Minden nap volt vele valami gond.

Mikor ez feljött szülőin, miután hónapok óta minden gyerek panaszkodott otthon, felállt az apuka és kiselőadást tartott arról, hogy az Ő fia milyen zseniálisan okos gyerek, fejlettebb az összes többinél a csoportban, mert jár úszni, judozni, külön angolra, és el tud számolni 10-ig angolul, és ismeri a színeket...


Nem értette meg, hogy ezektől még a gyerek kezelhetetlen, és nem a tudásával van baj, hanem a magatartásával.


Nem mondom, hogy nálatok is ez a helyzet!!!! Csak példának írtam a fenti mondatodra.

Gondolom mivel kicsit problémásabb gyereknek lett elkönyvelve, már minden amit csinál fel van nagyítva. Másiknál észre sem veszik, de a Tiednél egyből gond.

2013. febr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
hát én a helyedben nem várnék és elbeszélgetnék az óvónőkkel, nálunk is volt hasonló helyzet de pont a fordítottja, az enyém volt a legjobb gyerek mert nem szólt félénk nem játszott így persze nem is rosszalkodott de utált oviba menni mert az óvónők nem is foglalkoztak vele mert hát nem volt miért, na én meg kicsit rosszabb pillanatomban voltam mert a gyerek már minden féle betegséget produkált hogy ne kelljen oviba menni jól leteremtettem az óvónőket, és érdkes módon másnap úgy jött ki hogy annyira jól érezte magát hogy csuda.. csak annyi kellett hogy helyre rakjam az óvónőket és megmondjam nekik, hogy attól még foglalkozni kell vele is mert jó és nem veri a többi gyerek fejét stb. nem kell a sarokba dugni és hozzá sem szólni... na azóta rendben van. persze gondolom suttognak azóta rólam hogy itt a "hisztis p.csa" de nem érdekel kicsit sem mert a gyerekem az első , és baromira nem érdekel mit gondolnak, ha meg azt éreztem volna hogy a gyerekkel kiszúrnak emiatt, akkor mentem volna egyel feljebb, és még így is ha romlik a helyzet akkor ráérek az oviváltáson gondolkodni.
2013. febr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
vidd másik oviba. nálunk is ez volt,3 hónap után kivettem. csodálom h ennyi ideje hagyod h ezt tegyék vel. nem az ovi nyomoritja meg hanem te h hagyod ezt
2013. febr. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
osszeteszem a kezem,hogy jo ovonoink vannak,velemenyem szerint azert vannak ott hogy fejlesszek a gyereket es probaljak jo utra terelni ha esetleg rosszalkodna.Nalunk meg azt is ritkan mondjak meg ha csintalan a gyerek mert probaljak ok rendbetenni(bar nem kifejezetten rossz a fiam).ezek az ovonok ugylatszik csak azert vannak ott hogy fizetest kapjanak,ha rossz a gyerek bepanaszoljak a szuloknel es gond megoldva.szerintem ha van ra lehetoseg irasd mas oviba,semmi baja szerintem a gyereknek csak lehet ha elevenebb a tarsainal.Villantas?ebben a korban jellemzo mas gyerekre is.
2013. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Keres egy másik ovit!
2013. febr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer nem ért rá a nejem, és én mentem a gyerekért. Az óvónéni nekem esett, hogy rosszalkodik a gyerek, és valami olyan blőd hülyeségeket sorolt fel, ami szerintem egy normális gyerek életébe vastagon belefér. Egy ideig hallgattam, aztán azt mondtam; Ez semmi! Látná csak otthon! Na, akkor rajta volt a hallgatás sora. És volt alkalmam megmagyarázni, hogy kézcsókom, magácskának ez a szakmája. Én is jó vagyok az enyémben, elvárhatom talán, hogy maga is az legyen. Érdekes módon soha többé nem volt panasz az én "rossz" gyerekemre.
2013. febr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
0%
Nem lehet,hogy tényleg rossz a gyerek? És nevelési tanácsadó meg beszélgetés helyett nevelni kéne szülői szigorral?
2013. febr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!